Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Badania WOT
Opublikował Wiadomość
kubuch26 
1


Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 4
Skąd: Włoszczowa
  Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   Badania WOT

Witam, jestem byłym podchorążym AWL, zrezygnowałem po roku. Chciałem iść do 18 batalionu powietrznodesantowego, lecz dostałem N i na desant i do zawodowej służby wojskowej z powodu kręgosłupa. Odwołanie nie pomogło. Moje pytanie brzmi czy mam szanse przejść badania do WOT i czy w ogóle jest sens próbować?
 
 
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

Twoja wada kręgosłupa dyskwalifikuje cię ze służby zawodowej, ale do czynnej służby wojskowej już niekoniecznie. Przechodząc badania do WOT nie przechodzisz badań do zawodowej służby wojskowej tylko do czynnej służby wojskowej zgodnie z ustawą z 67'. Jak najbardziej można próbować.
_________________
Make love, not Saw.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

kubuch26 napisał/a:
Moje pytanie brzmi czy mam szanse przejść badania do WOT i czy w ogóle jest sens próbować?

Informacja: "z powodu kręgosłupa" to za mało, aby odpowiedzieć na Twoje pytanie. Musiałbyś podać rozpoznanie. Znajdziesz je w punkcie 8 otrzymanego orzeczenia WKL. I jeszcze jedno: pisząc o badaniach do WOT, masz na myśli oczywiście służbę niezawodową, czyli terytorialną służbę wojskową?

A tak na marginesie: ile dokładnie masz służby wojskowej (tylko kandydacka?) i jaki stopień wojskowy posiadasz?
 
 
kubuch26 
1


Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 4
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

Na wstępie dziękuje za odpowiedzi :)

Mam na myśli oczywiście służbę niezawodową, bo według lekarzy to niczego innego się nie nadaję. Dyskwalifikuje mnie: "wielopoziomowa dyskopatia kręgosłupa L-S z uciskiem na struktury wewnątrzkanałowe - § 34 pkt 5".

Odpowiadając na pytanie mam za sobą rok służby kandydackiej, stopień st. szeregowy.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

Czyli zaszeregowano jako" "Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa nieupośledzająca sprawności ustroju lub nieznacznie upośledzająca sprawność ustroju" - ewidentnie "N" do zawodowej służby wojskowej. Jeżeli to schorzenie zostało poprawnie zaszeregowane to terytorialnej służby wojskowej masz szanse ponieważ przy takim zaszeregowaniu miałbyś kategorię "A".



Na temat jak dopasowuje się dane schorzenia do zapisów w wykazie schorzeń i ułomności nie będę się wypowiadał.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
kubuch26 
1


Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 4
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

W takim razie jutro lecę z papierami do WKU. Mam nadzieję, że pójdzie po mojej myśli...

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i chęć pomocy :gent:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

No to jeszcze taka moja refleksja, już nie do kubuch26 adresowana. Jeżeli żołnierz rezerwy ubiegający się o powołanie do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych został skierowany do WKL celem uzyskania orzeczenia o zdolności do tej służby, to musiał być wcześniej uznany za spełniającego inne formalne wymogi dla powołania. Skoro jednak:

- ten żołnierz rezerwy ma za sobą tylko rok służby kandydackiej - w uczelni, w której pełny cykl szkolenia trwa 5 lat,
- w innym omawianym tu na Forum przypadku żołnierza rezerwy będącego po rocznej służbie pełnionej w ramach TSW uznano za niespełniającego ustawowego warunku odbycia czynnej służby wojskowej,
- na stronach WKU i JW czytamy, że ten warunek spełniają tylko ci, którzy odbyli służbę przygotowawczą lub zasadniczą służbę wojskową,

to w końcu jak, u diabła, rozumieć ten warunek!? - bo przecież czym innym jest odbywanie, a czym innym odbycie.
 
 
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

Szwejk, może kubuch26, napisze czy się dostanie. W mojej interpretacji jak złożył przysięgę wojskową i niezależnie od tego czy ukończył szkolenie kandydackie czy nie, to jest w pełni prawnym żołnierzem rezerwy i po pozytywnym zaliczeniu badań lekarskich powinien być wysłany na ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze. Jak się kabuch odezwie zobaczymy co pokaże praktyka.
_________________
Make love, not Saw.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

LBJ, moje wątpliwości dotyczą zawodowej, a nie terytorialnej służby wojskowej. Chodzi mi o sytuację, gdy kubuch26 ubiegał się o powołanie do 18 bpd w charakterze żołnierza zawodowego (st. szer. zawodowego). A zastanawiam się nad warunkiem wcześniejszego odbycia czynnej służby wojskowej przez takiego kandydata, który to wymóg wynika z art. 12 ust. 2 pkt 3 ustawy o sł. wojsk. żołn. zawod.

Jeśli chodzi o TSW, to sprawa jest czysta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group