Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc mieszkaniowa z MSWiA a wypłata św. mieszkań. w MON?
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15990
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 07 Cze, 2020   

Cytat:
Kancelaria prawnicza jest zdania, ze sprawa do wygrania tyle że w zależnosci od składu orzekającego i interpretacji.
Jak widać, ta kancelaria "połapała" o co w tym systemie chodzi. :)

Dołączam się do tego co napisał i.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13543
Skąd: ---
Wysłany: Nie 07 Cze, 2020   

seba591 napisał/a:
Policjanci otrzymują pomoc finansową na podstawie ustawy o policji i rozporządzenia mswia a nie ustawy o zakwaterowaniu SZ.

Nie jest to istotne z jakiego tytułu otrzymałeś pomoc finansową. Otrzymałeś i koniec kropka.
Drugi raz Ci się nie należy.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
seba591 
1


Dołączył: 04 Maj 2019
Posty: 31
Skąd: ZACHÓD
Wysłany: Nie 07 Cze, 2020   

Jak będę mieć wyrok WSA/NSA w tej sprawie NIEZALEŻNIE czy na korzyść czy odwrotnie to będę wiedzieć na czym stoję ja jak i rzesza policjantów, ktorzy przeszli do MON. A na chwilę obecną działanie amw uważam za niezgodne z prawem. Trochę lat w procesie karnym przerobiłem i interpretację przepisów prawnych zdążyłem poznać.
 
 
dudi89 
1


Dołączył: 14 Maj 2020
Posty: 21
Skąd: 3city
Wysłany: Wto 09 Cze, 2020   

i napisał/a:
seba591 napisał/a:
Policjanci otrzymują pomoc finansową na podstawie ustawy o policji i rozporządzenia mswia a nie ustawy o zakwaterowaniu SZ.

Nie jest to istotne z jakiego tytułu otrzymałeś pomoc finansową. Otrzymałeś i koniec kropka.
Drugi raz Ci się nie należy.


"otrzymał pomoc finansową wypłaconą w formie zaliczkowej lub bezzwrotnej do dnia 31 grudnia 1995 r. na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 maja 1976 r. o zakwaterowaniu sił zbrojnych (Dz. U. z 1992 r. poz. 19 oraz z 1994 r. poz. 36);"

Chyba jednak tytuł jest istotny.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 09 Cze, 2020   

seba591 napisał/a:
Kancelaria prawnicza jest zdania, ze sprawa do wygrania tyle że w zależnosci od składu orzekającego i interpretacji.


Jak każda kancelaria w każdej sprawie.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
seba591 
1


Dołączył: 04 Maj 2019
Posty: 31
Skąd: ZACHÓD
Wysłany: Wto 09 Cze, 2020   

Kancelaria liczy na wygraną bo od tego jest uzależnione jej wynagrodzenie.
 
 
dudi89 
1


Dołączył: 14 Maj 2020
Posty: 21
Skąd: 3city
Wysłany: Sro 10 Cze, 2020   

Mi właśnie wstrzymano wypłatę świadczenia z powodu otrzymania przez żonę pomocy finansowej (służba więzienna). Co ciekawe jak powiedziałem Pani w AMW, że po kontakcie z kancelarią adwokacką wiem że nie spełniam ustawowych przesłanek do odmowy wypłaty zgodnie z ustawą o zakwaterowaniu SZRP. Pani powiedziała "my mamy polecenie interpretować to razem w oparciu o inne ustawy" Czyli rozumiem, że wg AMW - MON, MS, MSWiA to obecnie jeden resort. :brawo: Czekam na decyzję i oddaję sprawy w ręce Pani prawnik która już z MONem wygrała dwie batalie o pieniądze i dni wolne dla żołnierzy ;)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13543
Skąd: ---
Wysłany: Sro 10 Cze, 2020   

A poinformujesz nas o sukcesie?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
dudi89 
1


Dołączył: 14 Maj 2020
Posty: 21
Skąd: 3city
Wysłany: Sro 10 Cze, 2020   

i napisał/a:
A poinformujesz nas o sukcesie?


Jasne, o ewentualnej porażce również ;)
 
 
magdawolak1980 
1
Mafi


Dołączył: 19 Cze 2020
Posty: 2
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią 19 Cze, 2020   mieszkaniówka w mon, a pomoc finansowa żony

Witam,mam podobną sprawę. Żona w 2006 r., przed naszym małżeństwem dostała pomoc finansową na zakup mieszkania z policji. Teraz przy nowym kontrakcie dowiedziałem się, że nie należy mi się mieszkaniówka i odprawa mieszkaniowa bo ona wzięła już taką pomoc. W AMW nie potrafili podać podstawy prawnej tylko powoływali się na jakieś wyroki sądowe. Nie dostałem jeszcze oficjalnej odmowy. Czy jest szansa na inne rozwiązanie?
 
 
dudi89 
1


Dołączył: 14 Maj 2020
Posty: 21
Skąd: 3city
Wysłany: Nie 21 Cze, 2020   

Widzę, że szopka trwa w najlepsze ;) . Ja już dostałem odmowę i otrzymałem podstawę prawną - podpinają to pod punkt 4 - ) otrzymał pomoc finansową wypłaconą w formie zaliczkowej lub bezzwrotnej do dnia 31 grudnia 1995 r. na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 maja 1976 r. o zakwaterowaniu sił zbrojnych (Dz. U. z 1992 r. poz. 19 oraz z 1994 r. poz. 36); Oczywiście nie obchodzi ich, że ja i żona mieliśmy w 95-tym po 6 lat. :D Co zabawniejsze podają "bardzo podobną" sprawę i wyrok SA - nr 690/19 jak kogoś ciekawi. Tylko no, jest delikatna różnica, między gościem który bierze ekwiwalent zgodnie z punktem 1 z art 21 ustawy o zakwaterowaniu i jest to wypisane w ustawie. A podpinaniem zapomogi z innej służby pod punkt 4 naszej ustawy. Temat już oddałem do prawnika. Ale większych kocopołów w decyzji urzędowej długo nie czytałem. :)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15990
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 21 Cze, 2020   

Może jest jakaś akcja "wesprzyj prawnika", o której nie wiemy. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 21 Cze, 2020   

Ja także walcze z AMW o uzyskanie swiadczenia mieszkaniowego ponieważ adwokaci po interpretacji przepisów na które powołuje się AMW złapali się za głowę i powiedzieli że takiego bezprawia to dawno nie widzieli po 1 powołują się na przepisy na które powoływać się nie powinni
2 pismo które każą składać pod względem odpowiedzialności karnej nie ma żadnej mocy po 3 wyrok na który się odwołują jest nieprawomocny i nie mają prawa się nim zaslaniac
Tego się dowiedziałem po kilku pisach a to że dostali odgórnie nakaz robienia wszystkiego aby nie wypłacać świadczeń to wiadomo
 
 
dudi89 
1


Dołączył: 14 Maj 2020
Posty: 21
Skąd: 3city
Wysłany: Nie 21 Cze, 2020   

Spokojnie Panowie, już raz AMW (wtedy jeszcze WAM) musiało wyskakiwać z grubych pieniędzy w związku z bezprawnie pobieranym podatkiem od świadczenia mieszkaniowego ;) także bądźmy dobrej myśli.
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 21 Cze, 2020   

Ale wszystkim i tak nie oddali co innego gdyby było to robione z automatu
A tu widać ewidentnie ze grają na zwłokę w moim przypadku na kilka pism od adwokatów tak naprawdę nie odpowiedzieli na żaden z argumentów a ja płacę prawnika ponieważ tak odrazu bez ścieżki i wymiany pism z AMW nie mogę złożyć postępowania na drogę sadowa

[ Dodano: Nie 21 Cze, 2020 ]
Myślę że to ich zagrywka na ilość osób przechodzących z innych sluzb do mon czyli zrobić wszystko Aby w mswia nie mogli oddać i tyle samo zrobić aby w mon nie mogli dostać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group