Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Apel do ofic. dyż 12BZ
Opublikował Wiadomość
norbim 
5
bezapelacyjnie Żołnierz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 509
Skąd: Z pięknego miasta.
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2019   

beryl73 napisał/a:
Tak się zastanawiam czy tam w 12 BZ to Szef Sztabu taki mądry inaczej jest?


Skąd wiedziałeś :lol: :lol: :oops1: :oops1:


ryba emeryt napisał/a:
W 12BZ pozbyli się SUFO na BP i teraz chłopcy" płaczą".


I to jest sedno. Wojsko ma trzymać służby i jest płacz. Dokąd to zmierza :zly3: :zly3: :cry:
To zawsze był i będzie nieodzowny element służby wojskowej i rzemiosła wojskowego. :gent:
_________________
Abp. Fulton "Zasady moralne nie zależą od zdania większości. Błąd jest błędem, nawet jeśli wszyscy są w błędzie. Prawda jest prawdą, nawet jeśli nikt jej nie uznaje"
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2019   

Żaden wartownik (niezależnie od tego czy z wojska czy z SUFO czy z OWC) nie będzie mi "fikał".
Dostanie :czytam: i pisz swoją wersję.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2019   

Cytat:

Żaden wartownik (niezależnie od tego czy z wojska czy z SUFO czy z OWC) nie będzie mi "fikał".
Krótko i na temat. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
My-Ga Jataman 
Banita


Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: Tu
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2019   

i, idealnie widać w tym temacie jak Ty znasz się na wojsku :brawo:
Dobrze, że Ty za swoich czasów byłeś tylko dyżurnym hangaru i byłeś od wydawania kluczy i kombinerek. Inne służby by Cie po prostu przerosły, jak widać :brawo:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2019   

Siusiak, a ty od czego jesteś specjalistą oprócz patologicznego trollowania na forum?
 
 
My-Ga Jataman 
Banita


Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: Tu
Wysłany: Sro 01 Maj, 2019   

Od wielu rzeczy, o których Ty nie masz pojęcia. I które Cie przerastają :cool: Pytania ? :cool: Brak ? :cool:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 01 Maj, 2019   

Nasuwa mi się jedno. Ciekawe, czy dostaniesz bana dzisiaj rano, czy wieczorem? :cool:
A przerasta mnie twoja głupota.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11566
Skąd: -)
Wysłany: Sro 01 Maj, 2019   

i napisał/a:
Żaden wartownik (niezależnie od tego czy z wojska czy z SUFO czy z OWC) nie będzie mi "fikał".


To masz szczęście że jeszcze cię nie zastrzelili ochroniarze gdzieś pod bankomatem, przy napełnianiu go gotówką.
Najwyraźniej nigdy się na siebie nie natknęliście.

Problem jest szerszy, mianowicie Regulamin Ogólny obowiązuje żołnierzy, a Prawo Pracy obowiązuje cywilów i na styku tych dwu światów pojawiają się niespójności.
Regulamin ogólny poprawiono tak aby obejmował sytuacje gdy w relacji przełożony-podwładny jedna ze stron jest cywilem, ale poprawiono go kiepsko.
Mianowicie gdzieniegdzie wstawiono "lub osoba cywilna" a gdzieniegdzie zostawiono samo "żołnierz", i nie wszystkie artykuły RO które powinny byc poprawione "na okoliczność cywilnego zwierzchnika/podwładnego" - poprawione zostały.

Ponadto RO obejmuje swoimi zapisami (regulacjami zachowań) JEDNĄ STRONĘ, mianowicie żołnierza, a nie obejmuje cywila.

Nie ma rozwiązania tej sprawy, jak tylko przyjęcie następującej fikcji prawnej:

Żołnierz który jest zwierzchnikiem zarówno cywilów jak i żołnierzy jest dla żołnierzy "zwierzchnikiem wojskowym w sensie RO" a dla podwładnych cywilnych jest "zwierzchnikiem w rozumieniu stosunku pracy, zgodnie z cywilnym prawem pracy".

Innymi słowy jest szefem cywilów w cywilnym rozumieniu tego słowa.

Podobnie jakby, bojawiem, żołnierz zawodowy w służbie czynnej prowadził własna firmę, co jest przecież możliwe, choć "trudne".

Dla pracowników tej prywatnej firmy, niech będzie że ochroniarskiej, on nie jest dowódcą wojskowym tylko zwyczajnym szefem ochroniarzy, zgodnie z zasadami prawa pracy, i noszenie mnduru niczego tu nie zmienia.

No więc tutaj tak samo: żołnierz jest cywilnym zwierzchnikiem pracujących w MON cywilów a nie ich dowódcą i noszenie munduru niczego nie zmienia.
:gent:

Albo inny przykład:
Kuchnią przy stołówce dowodzi kapral. Jednym jego podwładnym jest kucharz szeregowy a drugim jest pracownik cywilny. Otóż jednego z nich może przeczołgać, a drugiego nie może - i podobnie z tymi wartownikami. Cywile są cywilami.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 01 Maj, 2019   

Natknąłem się, będąc w podróży służbowej, na "ochroniarzy" napełniających bankomat na stacji benzynowej. Gang Olsena mógłby się od nich uczyć głupoty. :lol: Nie będę opisywał tej parodii.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Maj, 2019   

michqq napisał/a:
To masz szczęście że jeszcze cię nie zastrzelili ochroniarze gdzieś pod bankomatem, przy napełnianiu go gotówką.
Najwyraźniej nigdy się na siebie nie natknęliście.

Daruj sobie takie wstawki.

michqq napisał/a:
Albo inny przykład:
Kuchnią przy stołówce dowodzi kapral. Jednym jego podwładnym jest kucharz szeregowy a drugim jest pracownik cywilny. Otóż jednego z nich może przeczołgać, a drugiego nie może - i podobnie z tymi wartownikami. Cywile są cywilami.

A chociaż raz zadałeś sobie trud zapoznania się z umową o pracę w OWC? Zapoznałeś się z obowiązkami, na które pracownik wyraził zgodę?
Sądzę, że nie.
W wojsku (odnośnie warty) nie rządzą wartownicy z OWC. Rządzą wojskowe służby dyżurne.

Powtórzę raz jeszcze: jeśli OD przekroczyłby swoje uprawnienia to jego też zdjąłbym ze służby.

Btw: Postów Siusiaka nawet nie chce mi się komentować. W de... był i gie... wie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
ryba emeryt 
1


Wiek: 52
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 02 Maj, 2019   

i napisał/a:
W wojsku (odnośnie warty) nie rządzą wartownicy z OWC. Rządzą wojskowe służby dyżurne.
Chłopie, kto tu mówi o rządzeniu? Masz kłopoty ze zrozumieniem tekstu? Piszesz o obowiązkach pracowniczych. To Ciebie uświadamiam że nie ma tam nic o bezwzględnym wykonywaniu rozkazów przez cywila!!!Wykonuję tylko to za co mi płacą, nic więc!!! Ja nie służę.!!! Oficer dyżurny nadzoruje moją prace. Jak ma jakieś uwagi do tego że coś robię niezgodnie z instrukcją, regulaminem OWC to donosi na mnie do komendanta. I tyle w tym temacie. Nie mam zamiarów wykonywać poleceń niezgodnych z przepisami prawa , Kodeksu Pracy, regulaminem OWC i instrukcją!!!. Jak byś się dalej upierał, bo jesteś niereformowalny to nawrzucałbym bym Tobie ch.… i K..... tak aby Ci się głupio zrobiło przy szer i wtedy byś zrozumiał jaka jest różnica między żołnierzem a cywilem i zrobiłbym to na spocznij. Wtedy możesz się poskarżyć się moim przełożonym i bardzo by się musieli postarać o moje dyscyplinarne zwolnienie z pracy za obrazę oficera. Są jeszcze Sądy Pracy i z dużym prawdopodobieństwem by mnie przywrócili do pracy. Wg mnie podpadło by to upomnienie, naganę pracowniczą lub zabranie premii. Jak byś się poczuł obrażony to możesz startować jedynie ze stopy cywilnej za naruszenie dóbr osobistych.
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Czw 02 Maj, 2019   

ryba emeryt, coś nerwowy jesteś. I takim dają broń? może jeszcze z ostrą amunicją?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 02 Maj, 2019   

grzeg_sz, a jest tępa amunicja ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Czw 02 Maj, 2019   

-=Alex=-, jest, i mam nadzieję że ryba emeryt, ją posiada :D
 
 
ryba emeryt 
1


Wiek: 52
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 02 Maj, 2019   

Cytat:
ryba emeryt, coś nerwowy jesteś. I takim dają broń? może jeszcze z ostrą amunicją?

Mam, ale jej bez potrzeby nie używam." Mam dużą wyrozumiałość do blondynek" a szkoda świat byłby wtedy normalny. To tak dla żartu. Tępa owszem by się przydała. Nie jednemu by oczy szeroko otworzyła. Dla Twojego spokoju przechodzę badania co 2-3 lata. Jak często przechodzi je żołnierz? Dobrze znasz odpowiedź na moje pytanie. Zgodzisz na pewno że niektórzy w MON powinni je przechodzić co kwartał!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group