Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żandarmeria Wojskowa, pytania, problemy, OSŻW ... itd
Opublikował Wiadomość
Aro
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2005   

Witam serdecznie .Jestem obecnie na wypowiedzeniu stosunku służbowego na własną prośbę jako zawodowy szeregowy - do cywila odchodzę 30 czerwca 2005r. - mam w związku z tym pytanie : czy mam szansę na powrót do wojska a konkretnie do Oddziału Specjalnego w Gliwicach (przeszedłem pozytywnie przez wszystkie testy i zostałem zakwalifikowany na stanowisko służbowe w tymże oddziale). Czy jako żołnierz rezerwy po odejsciu z wojska na własną prośbę mam chociaż cień szansy na powrót do innej jednostki (właśnie do oddziału w Gliwicach) ?
Ostatnio zmieniony przez Aro Nie 01 Maj, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SZEREGOWY
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2005   

Witam

mam pytanko co trzeba zrobic aby wstąpic do zandarmerii wojskowej :cool: bylem na stronach zandarmerii ale chce wiedziec jak to jest w praktyce. najwiecej mozna sie dowiedziec od was a nie od kadrowych. za to pytanie pewnie by mnie zlinczowaco w waszych szeregach :-o bo pewnie to takie pytanie jak zostac lekarzem sorry ale jezeli mozecie odpowiedziec to bardzo prosze

pozdrawiam
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Pon 09 Maj, 2005   

:viktoria: haha w praktyce jest to tak - do ŻW bardzo ale to bardzo trudno się dostać ... a co my mamy Ci pomóc ?? raczej nic tu nie wskuramy ... na necie na stronie oficjalnej ŻW www.zw.wp.mil.pl wszystko pisze :mrgreen: pozdrawiam :gent:
Ostatnio zmieniony przez SIVSON Wto 10 Maj, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cobrinii
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Maj, 2005   

[color=Panowie jak najszybciej zrezygnujcie z pomysłu pracy w jakimkolwiek OSŻW a juz na pewno w Gliwicach.Począwczy od dowódców plutonu przez dowódce kompanii który notabene miał kiedyś dowodzić kompanią żołnierzy zawodowych(niestety bajki)nie potrafią dowodzić kompanią wpełni uzawodowioną traktują nas jak młody rocznik który dopiero wcielili,jak bym wiedział że będzie tak można napisać źle P_E o to bym został w terenowej jednostce żandarmerii.A teraz lekki opis kadry KOMENDANT kolejny oficerek z KGŻW bez doświadczenia w kierowaniu tak liczną grupą żołnierzy,kaze nam biegać codziennie po 3 kilosy(gdzie olimpijczycy nie mają tak dojechanych treningów)a sam cwaniakuje stojąc w mundurku wyjściowym i straszy nas zwolnieniami mówiąc że na nasze miejsca ma 10 chętnych proszę bardzo niech ma ale zastanówcie dlaczego wstrzymali pobór na pozostałe kompanie ma ich być 4 kompqanie manewrowe i 1 logistyczna bo ludzie mają ich w biip P_E SZEF SZTABU luzak i ma to wszystko w d...e, byle do emeryturki, SZEF SZKOLENIA I LOGISTYKI brak słów, warunki mieszkaniowe tragiczne,syf bez prysznicy, wcielanie z jednostek Obrony Terytorialnej, Desantu i innych liniówek żołnierzy i tworzenie z nich przyszywanych żandarmów zamiastb proponować wyższe etaty Prawdziwym żetonom lepiej promować BIBOLI, np wcielili plutonowego w środę w czwartek już sierżant a w piątek na L-4 a ja ze swoim stopniem chodzę już 6 lat a przełożeni mają to w p....e i awansują swoich pobratymców a panowi Generałowie zachwyceni że podłogi wypastowane i kible czyste ale nikt nie popatrzy jak to wszystko krzywo działa.SZOK. Jak macie tylko szanse to organizować sobię prace w cywilu wiem że jest trudno(mi zostało jeszcve 2 lata do podstawowej emerytury także muszę wytwać w tym syfie)to załatwiajcie i niech was Pan Bóg broni przed OESAMI black][/color]------------------------------------------------------------------------------------tych pare mocnych slow napisal 177Mike w zablokowanym juz poscie niektorym forumowiczom jawic sie moze niezbyt kolorowy obraz tej jednostki. Ja po początkowym zachwycie nad OS-em (u mnie w mieście pracy poprostu niema,a tu placą mi 1700 za angielski wf i inne zajęcia) musze stwierdzić i to z przykroscia ze Mike ma racje!!!

Zandarmeria zeszla na psy!

z mojej strony wyglada to tak:

Komendant-ja do niego nic niemam chlop jest wporzadku i tyle

szef sztabu-patrz wyp.Mike


szef log.-patrz wyp.Mike

szef szkolenia-skad sie wzielo to chamidło??? malysz wracaj skad przyleciales! tu ciebie nie chcemy!

dowodca kompanii-Mike czemu tak lekko? facet naprawde niewidzi roznicy miedzy nowo wcielonymi a zawodowymi zolnierzami jest dla nas zwykla swinia i traktuje nas jak swinie

d-cy plut.-dwukropki-(niewszyscy)powinni sie wreszcie obudzic wso porobilo z nich lekko uposledzonych ludzi z klapkami na oczach

BIBOLE-ja tam generalnie nie mam nic przeciwko zolnierzom z poza ZW w os-ach jezeli sie angazuja i sa specjalistami w swoim fachu ale troszke pokory jeszcze niedawno je..c zandarmerie a teraz wielcy Panowie Zandarmi brak kultury troszke chamstwa i myslenie typowe dla bibka -lepiej ściemnić niż zrobić

warunki koszarowe- patrz wyp. mike

Bardzo przepraszam jezeli kogos obrazilem nie to mialem na celu chcialem jedynie przestrzec braci zandarmow to nie zw to bibolownia
kilka lat juz sluze widzialem wiele, placowki ,wydzial ,oddzialy ale ten caly oszw to napewno ne jest zandarmeria
Lepiej się czyta, gdy używasz znaków przestankowych. P_E
 
 
cobrinii
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Maj, 2005   

dodac chcialem jeszcze że jednostka naprawde sie szkoli angielski prawo kryminalistyka biegi wf walka wrecz na dniach dostaniemy broń zacznie sie szkolenie strzeleckie tutaj nie mozna nikomu nic zarzucić. Zarzucic można natomiast chamstwo świństwo brak kompetencji i zwykla glupote naszych przelozonych ktorzy nie maja dla nas szacunku dla naszego zaangazowania, tego ze chcemy tutaj jeszcze coś zrobic, bo obiecywano nam zlote gory a zastaliśmy bagno.
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Wto 10 Maj, 2005   

BRAWO Mike and Cobrinii :efendi2: Nareszcie poleciały cierpkie słowa na temat naszej rodzimej ŻW ... w dodatku na temat OSŻW w których rozwijanie MON wpakował masę kasy ... i gdzie tu logika ?? :x
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Wto 10 Maj, 2005   Do Pana Cobrinii

Czytam tak sobie posty dotyczące OS i na usta ciśnie mi się pytanie:

"Panie Cobrinii czemu taki Mistrz świata zawodowców jak Pan wstapił w szeregi OS a nie np: JW 2305" nie rozumiem taki "gość" a tak się marnuje.

Wszystko się Panu niepodoba, wszystko i wszystkich Pan krytykuje, ciągle niezadowolony wieczny malkontent. Znam takich "przerost formy nad treścią" ambicja nie podparta umiejętnościami. Stworzył Pan sobie na własny użytek obraz jednostki a tu sie nic nie zgadza.

Cytat:
warunki mieszkaniowe tragiczne,syf bez prysznicy

Tak jest a nawet gorzej w większości jednostek w Polsce. Ale co wy o tym i o jeszcze innych sprawach "prawdziwi żandarmii wiecie". Obawiam się że nic nie wiecie o prawdziwym wojsku i jego problemach.
Przyda wam się kontakt z żołnierzami z jednostek liniowych troche wam się w glowach przewietrzy i może poukłada (może).

Cytat:
dowodca kompanii-Mike czemu tak lekko? facet naprawde niewidzi roznicy miedzy nowo wcielonymi a zawodowymi zolnierzami jest dla nas zwykla swinia i traktuje nas jak swinie


Mógłbym tu Panu opisać jak traktował mnie pewien amerykanski sierżant w czasie kursu i to mimo różnicy w stopniu :) ...ale po co Pan by tego niezrozumiał skoro Pan obrażasz sie na dowódce że na Pana krzywo spojrzał. Trzeba zrozumieć że szkolenie że wojsko czasem tak wyglada nawet wtedy jeżeli szkolonym jest "prawdziwy żandarm" mistrz nad mistrze Pan Cobrinii.

A tak wogóle Panie Cobrinii może rzeczywiscie lepiej wrócic do wypisywania mandatów bibolom za zle parkowanie przed jednostka itd. i w ten sposób leczyć swoje kompleksy bo slużba w nowotworzonej ( a to zawsze sa problemy i to ogromne) jednostce chyba to dla Pana za wiele.

Earpman

P.S
Dla gwiazd jest niebo i telewizja
 
 
Aky 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 463
Skąd: ...
Wysłany: Sro 11 Maj, 2005   

taaaa....czytać, wszyscy chętno do OSŻW, czytać, czytać, czytać
bez komentarza ...
 
 
cobrinii
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Maj, 2005   

do Earpman
moze i narzekam ale nie na wszystko i wszystkich wiele rzeczy sobie chwale i inne jednostki moga os tylko zazdroscic nie mam ponadto zadnych kompleksow i nie musze takowych leczyc zwlaszcza w jw2305
problem jest i atmosfera w gliwicach robi sie coraz cieplejsza moze zawsze poczatki kazdej jw tak wygladajamoze to kwestia ''dotarcia sie'' ,a moze my zandarmii nie nadajemy sie do sluzby w oszw ??? bo do chamstwa swinstwa ignorancji i niekompetencji i ogolnego balaganu nie jestesmy przyzwyczajeni?? tego w ozw nie bylo!!! i wiele bym dal by wrocic tam skad przyszedlem!
 
 
niunia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Maj, 2005   

Earpman
a co Ty wiesz o zyciu pracy zandarmerii wojskowej myslisz ze sklada sie ona wylacznie z wlepiania mandatow bibolom????
jesli tak to powinnes zacisnac swoje usta rece od klawiatury zabrac i na temat zandarmerii sie juz wiecej nie odzywac
wiesz to wyglada tak ze my wcale nie narzekalismy kiedy musielismy malowac sciany czyscic podlogi czy meblowac nasze nowe miejsce pracy
kazdy kazdemu z checia pomagal nikt nie szczedzil swoich wysilkow aby pracowac w powiedzmy normalnych warunkach a ciezko bylo
istota rzeczy ktorej chyba ty nie zrozumiales w wypowiedziach moich kolegow jest fakt traktoawnia nas "prawdziwych" zetonow przez zolnierz ktorzy przyszli do nas z innych jednostek
przykre jest to ze ubiorac nasz beret czuja sie lepszymi od nas nie majac pojecia o pracy jaka wykonujemy
dzielny dowodca kompani chcial zostac dowodca kowoju bardzo powaznego zreszta nie za bardzo wiedzac co to slowo oznacza czy to jest normalne mi sie chyba wydaje ze nie
nie moge sie zgodzic ze wszystkim co napisal cobrinii:
1. Szef Sztabu: czy uwazasz ze jesli starszy oficer z pewnym doswiadczeniem podchodzi do wszystkich z usmiechem a nie z wredna geba jak d-ca kompani to ma wszystko w dupie mi sie tak nie wydaje uwazam osobiscie ze twoja opinia na jego temat byla krzywdzaca (chyba ze miales z Nim blizszy kontakt )
2. odnosnie naszego Komendanta osobiscie nic do czlowieka nie mam byl w iraku ma swoje doswiadczenie i za czapke gruszek nie zostal komendantem OSZW - osoba bez doswiadczenia w kierowani taka grupa ludzi?? przeciez to sa perwsze oddzialy zandarmerii o takiej strukturze wiec gdzie mial zdobyc doswiadczenie skresliles go nie dajac szansy.
3. d-ca kompani uwazam ze byles delikatny dla mnie kawal h... po prostu i tyle zna sie na porzadkach i tylko na porzadkach co niestety nie wystarcza na jego stanowisku
4. pracownicy cywilni wojska: moze ktos mi powie gdzie znalezli tak "bystra i madra" osobe ktora dostala atat w finansowce naszego OSZW- powiem tyle jeszcze nie bylo miesiaca zeby nie bylo problemow z wyplatami (ich wysokoscia) bo na szczescie z terminowoscia sie zakonczylo dzieki interwencji komendanta.- ta pani zapomniala ze ona jest dla nas a nie my dla niej a podchodzi do nas jakby musiala nam wyplacac ze swojego konta PARANOJA!!!!!

na zakonczenie tej wypowiedzi chcialbym dodac ze pomimo iz bylismy rozczarowani tym ze bib dostaje awanse i jest promowany nikt od poczatku nie staral sie traktowac ich gorzej inaczej bo przyszli z biba
kazdy z nich mial szanse aby wypromowac siebie, pokazac siebie ze swojej najlepszej strony niestety niektorzy po prostu czekali az przyjda do nas i teraz wszystko co sie dzieje maja gleboko w d.... czego wcale nie ukrywaja
nasze dzielne dwukropki: ciezko bylo z wami wszystkimi na poczatku (my im wszystkim pokazemy) prawda???
na cale nasze szczescie niektorzy sie "wyrobili w kroku" dziekujemy wam za to Golo i Moski
doszedl "nowy" dwukropek wiec na niego nic nie powiem dlatego ze na razie on pracuje na swoja opinie
Pani Agnieszko: widziala pani kiedys kobiete zolnierza z tipsami na rekach??
po co Pani tu przyszla jak nie chce jechac na misje?? po dodatek ktorego nie ma????
wojsko zycie Pani uratowalo????

No i jeszcze slowo otuchy jedna z niewielu osob funkcyjnych na kompani z "jajem" do "tanca i do rozanca" dzieki Mlynek ze jestes jaki jestes tak tak trzymaj

mam nadzieje ze niektorzy zlapia sie wreszcie za glowy i zastanowia co oni zrobili wysylajac do nas ekipe biboli i zrobia cos z tym calym szambem ktore otacza OSZW Gliwice :(
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Sro 11 Maj, 2005   

:-o Mam nadzieję, że sytaucja tej niezdrowej atmosfery w OeSieŻW w Gliwicach się wyklaruje(pozitiv :mrgreen: ) ... tego Wam chłopcy z tamtejszego OeSu życze :viktoria: Swoją drogą ciekaw jestem jaka sytuacja panuje w OSŻW - Mińsk Maz :-o hmmmm ... a za rok, może za dwa POZNAŃ :( ... wszystko musi być ok !!!! :roll:
Ostatnio zmieniony przez SIVSON Sro 14 Wrz, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cobrinii
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Maj, 2005   

Szanowni forumowicze
Pierwsza cześć mojej wypowiedzi to cytat Mika177 wiec prosze nie mylić sie w formolowaniu wypowiedzi nie ze wszystkim sie zgodze i nie pod wszystkim podpisze choć generalnie Mike opisal rzeczowo co sie tu dzieje.
Proponuje zakończyć ten temat bo narzekaniem nic nie zdzialamy(glową muru nie przebijesz :nie2: ), a tylko dowodca (dziekujemy Panu za wszystko!!! takich ''starych''zycze wszystkim!!!) moze mieć nieprzyjemności.
Proponuje wszystkim w OSŻW, sobie rownierz wziac zimny prysznic i jakos sie odnależć w nowej sytuacji. Jest ciezko ale miejmy nadzieje ze przyjdzie dzien w ktorym przestaniemy zalowac ze tu przyszliśmy i znowu dumni bedziemy z koloru beretu jaki nosimy.
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Czw 12 Maj, 2005   

:efendi2: Brawo Cobrinii :viktoria: ... to się dopiero buduje (chodzi mi o OeSy) ... na pewno kiedyś będziecie na miarę elitarnego Oddziału Żandarmerii Wojskowej (mowa tu także o Mińsku Mazowieckim i w niedalekiej przyszłości o Poznaniu) ... głowa do góry i twórzcie to co najpiękniejsze dla siebie :efendi2:
 
 
chur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2005   oesy

Te oddziały nigdy nie beda elitarnymi jednostkami!!!!!
Jezeli wytępicie wszystkich biboli to wtedy może się to uda.
pozdrowienia z terenu dla Was Chłopaki Żandarmii!!!!!
Walczcie i nie dajcie sie bibolom!!!!!!!
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2005   ???

Uświadomcie mnie, proszę, kto to są bibole :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group