Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Wprost] Gen. Różański został doradcą Hołowni
Opublikował Wiadomość
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   [Wprost] Gen. Różański został doradcą Hołowni

Co to się staneło:
Wprost napisał:
Cytat:
Generał Mirosław Różański, były dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych pokieruje zespołem ekspertów do spraw armii i bezpieczeństwa Szymona Hołowni.
Szymon Hołownia ujawnił nazwisko kolejnego swojego doradcy. Jego zespół ekspertów do spraw armii i bezpieczeństwa otwiera gen. Mirosław Różański. - Szymon Hołownia swój przekaz opiera na „wspólnocie wartości”, a bezpieczeństwo naszego kraju musi być budowane jako wspólnota interdyscyplinarna, wartość bez uprzedzeń kulturowych, wyznaniowych, politycznych, czy narodowościowych. Elekcja prezydencka to nie tylko wybór między strażnikiem konstytucji, a „długopisem” partyjnym, to wskazanie człowieka, który będzie gotowy do kierowania obroną państwa, a ja przygotowuję Szymona Hołownię do tej misji – podkreślił generał.

„Kto jeszcze za mną stoi? Jak już wiecie, moje związki z wojskiem są - można powiedzieć - rodzinne. Tym bardziej dumny jestem z tego, że zaproszenie do mojego zespołu przyjął znakomity żołnierz, i - co w wojsku jest jednym z najważniejszych kryteriów - sprawdzony i ceniony dowódca, gen. broni Mirosław Różański. Z generałem od razu złapaliśmy wspólny język. On nie tylko doskonale rozumie coś, czego ja doświadczam na co dzień jako mąż oficera Sił Zbrojnych i ojciec: jak cenne jest życie i jak realne poświęcenie każdego polskiego żołnierza” – podkreślił kandydat na prezydenta. „To człowiek absolutnie wyjątkowy. Zgadzamy się też co do tego, że Polska pilnie potrzebuje dziś wizji bezpieczeństwa adekwatnej do wyzwań XXI wieku, w której rozmawia się nie tylko o personalnych nominacjach czy snuje coraz to nowe sprzętowe marzenia, ale - załatwiając pilnie i rozsądnie niezbędne sprawy w Siłach Zbrojnych - myśli się też o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo Polakom w dobie, w której zagrożenie przenosi się przez internet, w której coraz bardziej realne stają się zagrożenia związane ze zmianami klimatu, czy gwałtownymi społecznymi zjawiskami” – dodał.

Czyli nowe "generał broni Polskę obroni?"
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6043
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Ciągnie wilka do lasu....
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Żenujące.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
WILK711 
5


Wiek: 52
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Był taki skoczek narciarski z Japonii , nie wiedział kiedy dać sobie spokój ze skakaniem i skakał zdaje się do 45 roku życia aż rozmienił sławę na drobne. A swoją drogą to z tymi "ekspertami do spraw armii i bezpieczeństwa" to u nas od wielu wielu lat tak jak na Madagaskarze z piłką nozną.
Śmieszno i strasznie, tzn strach się bać.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12718
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

To chyba już jasne, kto stoi za "projektem Hołownia".
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3606
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Czyli kto? Domyślam się, że nie chodziło o generała.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Hołownia jak fiknie 5% to będzie dla niego sukces. Sztuczny kandydat.

Szkoda że się generał nabiera na takie chwyty, jeszcze tam jest zdaje się od ekonomii ekspertem Kuczyński - taki ekonomiczny erotoman-gawędziarz.

Eksperci, co to niby coś wiedzą, ale jak ich zdanie jest znaczące to mówią coś dokładnie innego.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

manfred napisał/a:
To chyba już jasne, kto stoi za "projektem Hołownia".


Sugerujesz, że nie ten, kto stoi za projektem "Marian Banaś"....

gathern napisał/a:
Hołownia jak fiknie 5% to będzie dla niego sukces. Sztuczny kandydat.

Szkoda że się generał nabiera na takie chwyty, jeszcze tam jest zdaje się od ekonomii ekspertem Kuczyński - taki ekonomiczny erotoman-gawędziarz.

Eksperci, co to niby coś wiedzą, ale jak ich zdanie jest znaczące to mówią coś dokładnie innego.


Generalnie faktycznie szanse nie wydają się duże. Przy całej sympatii pytanie o realne wykorzystanie autorytetu i umiejętności gen. M. Różańskiego. Ogólne sugestie pozytywne. Wreszcie powaga. Na ile zdobędzie to akceptacje wyborców? Przy jakichś perturbacjach ma szansę. Robi się np. światowa zawierucha na całego, no to lud trzeźwieje i szuka powagi.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12718
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Wyjaśnię ustami ministra

Błaszczk Hołownia
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

No ciekawa próba zważywszy na pozbycie się śp. Lecha Kaczyńskiego stąd:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Miros%C5%82aw_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski

Układ jakiś był. Zawsze jest jakiś układ. Układy ulegają transformacji. Albo "nagła zamiana królików".

Naprawdę powiadam Wam że to nic nie da. Żałosne. Walka o zmianę wymaga ciężkiej pracy. Oddolnej, społecznej. Nadstawienia karku. Sfrajerowania. Pomocy słabszym. Za darmochę. Pokazywanie wad w prawie. Wielu innych. Mało komu się chce.

Albo np. umieć zrobić wyłom czy przegiąć trajektorię w przebiegu "gry". Są tacy co potrafią. No boli. Ale działa.

Naukowo rzecz biorąc memy "dyrdymalingu" nie są konstruktami. Takie tam brandzlerki.
Ostatnio zmieniony przez ToMac Pon 20 Sty, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6043
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Ale PiS i PO to jeden układ
POPiS
Parapolityczna Organizacja Przestępców i Su...ów
Czy jakoś tak...
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Poza MON i na spocznij każdy jest wyszczekany, tylko efektów nie widać. Dla mnie ''klan'' do czterech liter, na czele z Hołownią. Mam swojego, innego kandydata na PRP. Nie stawiam spraw obronności na pierwszym planie, inne są priorytety, ważniejsze sprawy dla państwa, gospodarki. Od kilku ładnych lat przejadamy budżet MON, a znaczących efektów nie widać w wyposażeniu i poprawie warunków służby. Ponad 30 lat kręcę się w tym MON-owskim grajdole i jak była zapaść, tak dalej jest. Wystarczy mi takich ekspertów za biurka ... :(
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Jak to ujął nieznany poeta:

Na nic POPiS na Apophis
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12718
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 21 Sty, 2020   

Dzisiaj Mirek na niemieckim portalu dla Polaków. Coraz jaśniej

On et
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   

manfred napisał/a:
Wyjaśnię ustami ministra

Błaszczk Hołownia


Ja daje każdemu na tym stanowisku sto dni, plus Nie nauczył się. To spad. Bez polityki czy dzielenia armii polskiej. Manfred, zachować szyk i obyczaje, to wciąż ma wartość. Nie jemu oceniać kompetencje na twicie ...wielogwiazdkowych żołnierzy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo RP . Z PSZ, czy Sztabu :gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group