Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żandarmeria Wojskowa, pytania, problemy, OSŻW ... itd
Opublikował Wiadomość
Jez Jerzy 
5
rezerwista WP



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 620
Skąd: z normalnosci
Wysłany: Pią 13 Maj, 2005   Re: ???

Prawie emeryt napisał/a:
Uświadomcie mnie, proszę, kto to są bibole :?:



Tak ELYTA polskiej armi (czyt.Zandarmeria) nazywa plebs (czyt. nie Zandarmeria) :D

Kiedys nazywano tak zolnierzy z pulkow budowlanych, a w mojej jednostce ubranie robocze :viktoria:

Pozdrawiam
Byly BIBOL i .....ZANDARM! :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Jez Jerzy Sob 14 Maj, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2005   Grunt to elyta

Jerzy, człek się całe życie uczy, dzięki za uświadomienie.

chur napisał/a:
Jezeli wytępicie wszystkich biboli to wtedy może się to uda.
pozdrowienia z terenu dla Was Chłopaki Żandarmii!!!!!
Walczcie i nie dajcie sie bibolom!!!!!!!

Jestem bibolem czyli żołnierzem drugiej kategorii i dobrze mi z tym. :cool:
Chur, zrobiłeś kawał dobrej roboty ŻW winna Ci podziękować :cry:
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Pią 13 Maj, 2005   Re: ???

Prawie emeryt napisał/a:
Uświadomcie mnie, proszę, kto to są bibole :?:


Ależ Drogi Prawie Emerycie przy Twojej wysłudze powinieneś wiedzieć, kto to są Bibole. Onegdaj w WP funkcjonowało coś takiego jak BIB. Generalnie ta "instytucja" zajmowała się budowaniem wszystkiego co możliwe w armii. Pejoratywne znaczenie słowa bibol (od BIB) wzięło się od szeregowych żołnierzy tej "formacji" - nie najlepiej wykształconych, nie najlepiej wychowanych - ale mimo wszystko wykonujących zlecone zadania.

P.S.: Jeżeli obraziłem jakiegoś byłego BIBOLA - serdecznie przepraszam - nie było to moim zamiarem.
_________________

 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2005   Kto to jest bibol

Ależ ja wiedziałem, kto to są ,,bibole", a właściwie nie wiedziałem, co mi Jeż uświadomił ;)
Pozdrawiam serdecznie :gent:
 
 
niunia
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Maj, 2005   

zastanawiam sie dlaczego jestescie oburzeni gdy ktoz z zw uzywa slowa "bib"?
troche mnie to dziwi dlatego ze przeciez wy nie uzywacie nigdy w normalnej rozmowie slowa zandarm czyz nie tak jest zawsze jest zeton pies albo jeszcze gorzej
dlatego uwazam ze jestescie troche nie wporzadku majac pretensje ze tak nazywamy reszte jednostek w wp
szacuneczek dla wszystkich :gent:
 
 
cobrinii
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Maj, 2005   

zgadza sie niunia dziwna sprawa zeton albo pies to jeszcze jest ladnie kulturalnie bym powiedzial w porownaniu z tym jak nas potrafia nazywac

p.s w piatek pokazaliście klase Panowie J i M własnie tak to trzeba robić!!!
 
 
Musaszi72
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2005   

Cha Cha Cha!!! W chwili gdy usłyszałem o stworzeniu OS zastanowiło mnie jedno: skąd wezmą oficerów na stanowiska d-ców komp., plut....? Przecież ŻW nie ma własnej WSO. Panowie oficerowie pozyskani z innych JW muszą się po prostu obcykać z nową pracą.(staram się ich zrozumieć -ja np. nie byłbym w stanie poprowadzić czołgu). Powinni jednak rozumieć Żandarmów-podwładnych. Niejednokrotnie taki Żandarm, po ładnych kilku latach służbu w jednostce terenowej ŻW, ma kosmicznie większą wiedzę fachową od swojego d-cy. Nie wszyscy oficerowie to rozumieją. "Boże chroń nas przed niedouczonymi żandarmami" (gen. dr. Bogusław P. :zabic: )
 
 
Aky 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 463
Skąd: ...
Wysłany: Nie 15 Maj, 2005   

SIVSON napisał/a:
:???: wow :???: no proszę STRZELAJĄ do gen.bryg.dr.B.P. :lol: ... KGŻW uważajcie bo na forum strzelają do gen.bryg.dr.B.P. BRAWO MUSASZI72 :efendi2:


Chłopcze,
przeczytaj, przeczytaj, przeczytaj, przeczytaj tekst napisany przez Musaszi72 na temet gen. P. i przeczytaj jeszcze raz i jeszcze tak z dwa ... no trzy razy i zastanów się co napisał i pomyśl i tak z dziesięć razy ... a potam napisz ... albo nie pisz ... tylko zastanów się jeszcze pięć razy. Może zrozumiesz co gen. P. miał na myśli. Może sie uda. Trzymam kciuki!
 
 
niunia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2005   

Musaszi72
co ty wogole mowisz ty sie zastanow
co masz do KGZW?? naszego komendanta
jesli uwazasz ze On nie jest prawdziwym zandarmem to kto?
od samego poczatku w zw???
uwazasz ze nie jest profesjonalista???
smieszy mnie twoja opinia o nim przykro mi z tego powodu ze tak uwazasz
osoba ktora zrobila bardzo wiele dla nas wszystkich dla zw i wogole wiec nie moge sluchac tych twoich bredni
pozdrawiam :gent:
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Nie 15 Maj, 2005   

cobrinii napisał/a:
(...) na dniach dostaniemy broń zacznie sie szkolenie strzeleckie tutaj nie mozna nikomu nic zarzucić.(...)
Czytam tak sobie, czytam i oczom nie wierzę. Przypominają mi się od razu wszystkie dowcipy o policjantach i fakt, że ŻW to nasza wewnętrzna policja. A to, co zacytowałem przypomina mi dowcip o pewnym zamkniętym zakładzie gdzie pensjonariuszom obiecano że za kilka dni będą już mieli wodę w basenie;). I jeszcze na zakończenie... Wolałbym, żebyście, Szanowni Panowie Żandarmi, dumni byli nie z koloru beretu jaki nosicie ale z tego, co sobą reprezentujecie. Przypomnę tylko, że jak każda policja powołani zostaliście nie tylko po to, aby pilnować przestrzegania prawa ale, przede wszystkim, aby służyć pomocą!!! Bibolom również:idea: :gent:
 
 
 
a lone wolf
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2005   Etaty dla chorążych???

Czy w którymś z OSŻW sa etaty dla chorążych i czy ewentualnie możecie napisać co to są za stanowiska.

Dzieki za pomoc, jesli takowa nadejdzie.
 
 
wald
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2005   

witam w lutym brałem udzial w kwalifikacjach do OSŻW w oddziale ŻW Gdynia ale do tej pory cisza nic ,Panowie kadrowcy w KGŻW gdzie komplet dokumętów już sie znajduje niespecjalnie chcą rozmawiać i odpowiadać na pytania typu"czy sie zakwalifikowałem czy nie"podobno mam dostac info pocztą ,mam pytanko czy ktoś z gości forum wie coś więcej na temat ewentualnego terminu powołania do OS u lub jak wygląda dalsza procedura naboru
 
 
Musaszi72
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2005   

Nie strzelam do gen. tylko do wspomnianych przez niego współpracowników :D Szacuneczek dla wszystkich towarzyszy broni :gent:
 
 
KRZYSIEK
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Maj, 2005   

Mam pytanie: czy wstępując w szeregi Żandarmów mając stopień szer.rez. mogę rozpocząć służbę w korpusie podoficerskim?
 
 
HARCERZ 
1



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 40
Skąd: z Lasu
Wysłany: Sro 01 Cze, 2005   

witam wszystkich i mam pytanko jestem podoficerem zawodowym w stopniu st.plut i służę w jednej z jednostek sił powietrznych czy istnieje możliwość przeniesienia się do ŻW kąkretnie do [oddziałów specjalnych] ŻW w Gliwicach jeśli istnieje taka możliwość to jakie warunki muszę spełnić żeby się tam dostać może jakiś nr kontaktowy do kąkretnej osoby która zajmującą się naborem z góry dzięki i do usłyszenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group