Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odprawa mieszkaniowa
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

Czyż nie tak powinna wyglądać procedura ?
Rok 2016.
Cytat:
Jestem chyba jednym z pierwszych, którzy skorzystali z nowelizacji ustawy. Wniosek złożyłem w połowie października wskazując datę w 2008 roku:), pod koniec listopada otrzymałem przelew odprawy na konto. Czego wymagał mój WAM Warszawa oprócz wniosków i zaświadczeń z JW (czyli na jakim stanowisku wtedy byłem oraz jaka wysługa lat na dzień złożenia wniosku)? zaświadczeń o zameldowaniu w tym samym miejscu mnie oraz dzieci we wskazanym okresie czasu (można dostać w urzędzie gminy (miasta) gdzie się mieszkało - mają w bazie. Meldunek żony (byłej żony) nie jest wymagany. Oczywiście akt małżeństwa (również z wpisanym rozwodem), akty urodzenia dzieci. U mnie z uwagi na to, że jedno z dzieci jest już pełnoletnie - oświadczenie tego dziecka, że w momencie przeze mnie wskazanym, mieszkało razem ze mną, mamą i drugim dzieckiem.
To by było na tyle.

http://www.nfow.pl/viewto...erwszych#779314
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

-=Alex=-, taka właśnie była intencja tej zmiany przepisów.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

Panowie zgłośmy problem do ministerstwa.
 
 
stratos37 
4
autor37


Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 240
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

Popieram, jestem za zgłoszeniem problemu do Ministerstwa.
_________________
autor
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

Gorzej jezeli ta "doktryna" wyszła z ... MON. A zresztą co mnie to? - ja swoją odprawę wziąłem dziewięć lat temu.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

foxi, stratos37, a nie macie jakiś organów przedstawicielskich, jakieś od nierównego traktowania, jakieś Rady ... coś w ten deseń ? ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

-=Alex=-, takie organa mają tylko kobiety- żołnierze.
I wiem, że to wiesz. :cool:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

Tytan w dresie., a mężczyźni mają organy. ;)
A kobieta to nie żołnierz ?

Są konwenty, kolegia, jacyś mężowie i żony zaufania, SPD-y...
Nie wiem, nie znam się na tych nowych wynalazkach.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

Napisałem, jak stoi w regulaminach.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

Tytan w dresie., przecież żartowałem. Chyba wiesz jaki jest mój stosunek do kobiet w armii. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

foxi napisał/a:
Panowie zgłośmy problem do ministerstwa.

Ministerstwo o problemie już chyba wie, ale nie sądzę, żeby było zainteresowane obroną praw żołnierzy, a może nawet samo w tym maczało palce. Napisałem "chyba wie", bo skoro Konwent Dziekanów wie, to wnioskuję, że i MON posiada taką wiedzę. A skąd wiem, że Konwent wie? - z tego artykułu: https://portal-mundurowy.pl/index.php/component/k2/item/11100-amw-wyjasnia-komu-nie-przysluguje-odprawa-mieszkaniowa
Cytat:
...poinformował portal płk Krzysztof Jewgiejuk, przewodniczący Kolegium Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych WP po spotkaniu z prezesem AMW w sprawie m.in. odpraw mieszkaniowych.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

Cytat:
W przypadku niezadowolenia z decyzji dyrektora oddziału regionalnego Agencji, będącym organem I instancji rozstrzygnięcia, można - jak informuje Małgorzata Weber, rzecznik AMW - odwołać się do prezesa Agencji Mienia Wojskowego, jako drugiej instancji. Agencja przypomina, że decyzje dotyczące wypłaty odprawy mieszkaniowej podlegają ostatecznie kontroli przez sądy administracyjne pod względem ich legalności i zgodności z prawem.
:lol: :efendi2:
To co napisałem na poprzedniej stronie.

Szwejk, na razie to chyba "wypłynął" problem "dziecko - żołnierz", o którym wspomniano w artykule.
Dochodzi teraz "dzień wybrany" przez żołnierza.

Znalazłem ciekawy komentarz. Chodzi o "druki" jakie się składa. Jeżeli miałoby być tak jak obecnie postępuje AMW, to chyba pewne informacje do wypełnienia powinny być już zawarte na drukach z chwilą wejścia poprawek.
Cytat:
niedziela, 26 styczeń 2020 16:15 napisane przez Jab
Na drukach które składamy do AMW w sprawie naliczenia przysługującej odprawy nie ma nic o dzieciach będących żołnierzami. Nie podaje się również czy uczą się czy pracują tym bardziej gdzie.W formularzu "Oświadczenie żołnierza zawodowego złożone w celu wyliczenia odprawy mieszkaniowej o stanie rodziny posiadanym na dzień wskazany przez żołnierza w okresie pełnienia zawodowej służy wojskowej1" jest tylko pytanie o małżonka/małżonkę pkt.3 ppk.f czy jest lub był żołnierzem zawodowym i w jakiej miejscowości pełnił/pełni służbę. Są pytania o stan cywilny dzieci i tyle. Chyba że formularze są nieaktualne ale raczej nie sądzę. Więc coś tu nie pasuje i jak pisałem wcześniej ostatnio dzwoniłem chyba początkiem 2019r i norma na syna będącego żołnierzem będącego kawalerem przed 25 rokiem życia się należała tak mi powiedziano.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kalasznikow81 
2


Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 59
Skąd: granica
Wysłany: Pią 07 Lut, 2020   

Ciekawy jestem co będzie ze mną. Po rozwodzie - 2 dzieci więc za chciałbym wybrać okres kiedy mieszkałem ze swoją byłą - czyżbym znowu miał walczyć w sądzie z AMW?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 07 Lut, 2020   

Co będzie? Trudno powiedzieć. Moglibyśmy zastanawiać się co powinno być, jak tę kwestię reguluje ustawa, ale to nie ma sensu, bo AMW, jak na państwo w państwie przystało, kieruje się własnymi prawami. Dochodzenie swoich praw na drodze sądowej, choć to droga mozolna, ale chyba jedyna możliwa w walce z tą rozpasaną instytucją.
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 08 Lut, 2020   

Po spotkaniu z przedstawicielem AMW:
1. Przepisy się nie zmieniły, zmieniła się interpretacja.
2. Odprawa nie należy się na byłą żonę, dziecko-żołnierza oraz dzieci, które wyprowadziły się z domu lub skończyły 25 lat.
3. Obecnie oczekiwanie na oficjalną wykładnię przez ministerstwo.
Jeśli coś pomyliłem to przepraszam, info na podstawie danych przyniesionych przez kolegów obecnych na spotkaniu. Niektórzy się mocno wk...li, bo się okazało że na chwilę obecną- jeśli nie zmieni się niekorzystna interpretacja- są w plecy 150-200tys.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group