Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Renta wojskowa
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 19 Mar, 2019   

Dokładnie archibald.

Ale nie zaprzeczysz, że komisje ZUS-owskie uzdrawiają.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Krzysztofem 
1


Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 38
Skąd: Żary
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019   

Witam, dowiedziałem się dzisiaj że jestem trwale niezdolny do służby zawodowej.czesc chorób zaliczono do wzwiazku że służbą a część nie.jak to rozumieć? Zostałem odsunięty od obowiązków służbowych.czyli rentę przez znano? Czekam na orzeczenie
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019   

Krzysztofem napisał/a:
czesc chorób zaliczono do wzwiazku że służbą a część nie.jak to rozumieć?
Cytat:
§ 18. Jeżeli przy orzekaniu o zdolności do czynnej służby wojskowej wojskowa komisja lekarska stwierdzi u żołnierza zawodowego, emeryta, rencisty albo niebędącego emerytem ani rencistą żołnierza zwolnionego z zawodowej służby wojskowej przynajmniej jedną chorobę lub ułomność pozostającą w związku z czynną służbą wojskową i jednocześnie powodującą niezdolność do tej służby, to niezdolność do służby ustala się jako pozostającą w związku z czynną służbą wojskową.

Krzysztofem napisał/a:
Zostałem odsunięty od obowiązków służbowych.czyli rentę przez znano?
Czyli jednostka dostała orzeczenie (?)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Krzysztofem 
1


Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 38
Skąd: Żary
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019   

Jednostka dostała orzeczenie i wysłano mi pocztą do domu.jeszcze nie doszło.ale wiem że było napisane trwale niezdolny do służby,i że odsunęli mnie od obowiązków..i że część chorób uznano że służbą a czesc nie....co ty na to Alex?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019   

Przecież zacytowałem co przepisy na to -"niezdolność do służby ustala się jako pozostającą w związku z czynną służbą wojskową".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Krzysztofem 
1


Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 38
Skąd: Żary
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019   

I co teraz dalej będzie przyjdzie orzeczenie do domu ,mam 2 tygodnie żeby się odwołać , później co nastąpi skierują mnie do wbe? W celu przyznania renty?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019   

Cytat:
§ 21. 1. Żołnierza, który został uznany przez wojskową komisję lekarską za niezdolnego do zawodowej służby wojskowej, zwalnia się z tej służby z dniem, w którym decyzja komisji stała się ostateczna.
2. W razie ustalenia przez wojskową komisję lekarską niezdolności żołnierza do zawodowej służby wojskowej dowódca jednostki wojskowej, w której żołnierz pełni zawodową służbę wojskową, zwalnia go od wykonywania obowiązków służbowych.
Fakt zwolnienia od wykonywania obowiązków służbowych dowódca jednostki wojskowej stwierdza w rozkazie dziennym.
(...)
§ 29. 1. Jeżeli żołnierz, w stosunku do którego została wydana decyzja o zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej, jest w trakcie hospitalizacji w podmiocie leczniczym, dowódca jednostki wojskowej, w której ten żołnierz ostatnio pełnił służbę, doręcza zwalnianemu żołnierzowi decyzję albo wyciąg z rozkazu dziennego o zwolnieniu żołnierza z zawodowej służby wojskowej lub przesyła kierownikowi tego podmiotu leczniczego tę decyzję albo ten wyciąg w celu doręczenia żołnierzowi.
2. Przebywanie na zwolnieniu lekarskim lub w trakcie hospitalizacji w podmiocie leczniczym nie wpływa na wykonanie decyzji o zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej.


Na odwołanie od orzeczenia masz dwa tygodnie (od dnia podpisania otrzymania orzeczenia).
Nikt, nigdzie nie będzie Ciebie kierował do żadnego WBE. Bo to jest Twój interes. Chcesz emeryturę/rentę to idziesz/jedziesz do WBE i składasz wniosek plus dokumenty.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019   

Krzysztofem napisał/a:
I co teraz dalej będzie przyjdzie orzeczenie do domu ,mam 2 tygodnie żeby się odwołać , później co nastąpi skierują mnie do wbe? W celu przyznania renty?


Najpierw/o ile się nie będziesz odwoływał/ to Cię rozliczą w jw, zwolnią i dadzą dokumenty z którymi udasz się do odpowiedniego do miejsca zameldowania Wojskowego Biura Emerytalnego.
 
 
Krzysztofem 
1


Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 38
Skąd: Żary
Wysłany: Czw 28 Mar, 2019   

Dziękuję ci Alex
 
 
tomwil32 
1


Dołączył: 12 Sie 2018
Posty: 22
Skąd: tu i tam
Wysłany: Sob 06 Kwi, 2019   

I jaki werdykt kolego? Ja też mam trwałe niezdolny do zawodowej i 3 grupę na 3 lata i w związku ze sluzba ale 3 lata się kończą i chyba mi już nie przyznaja...
 
 
Krzysztofem 
1


Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 38
Skąd: Żary
Wysłany: Nie 07 Kwi, 2019   

Ja dostałem na 2 lata .na jakie schorzenie miałeś? Czemu by mieli nie przyznać
 
 
tomwil32 
1


Dołączył: 12 Sie 2018
Posty: 22
Skąd: tu i tam
Wysłany: Nie 07 Kwi, 2019   

Schorzenia następujące

§ 77 pkt 4. oraz
Przebyty dwukrotnie uraz skretny kolana prawego leczony operacyjne (2 rekonstrukcje 8 artroskopi) wraz zanik mięśnia udowego że zmianami odczynowo zapalnym błony maziowej.
Schorzenie pozostaje w związku ze sluzba


§79 pkt 1

Przebyte wycięcie operacyjne żylaków kończyny prawej dolnej


Kategoria N zał. 1 grupa II - trwałe niezdolny do zawodowej służby wojskowej.

Grupa 3 w związku ze sluzba na 3 lata

Za rok komisja niewiem czy przedłuża zobaczymy pół roku temu miałem kolejna operacje tzn wyciągnęli wiezadlo co mi odczyn zapalnerobilo ale jak się okazało miałem przeszczep kostny z uwagi że miałem dziurę wielkości 2 cm x 4cm teraz bez więzadła acl żyje i jest dobrze jak na razie.
 
 
Krzysztofem 
1


Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 38
Skąd: Żary
Wysłany: Nie 07 Kwi, 2019   

Ile dostałeś renty 50% ostatniego uposażenia + 1/12 z dodatkowego uposażenia? Ile to wyszło ile masz wysługi.ps.dostaniesz napewno rentę dalej
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 07 Kwi, 2019   

tomwil32 napisał/a:
Ja też mam trwałe niezdolny do zawodowej i 3 grupę na 3 lata i w związku ze sluzba ale 3 lata się kończą
Bo pierwsze badanie kontrolne przeprowadza się po 3 latach.
Cytat:
Art. 21a. 1. Wojskowa komisja lekarska przeprowadza pierwsze badanie kontrolne inwalidy po upływie 3 lat od wydania orzeczenia o inwalidztwie, a następne badania kontrolne – nie rzadziej niż co 5 lat w terminie wskazanym przez wojskową komisję lekarską.
2. Wojskowa komisja lekarska może wyznaczyć termin badania kontrolnego przed upływem okresu, o którym mowa w ust. 1, jeżeli zachodzi przypuszczenie, że ustalona w orzeczeniu grupa inwalidztwa może ulec zmianie.
3. Wojskowa komisja lekarska może orzec, że badanie kontrolne jest zbędne, jeżeli przebieg choroby powodującej inwalidztwo wskazuje, że zmiana ustalonej grupy inwalidztwa nie nastąpi w ogóle.
4. Nie przeprowadza się badań kontrolnych inwalidów po ukończeniu przez kobiety 55 lat życia, przez mężczyzn 60 lat życia lub gdy inwalidztwo trwa nieprzerwanie dłużej niż 10 lat.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Krzysztofem 
1


Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 38
Skąd: Żary
Wysłany: Nie 07 Kwi, 2019   

Zastanawia mnie kiedy mam się rozliczać? Kiedy w rozkazie ukaże się że dowódca mnie zwalnia że służby i da mi wtedy czas na rozliczenie się? Czy już powinienem się rozliczać gdyz już jestem zaliczony do grupy inwalidztwa?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group