Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bond
Nie 02 Lut, 2020
Jak przygotować się do wizyty w WBE :) wyjaśniam
Opublikował Wiadomość
KAREP 
1
E34



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 41
Skąd: pomerania
Wysłany: Pon 02 Mar, 2020   

Szanowni Koledzy,

mam następujący "problem" - aby złożyć wniosek o odprawę mieszkaniową do AMW, muszę dołączyć do wniosku zaświadczenie z WBE o uprawnieniu do wojskowego zaopatrzenia emerytalno-rentowego.

W dniu dzisiejszym złożyłem wniosek o emeryturę w WBE. Czy ja dobrze rozumiem, że decyzja o jej przyznaniu będzie owym zaświadczeniem? Nie udało mi się dopytać wcześniej, a na forum nie znalazłem innego tematu, który by poruszał kwestię wizyt WBE lub AMW.

pozdro!
_________________

 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 08 Mar, 2020   

KAREP napisał/a:
Czy ja dobrze rozumiem, że decyzja o jej przyznaniu będzie owym zaświadczeniem?


Tak.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
KAREP 
1
E34



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 41
Skąd: pomerania
Wysłany: Pon 09 Mar, 2020   

focus, dziękuję bardzo za Twoją odpowiedź. pozdrawiam. 😀
_________________

 
 
radeks 
1


Dołączył: 02 Cze 2019
Posty: 9
Skąd: hmm
Wysłany: Wto 17 Mar, 2020   

rydz napisał/a:
robpiwcio napisał/a:
Piter71 napisał/a:
rydz napisał/a:
Ja byłem w AMW sam bez rodziny. I odprawę dostałem. :gent:


wszystkie osoby pełnoletnie musza być z żołnierzem w AMW + dowody osobiste i każda osoba pełnoletnia pisze oświadczenie wiec widocznie nie macie nikogo pełnoletniego :)


Żonę mam pełnoletnia i nie musiała być.


Też byłem bez żony. Miałem tylko jej dowód.


Wniosek o wypłacenie odprawy mieszkaniowej składałem pod koniec lutego. Żona nie musiała być obecna (była), pełnoletnie córki (w celu podpisania oświadczenia że zamieszkują tam gdzie są zameldowane) już tak... Dodatkowo, córki musiały dostarczyć zaświadczenie z zakładu pracy gdzie podany był adres zamieszkania.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 17 Mar, 2020   

Ciekawe.

Niedługo dzieci będą musiały dostarczać zaświadczenia z parafii.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 17 Mar, 2020   

A dlaczego zaświadczenia z zakładu pracy? Prawdzają, czy dziecko to nie żołnierz?
 
 
radeks 
1


Dołączył: 02 Cze 2019
Posty: 9
Skąd: hmm
Wysłany: Wto 17 Mar, 2020   

Tytan w dresie. napisał/a:
A dlaczego zaświadczenia z zakładu pracy? Prawdzają, czy dziecko to nie żołnierz?


Zaświadczenie z zakładu pracy prawdopodobnie by potwierdzić adres zamieszkania. Czy sprawdzają? Nie wiem, mnie to nie dotyczy.

Polecam artykuł:
https://m.portal-mundurowy.pl/index.php/start/item/11100-amw-wyjasnia-komu-nie-przysluguje-odprawa-mieszkaniowa
Interesujące są wypowiedzi komentujących.
 
 
misio 
5



Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 745
Skąd: Z dużego pokoju
Wysłany: Pon 06 Kwi, 2020   

Kupujemy "efy", rozmawiamy o sieciocentryzmie o synergi i innych pierdołach a tu biurokracja jak z PRL. To samo przy ubieganiu się o reknowersję. Nie można tych dokumentów zaciągnąć z systemów kadrowych? Czy to takie skomplikowane jest zrobienie spójnego systemu?
_________________
https://podoficer.pl/
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2020   

Cytat:
Informujemy, że wnioski o ustalenie uprawnień do emerytury wojskowej oraz wnioski o ustalenie prawa i wypłatę świadczenia pieniężnego przysługującego przez okres jednego roku po zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej złożone przed datą zwolnienia będą zwracane bez rozpatrzenia oraz bez nadania biegu sprawie.
https://wbewarszawa.wp.mil.pl/pl/articlesaktualnosci-e/2020-03-31t-informacja-dla-osob-nowo-zwolnionych/
Widzę, że co raz "słabsze" te nasze kadry. :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2020   

Cytat:
Informujemy, że wnioski (...) będą zwracane bez rozpatrzenia oraz bez nadania biegu sprawie
.
Ponieważ?!... Ja domyślam się dlaczego, ale nie każdy musi być domyślny w tego typu sprawach. Wypadałoby więc uzupełnić ten komunikat odpowiednim wyjaśnieniem, zwłaszcza, gdyby dotychczas przyjmowano wnioski przed datą zwolnienia ze służby. No właśnie, jaka była praktyka w tym względzie? Masz rację -=Alex=-, ręce opadają.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2020   

Szwejk napisał/a:
Ponieważ?!...
Ponieważ dokłada nam to dodatkowej roboty. ;)

Logika wskazuje, że składając wniosek bez wymaganych dokumentów jest bezsensowne. Co kieruje takimi ludźmi ? Nie wiem czy nie jest to związane z waloryzacją. Drążyłem ten temat i do chwili obecnej nie mam jednoznacznej odpowiedzi na swoje pytanie (ustalenie prawa do emerytury).
http://www.nfow.pl/viewto...r=asc&start=825

Z drugiej strony zapis z rozporządzenia
Cytat:
§ 25. W przypadku gdy zainteresowany nie przedłożył dowodów niezbędnych do ustalenia prawa do zaopatrzenia emerytalnego lub do ustalenia wysokości świadczeń pieniężnych z tego tytułu, a był wezwany do przedłożenia tych dowodów, albo jeżeli nie zgłosił się w wyznaczonym terminie na badanie przez komisję lekarską lub na dodatkowe (specjalistyczne) badanie zarządzone przez tę komisję, wojskowy organ emerytalny wzywa zainteresowanego pismem, za zwrotnym poświadczeniem odbioru, do przedłożenia tych dowodów w terminie nie krótszym niż 14 dni i nie dłuższym niż 30 dni od daty doręczenia pisma lub do zgłoszenia się na badanie w nowym terminie, pod rygorem wydania decyzji na podstawie posiadanych dowodów.
"dopuszcza" taką możliwość, więc informacja zawarta na stronie WBE jest na wyrost, ponieważ przepisy tego nie zabraniają.
Więc będąc w służbie, składając wniosek jesteśmy w stanie uzupełnić dokumenty.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
fundamentalny 
1


Dołączył: 08 Maj 2020
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

Proszę o informację tych co odeszli z dniem 31.01.2020 r.
Otrzymaliście już wyrównania za należności związane ze zwolnieniem z zawodowej służby wojskowej oraz 12 pensji, wynikające z podwyższenia uposażenia od dnia 01.01.2020 r.
 
 
Yoseikan 
4
Nowy, ale stary...


Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Siły z Powietrza...
Wysłany: Sob 09 Maj, 2020   

Ja jeszcze nie, ale podpisałem nową decyzję. Podobno do 14.05.2020 mają wypłacić.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 09 Maj, 2020   

Yoseikan, jaką decyzję podpisałeś ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
robpiwcio 
2


Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 78
Skąd: polska
Wysłany: Pon 11 Maj, 2020   

fundamentalny napisał/a:
Proszę o informację tych co odeszli z dniem 31.01.2020 r.
Otrzymaliście już wyrównania za należności związane ze zwolnieniem z zawodowej służby wojskowej oraz 12 pensji, wynikające z podwyższenia uposażenia od dnia 01.01.2020 r.


Wyrównanie należności z jednostki otrzymałem przed wielkanocą, jak również wyrównanie wypłaty za styczeń. Przed weekendem majowym otrzymałem nowa decyzję z jednostki o wyrównaniu należności, czyli odprawa 6-miesieczna, za urlop, gratyfikacja urlopowa, trzynastka za 2020.
Decyzję otrzymałem w dwóch egzemplarzach.
Jeden ogzemplarz odesłałem wraz z wnioskiem do WBE o ponowne przeliczenie emerytury i wyrównanie 12 pensji wypłacanych jednorazowo. Teraz czekam na przelew.
Dodatkowo jeszcze ma przyjść nowa decyzja na waloryzację emerytury na dzień 01.03.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group