Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań odnośnie służby
Opublikował Wiadomość
ME4A 
1


Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 20 Sie, 2019   Kilka pytań odnośnie służby

Cześć, mam kilka pytań dotyczących pracy w służbach specjalnych (dokładnie chodzi mi o ABW, AW, SWW, SKW). Doprecyzowując najbardziej chciałbym aplikować na stanowisko funkcjonariusza operacyjnego i tutaj przechodzimy do pierwszego pytania...

1. Czy przy przyjęciu do służby sami (na podstawie swoich umiejętności i wykształcenia) decydujemy o stanowisku, czy to osoba nas rekrutująca to określa?

2. Jeśli chodzi o ABW i AW, to czy dobrym pomysłem iść na kierunek studiów (cywilnych) na uczelni WAT: obronność państwa, kryptologia i cyberbezpieczeństwo czy bezpieczeństwo narodowe. Opcjonalnie jakie inne kierunki proponowalibyście.

3. Jeśli chodzi o SWW i SKW to czy dobrym pomysłem jest iść na kierunek kryptologia i cyberbezpieczeństwo również na uczelni WAT, jednak tym razem studia wojskowe?

4. Czy, aby aplikować do służby wywiadu i kontrwywiadu trzeba być żołnierzem zawodowym?

5. Jakie kurs/szkolenia polecacie, żeby mogły być użyteczne w dalszej pracy i ładnie wyglądać w CV?

Uzupełnieniem do pytania 5 powiem, iż osobiście myślałem nad kursem strzeleckim, ratowniczym, zdobyciem certyfikatu z j. angielskiego i opanowaniu, w stopniu co najmniej komunikatywnym j. rosyjskiego i arabskiego (MSW i jeden dialekt), ze względu na to, że chciałbym pracować również w obcych krajach, no i oczywiście kat. B prawa jazdy Jestem obecnie w LO na profilu mat-fiz-info z drugim językiem obcym - rosyjskim.

dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 20 Sie, 2019   

Filologia: rosyjska, białoruska, ukraińska, arabska i jeszcze kilka innych. Jak będziesz dobry na studiach to służby same się zgłoszą z propozycją.
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
Stiwen 
4


Dołączył: 18 Maj 2019
Posty: 217
Skąd: Z Woja
Wysłany: Wto 20 Sie, 2019   

Patrząc na to jakie kierunki studiów bierzesz pod uwagę, widać, że idziesz po najmniejszej linii oporu. W wywiadzie takich ludzi nie potrzeba. Bo takich studiach to możesz aplikować na zmech i panc.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13548
Skąd: ---
Wysłany: Wto 20 Sie, 2019   

Silmeor napisał/a:
Filologia: rosyjska, białoruska, ukraińska, arabska i jeszcze kilka innych. Jak będziesz dobry na studiach to służby same się zgłoszą z propozycją.

Dokładnie tak. Z założenia, do służb się nie aplikuje. To służby wyszukują kandydatów.

Zapewne czytałeś książkę Suworowa "Akwarium", w której na początku przedstawił to w jaki sposób trafił do GRU.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
ME4A 
1


Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 01 Wrz, 2019   

Stiwen napisał/a:
Patrząc na to jakie kierunki studiów bierzesz pod uwagę, widać, że idziesz po najmniejszej linii oporu. W wywiadzie takich ludzi nie potrzeba. Bo takich studiach to możesz aplikować na zmech i panc.

Co miałeś na myśli "idziesz po najmniejszej linii oporu". Uważasz, że lepiej iść na studia wymienione odpowiedź wyżej, po prostu się starać i liczyć, że "ludzie z góry" sami nas wypatrzą. Szczerze mówiąc też myślałem na tym kierunkami studiów. Jeśli nie, to jakie inne kierunki studiów?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group