Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc mieszkaniowa z MSWiA a wypłata św. mieszkań. w MON?
Opublikował Wiadomość
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020   Pomoc mieszkaniowa z MSWiA a wypłata św. mieszkań. w MON?

Witam niedawno przeniosłem się z PSP do MON w PSP otrzymałem świadczenie polegające na pomocy w zakupie mieszkania 1 norma mieszkaniowa = niecałe 2900zl otrzymałem 3normy więc nie całe 9tys zł przy odejściu z PSP oddałem ok 4500zl z tej pomocy ponieważ wyliczyli ze tyle powinienem oddać. Teraz po przejściu do MON WAM chce oświadczenie z byłej jednostki PSP że nie otrzymałem pomocy mieszkaniowej. I co teraz?
Jednostka PSP odpisze że dostałem świadczenie ale przy zwolnieniu oddałem połowę i w związku z tym nie będzie mi się należało świadczenie mieszkaniowe albo co gorsza przy przejściu na emeryturę Odprawa mieszkaniowa?
 
 
Zolo 
1


Dołączył: 01 Sty 2020
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 01 Lut, 2020   

Pomimo pomocy " mieszkaniowe" dostaniesz co miesiąc do 10go każdego miesiąca.
A jak chodzi o odprawę mieszkaniowa na odejście to różnie może być....zależy jak w WAM to potraktuja....Może rzeczywiście okazać się że odprawy nie dostaniesz ....Dopiero za jakiś czas będą odchodzić na emki policjanci, strażacy itp....co przeszli do MON i wtedy będzie jasne co z tymi odpra i.
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 01 Lut, 2020   

Czyli co miesięczna mieszkaniówkę otrzymam? A z Odprawa mieszkaniowa może być różnie? Mówisz kolego to z doświadczenia?
 
 
Zolo 
1


Dołączył: 01 Sty 2020
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 01 Lut, 2020   

Tak. Co miesiąc mieszkaniowe dostaniesz napewno. Znam dużo ludzi z MSWiA co wzięli pomoc lub wzięli i część oddali i wszyscy co miesiąc dostaja.( Tylko tym co dostali mieszkanie się nie należy)
Ale nikt z nich jeszcze nie przeszedł na emke i z odprawy nie korzystal.( Przynajmniej u mnie) i
W AMW w całej Polsce różnie to interpretują...bo w przepisach MSWiA nie jest to określone że to jest mieszkaniówka tylko jakaś tam pomoc na zakwaterowanie czy coś..
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 01 Lut, 2020   

Dokładnie z czego z korzystałem w PSP to pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
Znowu też coś znalazłem że AMW nie podaje pełnego zapisu który brzmi :
otrzymał pomoc finansową wypłaconą w formie zaliczkowej lub bezzwrotnej do dnia 31 grudnia 1995 r. na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 maja 1976 r. o zakwaterowaniu sił zbrojnych“.
Z tym że kazde AMW inaczej do tego podchodzi to standard prawo jest jedno lecz każdy uzendnik interpretuje je według własnego uznania
 
 
dzipong 
1


Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 5
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 01 Lut, 2020   Pomoc mieszkaniowa z MSWiA a wypłata św. mieszkań. w MON?

Wniosek o wypłatę świadczenia mieszkaniowego / należy złożyć ubiegając się o wypłatę świadczenia pierwszy raz oraz w przypadku zmiany kontraktu/kadencji, jak również zmiany miejscowości pełnienia służby

punkt 18
podchodzi pod dofinansowanie do zakupu mieszkania w MSWiA

takze miesiecznie mieszkaniowka Ci sie nalezy.
Odprawa mieszkaniowa raczej nie.
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 01 Lut, 2020   

Punkt 18?

[ Dodano: Sro 05 Lut, 2020 ]
Dziś w AMW powiedzieli mi że jeżeli dostałem pomoc w MSWiA to co miesięczna mieszkaniowka mi się nie należy i odprawa mieszkaniowa także nie i aby mi się należała powinienem wszelką pomoc zwrócić w swojej byłej komendzie tylko nie wiem czy czasem panie z AMW nie wpakują mię na minę czyli oddam jakoś pieniądze w swojej byłej komendzie a AMW i tak mi odmówi wypłaty o już je kiedyś dostalem
 
 
seba591 
1


Dołączył: 04 Maj 2019
Posty: 31
Skąd: ZACHÓD
Wysłany: Sob 06 Cze, 2020   

Jeśli ja mogę wtrącić swoje 3 grosze to od lipca ub. Roku walcze z amw. Przyszedlem z Policji i jestem w podobnej sytuacji. Czekam na rozprawę w WSA później pewnie NSA. Wszystkim zajmuje się mecenas. Brak dotychczasowego orzecznictwa powoduje ze amw odmawia byłym nam funkcjonariuszom świadczenia. Pozostaje walczyć w sądzie.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Sob 06 Cze, 2020   

PIOTr4443 napisał/a:
Punkt 18?

[ Dodano: Sro 05 Lut, 2020 ]
Dziś w AMW powiedzieli mi że jeżeli dostałem pomoc w MSWiA to co miesięczna mieszkaniowka mi się nie należy i odprawa mieszkaniowa także nie

Bo się nie należy. Trzeba było nie brać. A teraz płacz.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 06 Cze, 2020   

PIOTr4443 napisał/a:
Punkt 18?
Pewnie ten z wniosku
Cytat:
18. Otrzymałem/am pomoc finansową wypłaconą w formie zaliczkowej lub bezzwrotnej - Tak - Nie.

Tylko, że powyższy punkt w wersji oryginalnej brzmi inaczej
Cytat:
4) otrzymał pomoc finansową wypłaconą w formie zaliczkowej lub bezzwrotnej do dnia 31 grudnia 1995 r. na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 maja 1976 r. o zakwaterowaniu sił zbrojnych (Dz. U. z 1992 r. poz. 19 oraz z 1994 r. poz. 36);
:lol:

i napisał/a:
Bo się nie należy.
A dlaczego nie należy się ?

[ Dodano: Sob 06 Cze, 2020 ]
Edit.
Znalazłem
Cytat:
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 17 stycznia 1994 r. w sprawie zasad przyznawania i wysokości pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego przez osoby uprawnione do osobnej kwatery stałej.
Na podstawie art. 28 ust. 2 ustawy z dnia 20 maja 1976 r. o zakwaterowaniu sił zbrojnych (Dz. U. z 1992 r. Nr 5, poz. 19 i z 1994 r. Nr 10, poz. 36) zarządza się, co następuje: ...

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zasady-przyznawania-i-wysokosc-pomocy-finansowej-na-uzyskanie-lokalu-16795757

Zainteresowani niech sobie przeczytają.

A że jedni dostają a inni nie, to może dlatego, że jest graniczna data, że "otrzymał pomoc finansową (...) do dnia 31 grudnia 1995 r." ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
seba591 
1


Dołączył: 04 Maj 2019
Posty: 31
Skąd: ZACHÓD
Wysłany: Sob 06 Cze, 2020   

Cytat:
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 17 stycznia 1994 r. w sprawie zasad przyznawania i wysokości pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego przez osoby uprawnione do osobnej kwatery stałej.
Na podstawie art. 28 ust. 2 ustawy z dnia 20 maja 1976 r. o zakwaterowaniu sił zbrojnych (Dz. U. z 1992 r. Nr 5, poz. 19 i z 1994 r. Nr 10, poz. 36) zarządza się, co następuje: ...


Wskazany akt prawny jest nie obowiązujący.

W ustawie o zakwaterowaniu SZ zgodnie z art. 21 ust. 6 przepisy wskazują przesłanki negatywne do przyznania prawa do mieszkania lub świadczeń. Amw opiera swoje przekonania na pkt 4 w.w ustawy tj" otrzymał pomoc finansową wypłaconą w formie zaliczkowej lub bezzwrotnej do dnia 31 grudnia 1995 r.

Policjanci otrzymują pomoc finansową na podstawie ustawy o policji i rozporządzenia mswia a nie ustawy o zakwaterowaniu SZ.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12834
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sob 06 Cze, 2020   

Mam kumpla, który kilkanaście lat temu wziął kasę za mieszkanie z policji. Kupił za to (od rodziców) mieszkanie. Sprzedał je z zyskiem, dołożył i wybudował dom. Trzy lata temu przeniósł się do wojska. Całą służbę nie ruszał się z miejscowości w której mieszkał od urodzenia. I teraz też chciałby jeszcze parę setek odprawy mieszkaniowej j z MONu, Coś jest nie tak.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 06 Cze, 2020   

No cóż seba591. Tłumaczyć co i jak, to Tobie nie będę, ponieważ w tej chwili nie mam czasu i po prostu nie che mi się.
Jak znajdę chwilę czasu to wyjaśnię. :gent:

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2020 ]
seba591, w obowiązującej ustawie o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej jest zapis art.21.6.4).
Cytat:
4) otrzymał pomoc finansową wypłaconą w formie zaliczkowej lub bezzwrotnej do dnia 31 grudnia 1995 r. na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 maja 1976 r. o zakwaterowaniu sił zbrojnych (Dz. U. z 1992 r. poz. 19 oraz z 1994 r. poz. 36)

w którym to, jest odwołanie do przepisów ustawy z 1972 r. z późn. zm. Chodzi o art. 28. (w 1972 roku art. 26).
Na podstawie tej ustawy Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie zasad przyznawania i wysokości pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego przez osoby uprawnione do osobnej kwatery stałej.
Rozporządzenie dotyczyło udzielonej pomocy finansowej żołnierzom zawodowym oraz osobom uprawnionym, których prawo do osobnej kwatery stałej przysługiwało z tytułu służby w jednostce wojskowej podporządkowanej Ministrowi Spraw Wewnętrznych.

Zwróć uwagę, że w zapisie art.21.6.4). jest, że dotyczy wyżej wymienionych osób, które otrzymały pomoc finansową do dnia 31 grudnia 1995 r. Czyli ten art. (art.21.6.4).) nie powinien dotyczyć osób, które taką pomoc finansową otrzymały po tej dacie.

Kolejna sprawa o której pisałem wcześniej. Dlaczego we wniosku w pkt. 18 jest jakaś skrócona wersja deklaracji ? Równie dobrze mogę zaznaczyć "Tak" bo taką pomoc otrzymałem od np. rodziców.

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2020 ]
manfred, jeżeli przepisy na to pozwalają i robi się to w zgodzie z obowiązującym prawem, to źle nie świadczy o tym człowieku tylko o tych, którzy te przepisy wymyślili.

Nie wiem czy pamiętasz początki odliczeń od podatku darowizn. Trwało to tylko dwa lata. Pierwszy rok wiedzieli tylko ci, którzy wiedzieć musieli. W drugim roku jak dowiedziała się większość społeczeństwa, to darowizny skończyły się w takiej formie jak weszły.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
seba591 
1


Dołączył: 04 Maj 2019
Posty: 31
Skąd: ZACHÓD
Wysłany: Nie 07 Cze, 2020   

Alex, masz całkowitą racje. Amw interpretuje ustawe o zakwaterowaniu SZ na swoj sposób. Ja już trochę pieniędzy wydałem ba moja walkę z agencją. Gdyby nie koronawirus to juz w kwietniu bym wiedzial na czym stoję i jakie zdanie ma sąd w tej sprawie. Kancelaria prawnicza jest zdania, ze sprawa do wygrania tyle że w zależnosci od składu orzekającego i interpretacji.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Nie 07 Cze, 2020   

Życzę powodzenia.
Daj znać.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group