Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Potwierdzenie pobytu na misji PKW IRAK II zm.
Opublikował Wiadomość
BONO30 
1


Dołączył: 03 Wrz 2019
Posty: 4
Skąd: z zachodu
Wysłany: Wto 03 Wrz, 2019   Potwierdzenie pobytu na misji PKW IRAK II zm.

Witam wszystkich. Do kogo zwrócić się o potwierdzenie pobytu ma misji PKW IRAK II zmiana? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 03 Wrz, 2019   

To zależy - w czasie misji żołnierz zawodowy czy niezawodowy (a może pracownik)? - obecnie w służbie czy cywil? - czas misji 2004 czy 2009 rok? - wreszcie: do czego to potwierdzenie potrzebne?
 
 
BONO30 
1


Dołączył: 03 Wrz 2019
Posty: 4
Skąd: z zachodu
Wysłany: Sro 04 Wrz, 2019   

Nadal jestem w służbie, na misji byłem w 2004 roku jako żołnierz zawodowy. Potwierdzenie potrzebne do WBE w celu doliczenia procentów do emerytury za pobyt na misji. Pozdrawiam.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 04 Wrz, 2019   

Dowiadywałeś się w sekcji personalnej, czy zaświadczenie o służbie w PKW znajduje się w Twojej teczce akt personalnych? Widywałem takie zaświadczenia w TAP wielu żołnierzy zawodowych. Były one wystawiane przez dowódców misyjnych na koniec zmiany. Z tego co pamiętam, potwierdzały one nawet służbę w strefie działań wojennych. Nie jestem tylko pewien, czy w 2004 roku już to było praktykowane.

A tak w ogóle, to przecież okres służby w PKW powinien wynikać z rubryki "Przebieg służby wojskowej" Zeszytu ewidencyjnego żołnierza zawodowego.
Ostatnio zmieniony przez Szwejk Sro 04 Wrz, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12847
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 04 Wrz, 2019   

To zwracasz się do D-cy jednostki o wydanie zaświadczenia i powinien ci wydać. Przebywanie na misji musi mieć odzwierciedlenie w TAPie.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 04 Wrz, 2019   

Zgadza się. Powinieneś ten fakt mieć odnotowany w przebiegu służby.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 04 Wrz, 2019   

Pisząc, że okres służby w PKW powinien wynikać z rubryki "Przebieg słuzby wojskowej" zeszytu ewidencyjnego, optymistycznie założyłem prawidłowość tego wpisu. Ale w rzeczywistości takie wpisy bardzo często są nieprecyzyjne. Bywa, że wbrew temu co zapisano, żołnierz z datą X wcale nie ubył na misję, a dopiero na szkolenie przygotowawcze do Kielc, a z datą Y wcale nie zakończył misji, a powrócił z urlopu aklimatyzacyjnego. A widziałem sporo tego typu efektów radosnej twórczości kadrowców.
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Sro 04 Wrz, 2019   

II zmianę PKW Irak organizował ówczesny 1KZ. Byłem an tej zmianie i otrzymałem stosowne zaświadczenie. Teraz musisz znaleźć instytucję, która prowadzi archiwum rozkazów dziennych PKW Irak II zm.
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
BONO30 
1


Dołączył: 03 Wrz 2019
Posty: 4
Skąd: z zachodu
Wysłany: Czw 05 Wrz, 2019   

Zaświadczenie o służbie w PKW IRAK na koniec misji otrzymałem i po powrocie do JW. na pewno przekazałem do sekcji personalnej (był taki prykaz). Przeglądając niedawno swojego TAP-a zaświadczenia, ku mojemu zdziwieniu nie było.( dodam że po misji służyłem w kilku JW.) Posiadam wyciąg z rozkazu o wyznaczenie na stanowisko w PKW IRAK oraz wyciąg z rozkazu o skierowaniu po misji do macierzystej JW., niestety w tych dokumentach niema konkretnej daty pobytu na misji. Posiadam również Gwiazdę Iraku.
Dziękuje wszystkim za zainteresowanie moją sprawą.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 05 Wrz, 2019   

BONO30 napisał/a:
Przeglądając niedawno swojego TAP-a zaświadczenia, ku mojemu zdziwieniu nie było.
Witaj w klubie. :D
Mnie poginęły zaświadczenia, certyfikaty kursów językowych i innych specjalistycznych kursów, które mogły przydać się w cywilu. Że o kartach wyróżnień nie wspomnę.
Tylko w Twoim przypadku, powinieneś być o tyle mądrzejszy, że mogłeś dać ksero, a oryginał zostawić sobie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
polnocny 
2


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 90
Skąd: kresy
Wysłany: Pią 06 Wrz, 2019   

Przerabiałem to. Pismo do Centralnego Archiwum Wojskowego w Warszawie- ta znajdują się Rozkazy Dzienne PKW - znajdują wszelkie dane :gent:
 
 
BONO30 
1


Dołączył: 03 Wrz 2019
Posty: 4
Skąd: z zachodu
Wysłany: Sro 11 Wrz, 2019   

Dziękuję za pomoc, już wysłałem pismo do archiwum . polnocny jak długo czekałeś na odpowiedz?
 
 
polnocny 
2


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 90
Skąd: kresy
Wysłany: Czw 12 Wrz, 2019   

W granicach miesiąca :viktoria:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group