Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ich krew gorsza? Lenino 1943
Opublikował Wiadomość
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2308
Skąd: z granicy
Wysłany: Wto 21 Sty, 2020   

piomar napisał/a:


Oczywiście badałeś go na alkomacie. Jaki wynik? Dobra na poważnie.

Jeśli jednak pił to może z bólu....kiedyś miałem problemy z kamicą nerkową gdybym miał co się napić to bym się znieczulił w trupa taki to ból.

manfred napisał/a:
Wojnowski leżał w stodole pijany. Przez to nie rozpoznano podejść i czołgi utknęły w rozlewiskach Mierei.


@manfred ma rację - alkoholik pił na umór .Wspomina o tym sam Berling - aby pomóc mu w chorobie alkoholowej ściągnął do dywizji jego żonę która miała go pilnować aby za duzo nie przyjmował . Nic to nie dało
 
 
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Sty, 2020   

Po pierwsze nie Pionar, a Piomar.
Po drugie pomyliły Ci się posty...ten temat dotyczy Lenino.
Po trzecie nie słyszałem tej wypowiedzi, a nie mam na tyle dużo zaufania do Ciebie, jak i do Twojego poziomu znajomości rosyjskiego, że tracić na to czas.

W tym roku mamy rocznicę Katynia, stwórz odrębny temat może Cię zaskoczę moją wiedzą. Ale dopiero koło kwietnia.

manfred napisał/a:
Pionar proszę skomentuj jeszcze to:
Cytat:
20 stycznia w pierwszym kanale państwowej rosyjskiej telewizji jeden z czołowych rosyjskich politologów, prezes Instytutu Bliskiego Wschodu, a w latach 2001 - 2004 prezes Rosyjskiego Kongresu Żydów Jewgienij Satanowski stwierdził, że Józef Stalin „miał rację” nakazując rozstrzelanie polskich jeńców wojennych w Katyniu.
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12852
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   

No i jak tam, naiwni sowietolodzy od siedmiu boleści. Dalej będziecie się użalać, czyja krew gorsza, basować ruskim trolom, troszczyć się o zdrowie psychiczne innych i mówić że deszcz pada, jak jakiś pionar będzie wam pluł w twarz?
Jak mówił Mackiewicz, z sowietami się nie dyskutuje, tylko zabija. Dyskutując z neosowietami, każdą wypowiedź o 4. pancernych, Armii Polskiej w ZSRR itp. trzeba zaczynać od tego, że wszyscy polscy żołnierze zginęli tam pośrednio przez sowietów, którzy wywołali tę wojnę, a większość zginęła bezpośrednio przez niekompetencję, pijaństwo, tchórzostwo czerwonych gnojów, którzy byli ich dowódcami. A krew ich wcale nie gorsza.

Owszem, twoje zdrowie psychiczne leży mi na sercu i dlatego wcześniej radziłem ci odpocząć od Forum, ale skoro nie słuchasz dobrych rad, to w trosce o twoje zdrowie, a także o kulturę dyskusji, kieruję cię na odpoczynek przymusowy - dwa kolejne ostrzeżenia i "urlop zdrowotny".
Szwejk
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   

Cytat:
Ty bez obrażania innych nie potrafisz ....współczuję....Tobie i osobom blisko Ciebie....
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   

Manfred napisał/a:
Cytat:
(...) trzeba zaczynać od tego, że wszyscy polscy żołnierze zginęli tam pośrednio przez sowietów, którzy wywołali tę wojnę, a większość zginęła bezpośrednio przez niekompetencję, pijaństwo, tchórzostwo czerwonych gnojów, którzy byli ich dowódcami.(...)

Czy wg Ciebie Manfred, wskazane przyczyny - występowały tylko w tej armii?
Postaraj się w swoich wypowiedziach być obiektywny, a nie tylko zacietrzewiony.
Cytat:
A krew ich wcale nie gorsza.
- Nareszcie. Jeśli ta ocena jest autentyczna, to moja praca nad zmianą w Twojej świadomości, nie poszła na marne.
Zanim doszli do Berlina, setki tysięcy z nich - polskich żołnierzy, poległy, były ranne, zostały kalekami. Należy im się ten sam szacunek pamięć, jak tym żołnierzom polskim, którzy pod wyższym dowództwem francuskim (1940), brytyjskim, czy amerykańskim w tej wojnie złożyli ofiarę życia, krwi. Wszyscy oni są tak samo naszymi bohaterami.
 
 
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   

Popieram. Dzięki za głos rozsądku.

dziamdziak napisał/a:
Manfred napisał/a:
Cytat:
(...) trzeba zaczynać od tego, że wszyscy polscy żołnierze zginęli tam pośrednio przez sowietów, którzy wywołali tę wojnę, a większość zginęła bezpośrednio przez niekompetencję, pijaństwo, tchórzostwo czerwonych gnojów, którzy byli ich dowódcami.(...)

Czy wg Ciebie Manfred, wskazane przyczyny - występowały tylko w tej armii?
Postaraj się w swoich wypowiedziach być obiektywny, a nie tylko zacietrzewiony.
Cytat:
A krew ich wcale nie gorsza.
- Nareszcie. Jeśli ta ocena jest autentyczna, to moja praca nad zmianą w Twojej świadomości, nie poszła na marne.
Zanim doszli do Berlina, setki tysięcy z nich - polskich żołnierzy, poległy, były ranne, zostały kalekami. Należy im się ten sam szacunek pamięć, jak tym żołnierzom polskim, którzy pod wyższym dowództwem francuskim (1940), brytyjskim, czy amerykańskim w tej wojnie złożyli ofiarę życia, krwi. Wszyscy oni są tak samo naszymi bohaterami.
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 23 Lut, 2020   

zielony1 napisał/a:
Ci zaginieni bez wieści to dezerterzy.W raportach niemieckich jednostek , co przyznają sami historycy są zapisy o duzej ilości dezerterów spod Lenino

dziamdziak napisał/a:

Tak, prawda jest, że ok. 600 żołnierzy polskich z 1 DP tuż przed bitwą i w jej trakcie zdezerterowało.

Niekoniecznie. Raporty niemieckiej 337.ID wykazują że w dniach 11-14.X. wzięli łącznie 625 jeńców i 27 dezerterów z polskiej i trzech sowieckich dywizji. Z tej liczby przynajmniej 21 dezerterów było Polakami. W wypadku jeńców z polskich i sowieckich jednostek- nie rozróżniano narodowości. Można śmiało założyć, że większość jeńców to byli Polacy. Znany jest wspomnienie jednego z Polaków, kiedy to po otoczeniu i wyczerpaniu amunicji poddali się do niewoli. Jeden z Niemców zaczął go dusić i tylko to, że wypadła mu furażerka z orłem- uratowało mu życie. Niemiec okazał się volksdeutschem z POlski.
"Zabłąkanych" polskich żołnierzy odkrywano jeszcze w listopadzie.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 24 Lut, 2020   

dziamdziak napisał/a:
- Nareszcie. Jeśli ta ocena jest autentyczna, to moja praca nad zmianą w Twojej świadomości, nie poszła na marne.

Najpierw sam wymyśliłeś że ich krew jest gorsza. Potem po pół roku walki sam ze swoim twierdzeniem uważasz że wygrałeś
:lol:
Ja się tak tylko przyglądam. Nie zamierzam wchodzić z Tobą w dyskusję, ale fajnie popatrzeć jak obalasz własne tezy.
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Pon 24 Lut, 2020   

Biorąc pod uwagę Twoja thikim powyższą wypowiedź, sprzeczną z tym co pisałem, jesteś Mistrzem Manipulacji. Po co mi zaprzeczać, wykazywać, dowodzić, wchodzić w polemikę...kiedy jest taki Mistrz. Szkoda mojego czasu na tym forum, skoro wiele moich wypowiedzi odmiennych od Twego twierdzenia, można tak kłamliwie podsumować. Skoro tak uważasz, no to cóż mi czynić?
Maxikasek napisał/a:
Cytat:
W wypadku jeńców z polskich i sowieckich jednostek- nie rozróżniano narodowości. Można śmiało założyć, że większość jeńców to byli Polacy.

Przypisywanie Niemcom, że pomimo tego, że polscy żołnierze, w tym z 1 DP, mieli polskie mundury, których kolor, krój, oznaczenia, stopni, godło, itd. były inne niż żołnierzy radzieckich, nie odróżniali oni Polaków od Sowietów, jest delikatnie mówiąc dyskusyjny. Poza tym Niemcy poprzez swój wywiad, doskonale wiedzieli, że na tym odcinku nacierać będzie polska dywizja piechoty, a nie dywizja sowiecka.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 24 Lut, 2020   

Cytat:
Przypisywanie Niemcom, że pomimo tego, że polscy żołnierze, w tym z 1 DP, mieli polskie mundury, których kolor, krój, oznaczenia, stopni, godło, itd. były inne niż żołnierzy radzieckich, nie odróżniali oni Polaków od Sowietów,


Pretensje do Niemców że z wrodzonego lenistwa nie dzielili jeńców na narodowości.

dziamdziak napisał/a:
Poza tym Niemcy poprzez swój wywiad, doskonale wiedzieli, że na tym odcinku nacierać będzie polska dywizja piechoty, a nie dywizja sowiecka.

Na ich odcinku nacierały trzy dywizje (dwie sowieckie skrzydłowe i polska). I dlatego 337. ID meldowała o wziętych jeńcach z polskiej 1.DP i sowieckich 42., 153.(nie mam pojęcia skąd im się wzięła) i 290. oraz armijnej 150 kompani karnej. Polscy dezerterzy meldowali Niemcom o ośmiu dywizjach nawet. Może dlatego że Polaków wspierała artyleria ze 144. i 164 DP- to już razem pięć ;)
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12852
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 12 Paź, 2022   

Dzisiaj rocznica bitwy pod Lenino. Nie ma się czym chwalić. Szkoda tylko żołnierzy, którzy tam polegli. Cześć ich pamięci.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 12 Paź, 2022   

https://twitter.com/ipn_krakow/status/1580076045428051968

NAwet IPN ludzkim głosem przemówił- pewnie będą zwolnienia :cool:
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 13 Paź, 2022   

Nie będzie. Widać, że w dojnej idzie odwilż. Strach przed wyborami robi swoje...
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Czw 13 Paź, 2022   

manfred napisał/a:
Dzisiaj rocznica bitwy pod Lenino. Nie ma się czym chwalić.


Po cholerę dzielisz na tych lepszych i gorszych. ? Cham i podżegacz jesteś, nie żołnierz. Wstyd, we własne gniazdo robić. :x
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12852
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 13 Paź, 2022   

No, a czym się chwalić? Potrafisz wytłumaczyć, czy tylko insynuować?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group