Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tytuł magistra - Elektrotechnika - Pytania
Opublikował Wiadomość
Hubert96 
1


Dołączył: 28 Kwi 2020
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2020   Tytuł magistra - Elektrotechnika - Pytania

Witam wszystkich,
Mam parę pytań dotyczących studium oficerskiego. Na wstępie dodam, że nie jestem w żadnym stopniu związany z wojskiem, nie przeszedłem żadnych szkoleń ani kursów. We wrześniu tego roku prawdopodobnie obronie magistra z kierunku Elektrotechniki w Gdańsku. Zawsze ukrytym marzeniem moim było zostanie żołnierzem. Przeczytałem o czymś takim jak studium oficerskie, i chciałbym się dowiedzieć troszkę więcej na ten temat, czy mam szanse się dostać, ukończyć i czy ma to sens. Mam 24 lata, całe życie w większym lub mniejszym stopniu staram się żyć aktywnie (piłka nożna, siłownia i wiele wiele innych rzeczy), stąd jestem dosyć dobrze wysportowany. Kończę w tym roku studia magisterskie na politechnice w Gdańsku z Elektrotechniki. Czy mógłby ktoś opisać mi mniej więcej jak to wygląda po ukończeniu studiów cywilnych, czy trzeba odbyć jakąś służbę wcześniej, czy jest w ogóle szansa, że dostanę się na studium oficerskie, i jak takie studium wygląda. Cenna będzie dla mnie każda informacja. Dodam też, że nie idę na łatwiznę pytając się tutaj o studium, nie przeglądając wcześniej internetu, dlatego jakąś podstawową wiedzę jak to wygląda już mam, ale chciałbym jednak jeszcze, żeby prościej mi ktoś to streścił, bo trochę się w tym gubię. Dziękuje za wyrozumiałość, i czekam na odpowiedzi :) Pozdr
 
 
ano_nie 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 156
Skąd: PL
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2020   

czy mam szanse się dostać - tak,
ukończyć – jak się dostaniesz to bardzo duże szanse, że ukończysz.
i czy ma to sens – na o pytanie musisz znać odpowiedź już teraz i być zmotywowany, bez cienia wątpliwości

jestem dosyć dobrze wysportowany
– sprawdź na stronach uczelni normy wstępne z WF i sprawdź się, wtedy się okaże.

Kończę w tym roku studia magisterskie na politechnice w Gdańsku z Elektrotechniki – moim zdaniem po kierunki technicznym jest łatwiej radzić sobie ze sprzętem.

czy trzeba odbyć jakąś służbę wcześniej
– z tego co wiem, to nie.
czy jest w ogóle szansa, że dostanę się na studium oficerskie – jest, nie słuchaj że trzeba mieć znajomości, oczywiście wtedy jest łatwiej, ale sam sobie też dasz radę

jak takie studium wygląda - uczysz się rzemiosła wojskowego i specjalistycznego w przyśpieszonym tempie, nie dyskutujesz, robisz co każą, ogólnie starasz się. Oczywiście jesteś skoszarowany, robisz wszystko na rozkaz, masz mundur, wyżywienie, żołd.

Największe szanse będziesz miał jeżeli będziesz legitymował się znajomością z języka angielskiego na poziomie II wg STANAG 6001.

Proponuję nawiązać kontakt z najbliższym WKU.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group