Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Ciekawostka] Wypadek w pracy
Opublikował Wiadomość
Damiano 
1


Dołączył: 19 Sie 2019
Posty: 2
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto 20 Sie, 2019   [Ciekawostka] Wypadek w pracy

Nie wiedziałem gzie napisać więc pisze tutaj.

Jestem na pierwszym kontrakcie w zasadzie kończę go na koniec roku. W lutym wydarzył mi się "wypadek" w pracy mianowicie zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzenie łąkotki. Z pracy zawieźli mnie na SOR w szpitalu dowiedziałem się że mam skręcenie więc wiadomo jak to w szpitalu. Potem zacząłem działać prywatnie suma nie mała bo koszt ponad 15 tyś łącznie z rehabilitacją. Nie miałem ubezpieczenia PZU ( raptem dwa miesiące ). Własna głupota, ale tak już bywa. Z tego miejsca mam kilka pytań.

1. Czy powinienem martwić się o przedłużenie kontraktu ?

2. Czy jest szansa o jakiś zwrot kosztów od JW ( zapomoga ) po przedstawieniu faktur ?

3. Czy dostane jakiekolwiek odszkodowanie ( zwolnienie od 5 lutego do 11 września ) ? Jeśli tak to na jaki % uszczerbku można liczyć i ile wypłacają za każdy % ?

4. Jak wygląda sytuacja z tą komisją lekarska ? Jak się tam zachować ?

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15985
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 20 Sie, 2019   

Damiano napisał/a:
1. Czy powinienem martwić się o przedłużenie kontraktu ?
Nikt tego nie wie oprócz podpisującego kontrakt (d-ca JW).
Damiano napisał/a:
2. Czy jest szansa o jakiś zwrot kosztów od JW ( zapomoga ) po przedstawieniu faktur ?
Nie ma żadnego zwrotu kosztów. Ewentualna zapomoga o czym wspomniałeś.
Cytat:
Art. 84. 1. Żołnierzom zawodowym mogą być przyznawane:
...
2) zapomogi – w przypadku zdarzeń losowych, klęsk żywiołowych, długotrwałej choroby lub śmierci członka rodziny oraz z innych przyczyn powodujących istotne pogorszenie warunków materialnych.
...
1e. Warunkiem przyznania żołnierzowi zawodowemu zapomogi jest konieczność poniesienia wydatków pieniężnych spowodowanych zdarzeniem określonym w ust. 1 pkt 2. Przy przyznawaniu zapomogi uwzględnia się okoliczności mające wpływ na sytuację materialną żołnierza zawodowego i jego rodziny.

Damiano napisał/a:
3. Czy dostane jakiekolwiek odszkodowanie ( zwolnienie od 5 lutego do 11 września ) ? Jeśli tak to na jaki % uszczerbku można liczyć i ile wypłacają za każdy % ?
Jeżeli na komisji zostanie stwierdzony trwały uszczerbek na zdrowiu
Cytat:
Kolano
154. Zesztywnienie stawu kolanowego:
a) w pozycji funkcjonalnie korzystnej 0°–15° 30%
b) przy większych stopniach zgięcia lub przy przeproście powyżej −10° (minus 10°) stosuje się ocenę według lit. a – zwiększając stopień uszczerbku na zdrowiu za każde 4° odchylenia ponad granicę 15° lub −10° o 1%
155. Trwałe ograniczenie ruchomości stawu kolanowego w następstwie uszkodzeń samego stawu (uszkodzenia więzadłowe, torebkowe, łąkotek, kości tworzących staw kolanowy itd.) – w zależności od charakteru przykurczu i zakresu ubytku funkcji:
a) utrata ruchomości w zakresie 0°–40° za każde 2° ubytku ruchu 1%
b) utrata ruchomości w zakresie 40°–90° za każde 5° ubytku ruchu 1%
c) utrata ruchomości w zakresie 90°–120° za każde 10° ubytku ruchu 1%
Uwaga: Prawidłowo funkcjonalny zakres ruchów przyjmuje się w granicach 0°–120°.
156. Inne następstwa uszkodzeń kolana: skrócenie kończyny, zaburzenia osi, stawu (koślawość, szpotawość, ruchomość patologiczna), dolegliwości przewlekłe zapalne, zapalenia ropne, ciała obce, przetoki itp. – w zależności od stopnia

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 8 sierpnia 2003 r. w sprawie ustalania stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz związku śmierci żołnierzy ze służbą wojskową wskutek wypadku lub choroby.
http://prawo.sejm.gov.pl/...=WDU20031631578

Damiano napisał/a:
4. Jak wygląda sytuacja z tą komisją lekarska ? Jak się tam zachować ?
Dużo krzyczeć, mało mówić. ;)

P.S.
Dlaczego tytuł tematu to "Ciekawostka ..." ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Damiano 
1


Dołączył: 19 Sie 2019
Posty: 2
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto 20 Sie, 2019   

-=Alex=- napisał/a:
Dużo krzyczeć, mało mówić. ;)


Czyli generalnie trzeba ściemniać żę nadal bardzo boli itd. ? Nie będzie z tego tytułu żadnych większych problemów ? I skoro mój lekarz "zakończy leczenie" to nie będą mieli tam problemu że mnie nadal boli noga a leczenie jest zakończone ?

Jak wygląda sytuacja ze zwolnieniem z WF'u na jakiś czas czy to musi mi wystawić mój lekarz czy mam się oto starać na komisji ?
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1716
Skąd: warm-maz
Wysłany: Wto 20 Sie, 2019   

Damiano napisał/a:
...nadal boli noga a leczenie jest zakończone
Możesz zostać uznany za niezdolnego do dalszej służby i de facto zakończyć przygodę z wojskiem.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group