Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Skierowanie do RWKL w celu sprawdzenia prawidłowości L4
Opublikował Wiadomość
aoo 
1


Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 28
Skąd: Resovia
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   Skierowanie do RWKL w celu sprawdzenia prawidłowości L4

Witam
Zdarzył mi się wypadek w służbie podczas biegania, uszkodziłem kończynę dolną.
Przeszedłem dwa zabiegi operacyjne. Noga cały czas wymaga rehabilitacji.
Lekarz prowadzący specjalista daję zwolnienie od pracy.

Moje zwolnienie trwa już jakiś czas ponad rok ( ze względu na te dwie operacje które były oddalone od siebie około 4 miesiące)

Byłem już wysłany na RWKL pomimo trwającego zwolnienia lekarskiego o w celu sprawdzenia zdolności do dalszej służby zawodowej.

Z odpowiednim paragrafem odnośnie kończyny dolnej.

Dostałem Z Zdolny do Zawodowej Służby Wojskowej

Byłem u lekarza i ze względu na ubytki w nodze w mięśniu dał zwolnienie.

Teraz otrzymałem od JW

Skierowanie do RWKL w celu
"sprawdzenia prawidłowości orzekania o jego czasowej niezdolności do służby z powodu choroby lub prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego."

Panie i Panowie
Co może dać komisja ?
Jak lekarz specjalista u którego się leczę ortopeda traumatolog od urazów kończyn cały czas każe leczyć nogę gdyż nie ma w tym przypadku "pół środków" albo noga wyleczona albo nie tak twierdzi.

Komisja każe mnie przebadać i co może przerwać mi zwolnienie lekarskie ?
z dnia na dzień muszę wrócić do służby ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

Nie przejmuj się tą komisją.
Jak będziesz jechał zabierz ze sobą dokumentację medyczną z leczenia.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
aoo 
1


Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 28
Skąd: Resovia
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

-=Alex=- ale mam zwolnienie do połowy Marca co teraz jak się wstawie mogą mi jakoś je przerwać ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

Co mogą
Cytat:
Art. 60e. 5. Jeżeli w wyniku kontroli wojskowa komisja lekarska ustali datę ustania niezdolności do służby wcześniejszą niż data orzeczona w zaświadczeniu lekarskim, żołnierz zawodowy traci prawo do uposażenia za okres od tej daty do końca zwolnienia.


Ale jak wspomniałem wcześniej nie ma się czym przejmować.
Różni są przełożeni. Jedni "normalni", a inni to tacy, o których nawet nie warto wspominać.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
aoo 
1


Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 28
Skąd: Resovia
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

Czyli na moim przykładzie byłem na komisji w listopadzie.
Tam dostałem Zdolny do zawodowej służby wojskowej

Od połowy grudnia gdy kończyło mi się zwolnienie udałem się do lekarza i dostałem do marca

Teraz jak mam to wstawiennictwo i uznają orzekna ze jestem zdrowy to z jakiego okresu czasu przepada uposażenie ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

aoo, masz coś na sumieniu, że tak się boisz ?

aoo napisał/a:
Jak lekarz specjalista u którego się leczę ortopeda traumatolog od urazów kończyn cały czas każe leczyć nogę gdyż nie ma w tym przypadku "pół środków" albo noga wyleczona albo nie tak twierdzi.
Mądry lekarz.

Jak będziesz na komisji to zapytaj się czy jest szansa abyś otrzymał (od komisji) urlop zdrowotny, bo inaczej dowódca będzie Ciebie co miesiąc na komisję wysyłał.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

Ciekawy ten przepis art. 60e ust. 5. Lekarze mają różne zdania na temat okresu niezdolności żołnierza do służby, a karany za to jest żołnierz. Inaczej mówiąc, kowal zawinił, Cygana powiesili - jeżeli w ogóle o czyjejkolwiek winie można w takim przypadku mówić, bo przecież nawet między najuczciwszymi lekarzami może zdarzyć się, a nawet na pewno zdarza się rozbieżność ocen w tym zakresie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

Bo jest to narzędzie (Art. 60e.5) (strzelam - chyba ZUS-owskie), z którego niektórzy dowódcy nie potrafią korzystać. Analogicznie - wysyłanie na WKL żołnierzy, którzy otrzymali dwóję z egzaminu ze szkolenia fizycznego.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

-=Alex=-, chodziło mi o to, że za subiektywnie nietrafioną decyzję lekarza wystawiającego zwolnienie, karany jest żołnierz.
 
 
aoo 
1


Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 28
Skąd: Resovia
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

Panowie odpowiecie na Moje wcześniejsze pytanie:

"Czyli na moim przykładzie byłem na komisji w listopadzie.
Tam dostałem Zdolny do zawodowej służby wojskowej

Od połowy grudnia gdy kończyło mi się zwolnienie udałem się do lekarza i dostałem do marca

Teraz jak mam to wstawiennictwo i uznają orzekna ze jestem zdrowy to z jakiego okresu czasu przepada uposażenie ?"

Alex nie mam nic na sumieniu... leczę się po kontuzji
Nigdy z WF-u nie miałem mniej niż 5
Ręce opadają...
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

aoo napisał/a:
Teraz jak mam to wstawiennictwo i uznają orzekna ze jestem zdrowy to z jakiego okresu czasu przepada uposażenie ?"
Od ustalenia daty ustania niezdolności do służby do końca zwolnienia.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

aoo, czym innym jest orzeczenie WKL o zdolności do zawodowej służby wojskowej, a czym innym zwolnienie lekarskie od zajęć służbowych. To pierwsze dotyczy zdolności do pełnienia służby w ogóle, zaś drugie tylko czasowego zwolnienia od wykonywania obowiązków służbowych. Więc zdolność do zawodowej służby wojskowej nie oznacza z automatu zdolności do zajęć służbowych.

W uzupełnieniu tego, co już napisał -=Alex=-: aby zadziałał przepis art. 60e ust. 5, czyli - aby Ci odebrano uposażenie za jakiś okres, WKL musiałaby zakwestionować zwolnienie lekarskie i ustalić inną, wcześniejszą niż marcowa datę ustania niezdolności do zajęć. Wówczas zabranoby Ci uposażenie za okres od tej daty ustalonej przez WKL, do daty Twojego powrotu do wykonywania obowiązków służbowych.
 
 
aoo 
1


Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 28
Skąd: Resovia
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

Panowie ciąg dalszy byłem na RWKL.
Dostałem zlecenie na wykonanie badań specjalistycznych w celu. : zdolności do dalszej służby zawodowej .

Mam tylko Konsultację Ortopedyczną.

Panowie wiem że jak dostanę Z to stracę uposażenie gdzie zwolnienie kończy się do połowy marca. ...

Przez te chore przepisy jestem między młotem a kowadłem dostać N to do widzenia z służby dostać Z to jestem na zwolnieniu do marca bez uposażenia czym mam wykarmić rodzinę ???

Jak dostanę Z mogę wrócić do służby i kontynuować pracę pomimo zwolnienia lekarskiego od prowadzącego ortopedy ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

aoo, przecież do Ciebie nie dociera to co się tutaj pisze.

Przecież Szwejk, już odpowiedział na Twoje pytanie
Cytat:
aoo, czym innym jest orzeczenie WKL o zdolności do zawodowej służby wojskowej, a czym innym zwolnienie lekarskie od zajęć służbowych. To pierwsze dotyczy zdolności do pełnienia służby w ogóle, zaś drugie tylko czasowego zwolnienia od wykonywania obowiązków służbowych. Więc zdolność do zawodowej służby wojskowej nie oznacza z automatu zdolności do zajęć służbowych.

Nie wiem dlaczego łączysz otrzymanie na WKL zdolności do zawodowej służby wojskowej ("Z) z przerwaniem swojego, obecnego zwolnienia lekarskiego. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Dostaniesz "Z" i możesz przebywać na zwolnieniu lekarskim. Ta "Z" nie przerywa zwolnienia lekarskiego.

W kolejnym poście pytasz o urlop zdrowotny.
Cytat:
Czy mogę postarać się o URLOP ZDROWOTNY ?
na jakiej zasadzie się go zdobywa piszę się wniosek do bezpośredniego przełożonego, czy też dowódcy plutonu, dowódcy jw ?

Czy może dowódca odmówić urlopu zdrowotnego ?
Przecież napisałem we wcześniejszym poście
Cytat:
Jak będziesz na komisji to zapytaj się czy jest szansa abyś otrzymał (od komisji) urlop zdrowotny, ...

Urlopu zdrowotnego udziela WKL, a nie dowódca.
Cytat:
§ 14. 1. Urlopu zdrowotnego można udzielić żołnierzowi zawodowemu po leczeniu w podmiocie leczniczym.
2. W uzasadnionych przypadkach urlopu zdrowotnego można także udzielić po leczeniu ambulatoryjnym.
3. Urlopu zdrowotnego udziela się w szczególności wtedy, gdy żołnierz zawodowy:
1) nie wymaga już dalszego leczenia w podmiocie leczniczym, ale nie odzyskał jeszcze pełnej zdolności do wykonywania obowiązków służbowych;
2) nie jest w okresie wypowiedzenia stosunku służbowego lub nie została wydana w stosunku do niego decyzja o zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej.
§ 15. O potrzebie udzielenia żołnierzowi zawodowemu urlopu zdrowotnego oraz o wymiarze tego urlopu orzekają wojskowe komisje lekarskie właściwe do orzekania o zdolności żołnierza do zawodowej służby wojskowej.
§ 16. Urlopu zdrowotnego udziela się żołnierzowi zawodowemu po uprzednim wykorzystaniu przez niego trzech miesięcy zwolnień od wykonywania obowiązków służbowych na podstawie zaświadczenia lekarskiego.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
aoo 
1


Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 28
Skąd: Resovia
Wysłany: Sro 29 Sty, 2020   

-=Alex=- SZWEJK napisał do Cb wcześniej -=Alex=-, chodziło mi o to, że za subiektywnie nietrafioną decyzję lekarza wystawiającego zwolnienie, karany jest żołnierz.

W uzupełnieniu tego, co już napisał -=Alex=-: aby zadziałał przepis art. 60e ust. 5, czyli - aby Ci odebrano uposażenie za jakiś okres, WKL musiałaby zakwestionować zwolnienie lekarskie i ustalić inną, wcześniejszą niż marcowa datę ustania niezdolności do zajęć. Wówczas zabranoby Ci uposażenie za okres od tej daty ustalonej przez WKL, do daty Twojego powrotu do wykonywania obowiązków służbowych.

Jak to mam rozumieć ?

Wynika że jest możliwość pozbawienia mnie uposażenia jeżeli zakwestionują zwolnienie lekarskie..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group