Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żandarmeria Wojskowa, pytania, problemy, OSŻW ... itd
Opublikował Wiadomość
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12831
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 15 Sty, 2024   

On sprawuje zwierzchnictwo nad SZ za pośrednictwem.

Natomiast zgodnie z RO jest przełożonym każdego żołnierza i z tego tytułu ma prawo wydawać rozkazy.

Podobnie przecież d-ca jednostki wojskowej nie dowodzi każdym pojedynczym żołnierzem, tylko robi to
Cytat:
za pośrednictwem
d-ców niższych szczebli.
Jednak w konkretnej sytuacji może wydać rozkaz bezpośrednio i żołnierz nie może odmówić wykonania takiego rozkazu bez narażania się na odpowiedzialność za jego nie wykonanie.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
smerf56 
1
smerf56


Dołączył: 22 Wrz 2023
Posty: 6
Skąd: Wilkowyje
Wysłany: Wto 13 Lut, 2024   

Witam, we wrześniu 2023 złożyłem podanie o wszczęcie postępowania rekrutacyjnego do ŻW, początkiem grudnia byłem na pierwszym etapie, kolejnym jest wywiad środowiskowy. Jednak do chwili obecnej żadnej odpowiedzi. Ile czekaliście na wywiad środowiskowy po pierwszym etapie?
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 13 Lut, 2024   

No a jakiej odpowiedzi się spodziewasz? Wywiad środowiskowy - dzielnicowy, kryminalny się przejdzie, rozpyta sąsiadów co ty za człowiek jesteś itd.

To się chyba dzieje poza Tobą. W tzw. międzyczasie? Na co tu czekać, po prostu pójdą pisma do lokalnej policji itd. Kwestia czy policjantowi uda się to sprawnie i szybko ogarnąć.
_________________
....
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15940
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 13 Lut, 2024   

Brzytwa napisał/a:
Wywiad środowiskowy - dzielnicowy, kryminalny się przejdzie, rozpyta sąsiadów co ty za człowiek jesteś itd.
Może nie ma sąsiadów bo mieszka "pod lasem", więc dlatego to tak długo trwa. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
smerf56 
1
smerf56


Dołączył: 22 Wrz 2023
Posty: 6
Skąd: Wilkowyje
Wysłany: Wto 13 Lut, 2024   

rafimus napisał/a:
Raz na chiński rok wejdę na forum więc napisze. Po kwalifikacjach czekałem ok. 3 miesiące, zadzwonił pan z ŻW i umówił się na wywiad środowiskowy. Przyjechał, pogadaliśmy, po 2 dniach dostałem telefon że jest dla mnie etat i że mogę przyjechać po zaświadczenie o możliwości powołania do zawodowej służby. Teraz działam dalej.

Poprostu myślałem, że wywiad w m. zamieszkania zawsze przeprowadza Żandarmeria Wojskowa, kiedyś na forum "rafimus" pisał, że z nim się kontaktowali. A co do wywiadu w miejscu służby na batalionie, również zawsze się odbywa ?

[ Dodano: Wto 13 Lut, 2024 ]
-=Alex=- napisał/a:
Brzytwa napisał/a:
Wywiad środowiskowy - dzielnicowy, kryminalny się przejdzie, rozpyta sąsiadów co ty za człowiek jesteś itd.
Może nie ma sąsiadów bo mieszka "pod lasem", więc dlatego to tak długo trwa. ;)
Haha🤣🤣🤣🤣 jakiś sąsiadów mam
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 13 Lut, 2024   

W tych służbach nie ma pojęcia "zawsze". Raz jest tak, a raz jest tak :lol:
_________________
....
 
 
smerf56 
1
smerf56


Dołączył: 22 Wrz 2023
Posty: 6
Skąd: Wilkowyje
Wysłany: Wto 13 Lut, 2024   

Dobra, czyli jak to w wojsku trzeba czekać 😊
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 13 Lut, 2024   

Zdecydowanie. 1/4 mojej służby to było czekanie. Na decyzję, na powrót VIPA, w patrolu na pociąg, na autobus, na radiowóz itd. Spokojnie, zobaczysz jak to jest. Czekać, nie dyskutować, czekać :)
_________________
....
 
 
smerf56 
1
smerf56


Dołączył: 22 Wrz 2023
Posty: 6
Skąd: Wilkowyje
Wysłany: Wto 13 Lut, 2024   

Oby 😊Bo nawet jak pozytywnie udało by się wszystko przejść, to problem z przeniesieniem będzie, dowódca batalionu, Brygady bez poparcia.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15940
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 14 Lut, 2024   

Wszystko liczy się do emerytury. Czekanie także. :efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12831
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

Prawdopodobnie została właśnie wykryta największa afera w wojsku czasów ***

Kilku Żandarmów - prawdopodobnie za zgodą przełożonych dorabiało sobie w ochronie Kaczyńskiego!

Chyba, bo trudno się zorientować o co chodzi

Cytat:
Sprawa, na którą trafiliśmy podczas kontroli, jest wyjątkowa, drastyczna i skandaliczna. Okazało się, że grupa ochroniarzy Kaczyńskiego podczas tego, gdy — de facto — wykonywali, obowiązki na jego rzecz — prywatna firma ochroniarska — to byli tam ludzie, którzy byli też na etacie w Żandarmerii Wojskowej. Na podwójnych etatach, jednocześnie nie wykonując pracy na rzecz Żandarmerii Wojskowej
:?: :?: :?:

Cytat:
To jest rzecz skandaliczna. Nie wiedzieli o tym żołnierze, wiedziały o tym władze Żandarmerii Wojskowej
to znaczy co, chronili a nie wiedzieli że chronią? Może nie wiedzieli, kogo chronią? :bye:



Kaczynskiego chroniła
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

Cytat:
prywatna firma ochroniarska — to byli tam ludzie, którzy byli też na etacie w Żandarmerii Wojskowej. Na podwójnych etatach, jednocześnie nie wykonując pracy na rzecz Żandarmerii Wojskowej


Bo to Panie w dzisaiejszych czasach z jednej pensji trudno wyżyć. Coraz częściej w ramach pracy zdalnej jeden człowiek pracuje na kilku etatach.
W ramach pracy niezdalnej co zdolniejsi też potrafią, a to podwójni lekarze, a to podwójni ochroniarze...
Cieszyć się że naród taki pracowity!


A co do podwójnego pracowania - jeszcze zobaczycie jakie będa konsekwencje pracy zdalenj posłów z polskiego parlamentu.

Sama idea demokracji pośredniej - że za obywateli głosują i obradują ich przedstawiciele - opiera sie na pewnych fundamentach "niemożliwościowych".

Otóż, mamy przedstawicieli zamiast osobistego udziału, ponieważ niemożliwe jest aby:
- każdy mógł uczestniczyć w obradach - wszak mieszka u siebie w domu
- każdy mógł głosować nad ustawami - wszak mieszka u siebie w domu

No. Właśnie.
:czytanie:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
  
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2024   

Cytat:
Wiceminister Cezary Tomczyk przekazał, że wśród ochroniarzy Jarosława Kaczyńskiego byli funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.


A kto to? Nie ma takiego pojęcia w ustawie :lol:


Cytat:
USTAWA
z dnia 24 sierpnia 2001 r.
o Żandarmerii Wojskowej i wojskowych organach porządkowych

Art. 1. [Utworzenie Żandarmerii Wojskowej; zakres regulacji; definicje legalne]
1.
Tworzy się Żandarmerię Wojskową jako wyodrębnioną i wyspecjalizowaną służbę wchodzącą w skład Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
2.
Ustawa określa:
1)
zakres działania i organizację Żandarmerii Wojskowej oraz uprawnienia i obowiązki żołnierzy Żandarmerii Wojskowej;
2)
rodzaje i zadania wojskowych organów porządkowych oraz uprawnienia i obowiązki żołnierzy tych organów.
3.
Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1)
żołnierzach Żandarmerii Wojskowej - rozumie się przez to żołnierzy pełniących czynną służbę wojskową na stanowiskach służbowych w jednostkach organizacyjnych Żandarmerii Wojskowej;
2)
żołnierzach wojskowych organów porządkowych - rozumie się przez to żołnierzy pełniących czynną służbę wojskową, wyznaczonych przez właściwy organ wojskowy do pełnienia służby określonej w art. 45;


A poza tym wstyd, bieżące zapotrzebowanie i tyle. Ciekawe na to KG ŻW? Rzecznik się wypowiedział? :-o
_________________
....
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12831
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2024   

Z tego co ja rozumiem z tej
Cytat:
afery
oni po prostu prywatnie dorabiali sobie jako ochroniarze.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1208
Skąd: MSS
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2024   

manfred napisał/a:
Z tego co ja rozumiem z tej
Cytat:
afery
oni po prostu prywatnie dorabiali sobie jako ochroniarze.

Chyba nie rozumiesz :zly3: Może raczej w ŻW jako instruktorzy na etacie :oops1:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group