Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Stomatolog
Opublikował Wiadomość
MichalM 
1


Dołączył: 31 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Sob 31 Sie, 2019   Stomatolog

Witam, wczoraj dostałem telefon z WKU i mam się zjawić w celu odebrania skierowani na badania. Problem jest taki ,ze jestem w trakcie robienia zębów mam jeszcze dwa do wyrwania i ogółem będę musiał wstawić 3. Czy przejdę bez z wyrwanymi zębami?
 
 
Stiwen 
4


Dołączył: 18 Maj 2019
Posty: 217
Skąd: Z Woja
Wysłany: Sob 31 Sie, 2019   

Najlepiej w WKU pokaż im te zęby, oni tam są przeszkoleni w tym zakresie.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 31 Sie, 2019   

Stiwen, jeżeli miało być śmiesznie, to jest. Tylko śmieszny jesteś Ty, a nie twój żart.

MichalM, musisz się dowiedzieć, jaki procent utraty zgryzu dyskwalifikuje kandydata. Może się wyrobisz z tymi brakami.
Jeżeli nie, to zamiast wyrywać teraz te zęby, weź je narazie zaplombuj, a zrobisz z nimi porządek będąc już żołnierzem.
 
 
Raven24 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 887
Skąd: zapomniałem
Wysłany: Nie 01 Wrz, 2019   

Jak ma papiery że jest w trakcie leczenia i uzupełni - powinno pójśc.
Protezy natychmiastowe (tymczasowe długoczasowe do 12m-cy użytkowania) można wykonać w ciągu 24-48h.
A jak ma do usunięcia (wyrwać można rękę) np dwie "ósemki" to nie ma o czym gadać.
Nie jest napisane co do usunięcia a co do uzupełnienia i czy to tożsame braki.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 01 Wrz, 2019   

Można rękę, można włosy, ale można też ząb. Usunąć można też plamę.
W każdym razie, do tematu to nic nie wnosi.
 
 
Stiwen 
4


Dołączył: 18 Maj 2019
Posty: 217
Skąd: Z Woja
Wysłany: Nie 01 Wrz, 2019   

Raven24 napisał/a:
Jak ma papiery że jest w trakcie leczenia i uzupełni - powinno pójśc.
Protezy natychmiastowe (tymczasowe długoczasowe do 12m-cy użytkowania) można wykonać w ciągu 24-48h.
A jak ma do usunięcia (wyrwać można rękę) np dwie "ósemki" to nie ma o czym gadać.
Nie jest napisane co do usunięcia a co do uzupełnienia i czy to tożsame braki.


Jesteś w błędzie.
 
 
Raven24 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 887
Skąd: zapomniałem
Wysłany: Pon 02 Wrz, 2019   

Wnosi - kulturę języka. Tyle i aż tyle. Więc nie rezonuj.
Jak chcesz możesz mówić że wyrywasz, ale to buraczane i nieprawidłowe określenie. :D
Zęby się usuwa - nie wyrywa i tyle w temacie, o którym napomknąłem tak dla rozluźnienia / mogłem użyć kursywy :efendi2: /

Jeśli jestem w błędzie - chętnie się podszkolę - tylko gdzie jestem w błędzie?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 02 Wrz, 2019   

Jest masa innych wątków, postów, gdzie błędy językowe są bardzo rażące i twoje mentorowanie byłoby bardziej na miejscu. Zamiast usuwać zęba, można się też poddać jego ekstrakcji.
Używanie zwrotu wyrywać jest tak powszechne, że zwracanie na to uwagi też mógłbym nazwać buraczeniem.
https://sjp.pwn.pl/korpus/szukaj/Wyrywanie%20z%C4%99ba.html
Wracając do tematu wątku, to żadne zaświadczenie o leczeniu nie zastąpi wyleczonych zębów, które trzeba przynajmniej zaleczyć w sposób który opisałem. Jeżeli są już w takim stanie, że nie da rady tego zrobić, to komisji ktoś taki nie przejdzie.
 
 
Gregor100 
3


Wiek: 47
Dołączył: 19 Mar 2018
Posty: 111
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 02 Wrz, 2019   

Tytan nie znasz się na stomatologii to nie pisz głupot zaplombowanie zęba nadajacego się do wyrwania grozi nawet zakrzepica nikt ci zepsutego zeba nie zaplabuje w najlepszym przypadku będziesz chodził po ścianach z bólu i głowa powiększy się dwa razy.
 
 
MichalM 
1


Dołączył: 31 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Pon 02 Wrz, 2019   

Dzięki za odpowiedzi. Co do „wyrywania” zębów to użyłem kolokwializmu myślałem, ze to luźne forum. Następnym razem się poprawie.
 
 
Raven24 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 887
Skąd: zapomniałem
Wysłany: Pon 02 Wrz, 2019   

:D Nie było moim celem karcenie Ciebie - chciałem trochę luzu dodać, a poza tym usunięcie jakoś mniej strasznie się kojarzy niż wyrwanie.
Pozdrawiam.
W razie czego pisz na PRV. :gent:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 03 Wrz, 2019   

Gregor100 napisał/a:
Tytan nie znasz się na stomatologii to nie pisz głupot zaplombowanie zęba nadajacego się do wyrwania grozi nawet zakrzepica nikt ci zepsutego zeba nie zaplabuje w najlepszym przypadku będziesz chodził po ścianach z bólu i głowa powiększy się dwa razy.

Fachowcem faktycznie nie jestem, ale nie uważam, że w ciągu doby może dojść do tak drastycznych skutków.
Nie trzeba robić plomby, a wystarczy opatrunek tymczasowy. Wtedy lekarz może uznać, że ząb jest w trakcie leczenia. Żaden kwit nie pomoże.
 
 
Raven24 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 887
Skąd: zapomniałem
Wysłany: Sro 04 Wrz, 2019   

Fachowcem nie jestem, ale się wypowiem. :D

PS
Cytat:
Jak ma papiery że jest w trakcie leczenia i uzupełni - powinno pójśc.

Winno być >> uzupełnienia tymczasowe << = "opatrunki" dla plebsu :lol:
Nie wiem czemu "się nie dopisało". :(
Teraz się zorientowałem. :modli:
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 04 Wrz, 2019   

Panowie, zależy też na jakie badania Autor tematu został wysłany. Ja dentystę miałem, ale dopiero na WKML w Gdańsku, na podstawowej RWKL nie było tego lekarza. Jeśli to nie desant, marynarka czy specjalność wymagająca szerszych badań to nie powinien nawet się przejmować.
 
 
MichalM 
1


Dołączył: 31 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Sro 04 Wrz, 2019   

RWKL w Lublinie 😁 podobno uwala za byle bzdety. Słyszałem ,ze można mieć jakiś kwit ,ze w trakcie roboty aczkolwiek nie wiem czy jest taka możliwość. Drugie pytanie czy jak nie przejdę tych badań u dentysty to odsyłają żeby poprawić czy uwalają i po kontrakcie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group