Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojsko śpiewa hymn państwowy.
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Nie 04 Lis, 2018   

Cytat:
Dodatkowo uważam, że żałośnie brzmi śpiewany przez kilkudziesięciu facetów z głosami stada baranów.


"Szczegóły określa ustawa".

Ustawa określa te szczegóły źle, i nie tylko o wykreślenie "niewłasciwych politycznie" zwrotek chodzi, ale także i o tonację.
Ustawowo "uszczegołowiono" w jakiej tonacji należy śpiewać "Pieśń Legionów Polskich we Włoszech", bo, jak każdą popularna piosenkę można śpiewać w różnych.
Sęk w tym że ustawowo wybrana tonacja jest ciut za wysoka dla przeciętnych męskich głosów, (poza tenorami) i ludziom załamuje się głos przy "za Twoiiiiiim przewodeeeem...".
Bo jest to za wysoko.
Oczywiście że można zarówno zagrać jak i zaśpiewać deko niżej, co niekiedy orkiestry wojskowe robią, łamiac literę ustawy, ale nie łamiąc jej "ducha" - bo wykonanie wychodzi lepiej. Chórowi męskiemu.

Trudno uwierzyć, żeby pieśń która postała jako żołnierska piosenka była (wtedy) za wysoko dobrana dla męskich głosów, najprawdopodobniej więc wybrana przez współczesną ustawe tonacja jest wyższa niż oryginał.

Hymn należałoby obniżyć.
Nie jest on trudny w wykonywaniu, w tym sensie że ma umiarkowany tzw "ambitus" czyli rozpiętość pomiędzy niskim a wysokim dżwiękiem melodii - jest jednak MĘCZONY z tego powodu że za wysoko nam ustawa go umieściła.

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 04 Lis, 2018   

WILK711 napisał/a:
Szwejk, moderator też człowiek i ulega emocjom. Do jednych jest mu bliżej do innych nie. I od tego nie uciekniemy. Niczego nie muszę sugerować, poczytaj sobie jakimi inwektywami mnie określał jeden czy drugi user kilka tygodni temu i sam wyciągnij wnioski. Bo reakcji moderatora wtedy nie zauważyłem. Samo życie i nie mam o to żalu. Jesteśmy tylko ludźmi .

Cieszę się, że rozumiesz moderatorów, choć chyba nie do końca, więc niektóre rzeczy wyjaśnię, i to nie tylko Tobie.

Oczywiście, że moderatorzy jako ludzie nie są wolni od emocji. Też mamy własne poglądy na różne sprawy, swoje sympatie i antypatie. Ale jesteśmy też ludźmi świadomymi swojej roli i staramy się wykonywać pracę moderatorską rzetelnie i obiektywnie. Być może, pomimo naszych jak najlepszych chęci, nie zawsze to się udaje… cóż, nie jesteśmy zaprogramowanymi maszynami. Ale bywa też tak, że spotykamy się z pretensjami zarówno jednej, jak i drugiej strony jakiegoś sporu. Bo jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. I to przysłowie zdaje się być najlepszą konkluzją mojego wyjaśnienia.
Jeśli chodzi o reagowanie, to czynimy to najczęściej wskutek zgłoszenia nam posta naruszającego regulamin. Służy do tego znaczek wykrzyknika w prawym górnym rogu pola postowego. Jeśli dokonałeś takiego zgłoszenia, a nie było reakcji moderatora, to oznacza, że w jego ocenie, to co Ty odebrałeś jako inwektywy, niekoniecznie nimi było. I nie byłbyś wyjątkiem, bo takich nietrafionych zgłoszeń od zbyt przewrażliwionych userów otrzymujemy sporo.

PS
Powyższe wyjaśnienie nie jest zaczątkiem do dyskusji, więc proszę – tu zwracam się do ogółu forumowiczów – nie próbować z nim polemizować, ani go komentować.
 
 
TTrisss 
1


Dołączyła: 18 Gru 2007
Posty: 1
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   

U nas się Hymnu nie śpiewa, może dlatego, że nie mamy typowych rozprowadzeń. Nie mniej jednak ja osobiście śpiewam bardzo źle, myślę, że w przypadku takich jak ja większym poszanowaniem Hymnu byłoby go wysłuchać w skupieniu.

No ale oczywiście jak to napisał któryś z poprzedników, skoro za to nam płacą to część będzie śpiewać a część beczeć.

P.S. Przy opracowywaniu nowych zakresów obowiązków muszę koniecznie zawrzeć zapis o umiejętnościach pieśniarskich.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   

No, tak okazuje się że nie wiadomo czy hymn jest po to aby śpiewać czy słuchać :lol:
Dzisiaj oczywiście jest inaczej niż kiedyś ale taką Bogarodzicę to rycerze śpiewali nie dlatego że przeciwnicy przybyli jako goście na uroczystość :oops1:
I nie sądzę aby mieli dylematy w rodzaju: nie będę śpiewać bo nie umiem.
Ale w tamtych ludziach był inny "duch". A dziś wszyscy to się porównują z modelkami i śpiewaczkami (bo nawet nie z modelami).
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   

Opierasz się na wykonaniu Bogurodzicy w Krzyżakach? :lol:
 
 
WILK711 
5


Wiek: 52
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

Dzięki Szwejk, za pojaśnienie, skorzystam może w przyszłości z wykrzyknika, choć wolałbym nie mieć okazji ku temu.
Wracając do tematu, podczas np. przysięgi wojskowej, śpiewałem byle głośniej, nie martwiąc się czy trzymam tonację czy omsknąłem się o ćwierć tonu w dół. Hymn TTrisss, nie musi być zaśpiewany czysto , ale ma być zaśpiewany ...głośno!!! Tak, żeby ciary poszły po plecach wszystkim wokół ;) .
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

WILK711 napisał/a:
Hymn TTrisss, nie musi być zaśpiewany czysto , ale ma być zaśpiewany ...głośno!!!
Proponuje każdemu żołnierzowi stojącemu w szyku dać nagłośnienie albo megafon. Będzie głośno jak nigdy. :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Linkor
5



Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 360
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

Tytan w dresie napisał/a:
...
Zgadzam się z tym zdaniem. Dodatkowo uważam, że żałośnie brzmi śpiewany przez kilkudziesięciu facetów z głosami stada baranów.
Nie uważam, że śpiewanie Hymnu dodaje nam patriotyzmu. Słuchając go, za każdym razem mam łzy w oczach. Tym czasem, słuchając śpiewu w czasie zbiórek, mam poczucie zażenowania.


Proszę tego nie odbierać jako lekceważenie naszego Hymnu (jestem z pokolenia. które słuchając Mazurka Dąbrowskiego odczuwam wzruszenie, podobnie jak widząc jego odbiór u innych np. Jana Tomaszewskiego), ale czytając o baranach i hymnie i całym tym wątku o hymnie w wojsku nie mogę się powstrzymać od tego, by dodać że to dość znajome :
https://youtu.be/CENPslQxAOY

[ Dodano: Czw 08 Lis, 2018 ]
Szwejk napisał/a:
WILK711, publiczne sugerowanie stronniczości moderatora to nic innego jak próba podważenia jego autorytetu. Takie zachowanie jest na Forum niedopuszczalne - patrz pkt IV.3 Regulaminu...


Niestety nie mogę pozostać bierny na ten oficjalny (w kolorze czerwonym ) wpis.

Jako przedsiębiorca musiałem zapłacić by regulamin mojej firmy nie zawierał klauzul niedozwolonych i był zgodny z prawem.

Przypominam, że zgodnie z prawem żaden akt niższego rzędu nie może być niezgodny z aktem wyższym. Tym samym żaden regulamin (firmy. forum czy czegokolwiek) nie może naruszać norm prawnych państwa. Forum nie jest państwem w państwie.

A zapis o podważaniu autorytetu jest czymś kuriozalnym i mało śmiesznym.

Autorytet powinien wynikać z zalet, wartości sobą prezentowanych a nie być czymś przypisanym do autorytatywnie nadanej, nieweryfikowalnej, funkcji. To, że ktoś z łaski nadania Admina jest moderatorem nie nadaje mu automatycznie autorytetu, zaś często "zwyczaje" na forach naruszają wolność i swobodę wypowiedzi a są wręcz zakazana prawem cenzurą. I dziwię się często innym, że godzą się na swoiste bezprawie. Nawet fora muszą postępować zgodnie z wyższym prawem i Wy - admini i moderatorzy nie jesteście bogami a pełnicie jedynie funkcje administracyjną. porządkową - W ZGODZIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM a nie ze swoim widzimisię - inaczej spotka Was sprawa przed sądem - przynajmniej ze strony tych praworządnych i świadomych swoich praw.
_________________
"Odwagi, odwagi i jeszcze raz odwagi" - Danton
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

Linkor napisał/a:
zgodnie z prawem żaden akt niższego rzędu nie może być niezgodny z aktem wyższym


Swoboda zawierania umów.
Tak zwany regulamin nie jest aktem prawnym tylko umową między stronami.
:gent:

Cytat:
inaczej spotka Was sprawa przed sądem


A owszem, czemu nie, w państwie prawa każdy każdego może pozwać o co chce i jeśli chce.
Umowy w Polsce też nie mogą być całkowicie dowolne.
:gent:

Z tym że tak - bokser schodzący z ringu nie może nagle sobie wymyślić że oskarży drugiego boksera o pobicie.
Wchodząc na ring wiedział na co sie decyduje.
( Chcącemu nie dzieje się krzywda. )
Wchodząc na to forum godziłeś się na regulamin.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
Ostatnio zmieniony przez michqq Czw 08 Lis, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

Linkor napisał/a:
Przypominam, że zgodnie z prawem żaden akt niższego rzędu nie może być niezgodny z aktem wyższym. Tym samym żaden regulamin (firmy. forum czy czegokolwiek) nie może naruszać norm prawnych państwa. Forum nie jest państwem w państwie.

Nie skomentuję, ale muszę przyznać, że się setnie ubawiłem :P A tak na poważnie, to radzę głębiej zastanowić się nad punktem I.1 Regualminu Forum. Zwróć też uwagę na punkt I.3. No i podaj nam te "normy prawne państwa", które nasz Regulamin Twoim zdaniem narusza ;)

PS
Powyższy wpis jest tylko półoficjalny, więc na czarno ;)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 10 Lis, 2019   

Musztrą, śpiewem i wuefem, zwyciężymy z "enerefem". :lol:
Cytat:
3a. Podczas wykonywania przez orkiestrę Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego lub jej odtwarzania w trakcie obchodów świąt państwowych, uroczystości wojskowych oraz o charakterze patriotycznym i patriotyczno-religijnym jest ona odśpiewywana przez wszystkich żołnierzy, z wyjątkiem dowódców uroczystości, dowódców kompanii honorowych (pododdziałów honorowych) oraz żołnierzy wchodzących w skład posterunków honorowych, pocztów flagowych, orkiestr wojskowych i zabezpieczających uroczystość.
http://www.dz.urz.mon.gov..._Nr_187-sig.pdf
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
prwp 
1


Dołączył: 15 Lis 2019
Posty: 1
Skąd: centrum
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

Cytat:
3a. Podczas wykonywania przez orkiestrę Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego lub jej odtwarzania w trakcie obchodów świąt państwowych, uroczystości wojskowych oraz o charakterze patriotycznym i patriotyczno-religijnym jest ona odśpiewywana przez wszystkich żołnierzy, z wyjątkiem dowódców uroczystości, dowódców kompanii honorowych (pododdziałów honorowych) oraz żołnierzy wchodzących w skład posterunków honorowych, pocztów flagowych, orkiestr wojskowych i zabezpieczających uroczystość. http://www.dz.urz.mon.gov..._Nr_187-sig.pdf


Czy w związku z coraz większym naciskiem na wykonywanie przez żołnierzy utworów/hymnów wojskowych, nie powinny zmienić się wymagania dla żołnierzy? Wg mnie każdy kandydat powinien dodatkowo być egzaminowany ze śpiewu.
Dodatkowo proponuję aby na ASzWoj otworzyć nowy wydział - wydział śpiewu, a oficerowie starsi w KOSS powinni mieć wpisany obowiązek ukończenia szkoły muzycznej II stopnia.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

Cytat:
Musztrą, śpiewem i wuefem, zwyciężymy z "enerefem". :lol:

Jak widać powyższe jest już nieaktualne. Czasy i priorytety zmieniają się.

Może poniższe będzie adekwatne ? :-o
"Angielskim, wuefem i śpiewami zwyciężymy nawet z Chinami".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group