Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc finansowa a studia cywilne
Opublikował Wiadomość
zajac37 
1


Dołączył: 04 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   Pomoc finansowa a studia cywilne

Cześć.

Otóż, zamierzam zacząć studia cywilne w uczelni wyższej oddalonej od mojego miejsca zamieszkania ok. 60 kilometrów w jedną stronę. I tu rodzi się moje pytanie czy mogę złożyć stosowny wniosek do dowódcy jednostki o częściowy zwrot kosztów dojazdów do uczelni ?

Dodam, że są to studia wieczorowe tzn. 5 dni w tygodniu od godziny 16 do godzin wieczornych.

Pozdrawiam
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15950
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Cytat:
Art. 52. 1. Żołnierz zawodowy może pobierać naukę, jeżeli nie koliduje to z wykonywaniem przez niego zadań służbowych.
2. Żołnierz zawodowy pisemnie informuje o fakcie pobierania nauki dowódcę jednostki wojskowej, w której zajmuje stanowisko służbowe.
3. Żołnierz zawodowy może wystąpić do dowódcy, o którym mowa w ust. 2, z wnioskiem o udzielenie pomocy w związku z pobieraniem nauki.
4. Pomoc, o której mowa w ust. 3, może być udzielona wyłącznie w przypadkach, gdy poziom i kierunek nauki są zbieżne z wymaganiami kwalifikacyjnymi na zajmowanym lub na planowanym do wyznaczenia stanowisku służbowym.
5. Dowódca jednostki wojskowej, po uzyskaniu zgody organu uprawnionego do wyznaczenia żołnierza zawodowego na wyższe od zajmowanego stanowisko służbowe, zawiera z żołnierzem zawodowym umowę, w której określa między innymi rodzaj pomocy, o której mowa w ust. 3, a w szczególności pokrycie czesnego za naukę, zwrot należności z tytułu kosztów przejazdu na obszarze kraju oraz warunki zwrotu kosztów tej pomocy w przypadku przerwania nauki lub zwolnienia z zawodowej służby wojskowej z przyczyn, o których mowa w art. 111 pkt 1, 4, 6–7, pkt 9 lit. a i pkt 11–16 oraz art. 112 ust. 1 pkt 1, w terminie określonym w umowie, nie dłuższym niż trzy lata od zakończenia nauki.
6. Do zgody, o której mowa w ust. 5, nie stosuje się art. 106 § 2–6 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego.

oraz ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 15 września 2014 r. w sprawie nauki żołnierzy zawodowych.
http://prawo.sejm.gov.pl/...=WDU20140001352
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
zajac37 
1


Dołączył: 04 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

-=Alex=- chciałbym napomnieć, że są to studia na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, które w żaden sposób nie są związane z obecnie zajmującym stanowiskiem. Być może będą przydatne w momencie objęcia stanowiska dowódcy drużyny.

Dodam jeszcze, że studia są bezpłatne.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15950
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

zajac37 napisał/a:
Być może będą przydatne w momencie objęcia stanowiska dowódcy drużyny.
Przydatne może i tak, ale nie wymagane.
Sądzę, że nic z tego nie będzie. Z tej pomocy.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

Ani razu nie spotkałem się żeby ktoś coś komuś zwracał.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15950
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

A ja spotkałem się i to nie jednokrotnie.

Jeżeli jest spełniony warunek Art. 52.4 to pomoc jest udzielana i to nie tylko finansowa.
Cytat:
2. Żołnierzowi zawodowemu pobierającemu naukę może zostać udzielona pomoc:
1) w formie finansowej:
a) pokrycie czesnego za naukę,
b) zwrot należności z tytułu kosztów noclegu oraz przejazdu do i z miejsca pobierania nauki na obszarze kraju
w wysokości i w zakresie określonych w przepisach o należnościach przysługujących żołnierzom z tytułu podróży
służbowych na obszarze kraju;
2) w formie niefinansowej:
a) zmniejszenie liczby służb dyżurnych,
b) zmniejszenie liczby wyjazdów służbowych,
c) ograniczenie zlecania dodatkowych zadań służbowych.

No i do powyższego jakieś urlopy.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

Ustęp 2 pkt 2 to, niestety, "drzemiący" przepis.

Cytat:
Dormiunt aliquando leges, numquam moriuntur
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

-=Alex=- napisał/a:
A ja spotkałem się i to nie jednokrotnie.

Jeżeli jest spełniony warunek Art. 52.4 to pomoc jest udzielana i to nie tylko finansowa.
Cytat:
2. Żołnierzowi zawodowemu pobierającemu naukę może zostać udzielona pomoc:
1) w formie finansowej:
a) pokrycie czesnego za naukę,
b) zwrot należności z tytułu kosztów noclegu oraz przejazdu do i z miejsca pobierania nauki na obszarze kraju
w wysokości i w zakresie określonych w przepisach o należnościach przysługujących żołnierzom z tytułu podróży
służbowych na obszarze kraju;
2) w formie niefinansowej:
a) zmniejszenie liczby służb dyżurnych,
b) zmniejszenie liczby wyjazdów służbowych,
c) ograniczenie zlecania dodatkowych zadań służbowych.

No i do powyższego jakieś urlopy.



Może dostać, ale nie musi. :cool: Niejednokrotnie było tak, że żołnierz nawet nie dostał wolnego na czas studiowania. Bo musiał pojechać na jakże ważny poligon.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group