Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: focus
Pią 27 Sie, 2021
Wojsko a koronawirus.
Opublikował Wiadomość
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

ToMac, brak Ci wiedzy którą dysponują dzieci w szkole podstawowej. Nie żartuję. Totalnie nie masz pojęcia o czym mówisz a masz przy tym tyle pychy, że porywasz się na ustanawianie dawno ustanowionych przez naukowców definicji od nowa - wg. swojego ograniczonego pojmowania. Oczywiście, że odniosłem się do Twojej "argumentacji" o mutagenach, ale żeby to zrozumieć musiałbyś w ogóle cokolwiek rozumieć z tego zakresu. Natomiast twierdzenie, że nie potrafię dyskutować na ten temat, w ustach osoby która nieustannie próbuje nadrabiać swoje braki wycieczkami osobistymi i pospolitym chamstwem to już zupełnie kuriozum :lol: Człowiek który z biologii nie przeszedłby z klasy 6 do 7 szkoły podstawowej próbuje się kreować na znawce tematu koronawirusa i szczepień. :brawo:

@protot

Przykład Izraela pokazuje, że szczepienia są słuszną drogą. Ok. 60% społeczeństwa wyszczepione. Wczoraj 50 nowych przypadków na cały kraj.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

Michael444 napisał/a:
ToMac, brak Ci wiedzy którą dysponują dzieci w szkole podstawowej.


Znów niemerytorycznie - konkretnie. Jakiej wiedzy nie mam, jaka klasa, szkoły polskiej czy amerykańskiej.

Michael444 napisał/a:

Nie żartuję.

Oczywiście. Jesteś zakłamanym lobbystą i manipulantem.

Michael444 napisał/a:

Totalnie nie masz pojęcia o czym mówisz a masz przy tym tyle pychy, że porywasz się na ustanawianie dawno ustanowionych przez naukowców definicji od nowa - wg. swojego ograniczonego pojmowania.

Konkretnie - o czym nie mam pojęcia, o jakiej definicji mowa, jakie moje - ograniczone pojmowanie - ustanawiam. Konkretnie. Zdanie, definicja, co jest moje, co jest nie moje.

Michael444 napisał/a:

Oczywiście, że odniosłem się do Twojej "argumentacji" o mutagenach, ale żeby to zrozumieć musiałbyś w ogóle cokolwiek rozumieć z tego zakresu.


Jest prosta weryfikacja - wpisujesz w wyszukiwarkę słowo kluczowe "mutagen"

I wiesz co? W ŻADNYM z twoich postów poniżej mojego nie pada "mutagen".

Sprawdz sobie :) Serio serio :)

Michael444 napisał/a:

Przykład Izraela pokazuje, że szczepienia są słuszną drogą. Ok. 60% społeczeństwa wyszczepione. Wczoraj 50 nowych przypadków na cały kraj.

Twój motyw widać jak na dłoni tak samo jak z F-35. Łatwo rozpoznać, łatwo rozpoznać kogo reprezentujesz.

I tylko dlaczego jak Ty i Twoja koteria i kolesie z Twojego klubu nie daliście rady z tyloma ofiarami w USA? Coś poszło nie tak? Może z powodu analnego roznoszenia się choroby...

Michael444 napisał/a:
Człowiek który z biologii nie przeszedłby z klasy 6 do 7 szkoły podstawowej próbuje się kreować na znawce tematu koronawirusa i szczepień. :brawo:

To sąd Twój jest mocno nie trafiony bo jakoś przeszedłem. Faktycznie kobita mnie nie lubiła. W 8. Niestety w 7 klasie miałem same 5 i tylko zachowanie nieodpowiednie. Niestety rokujący olimpijczycy z chemii w trakcie syntezy piorunianiu rtęci popełniają błędy. Za to w 8 już wyróżniające. Tylko ta 4 z biologii...

A w liceum 5 teczki panie dziejku. Pamiętam trzy babeczki. Jedna z doskoku, dwie po 2 lata. Też się udało. Jedną to nawet po latach w domu odwiedzałem...

Także wiesz, szkoda na takiego zakłamanego kretyna czasu. Dzieciak. Wstyd że w ogóle w moim wieku odpisuję takiej małpie. To obraza dla małp. Zdrajca. Nie, zdrajca to za dużo. Żałosny ograniczony troll którego motywy są czytelne i który już raz po katastrofie swoich peanów podkulił swój ogon i uciekł.

Ale wrócić. Michael444 wrócić. Jego też pewnie wyszczepili.

To tyle tych inwektyw bo szkoda śmiecić.

[ Dodano: Pon 26 Kwi, 2021 ]
protot napisał/a:
Inny gigant nauki uważa, że to szczepienia w czasie pandemii to najskuteczniejsza droga do zwycięstwa. Politycy zaś liczą koszty zaszczepienia : więcej pożytku niż szkód. Tylko nie ważą tego z punktu widzenia bliskich, którzy są w grupie szkód. Niektórzy wręcz cynicznie wyliczają, że przyszłe emerytury będą wyższe, bo zmniejszy się średnia długość życia, a jest ona w algorytmie wyliczenia wysokości emerytury. Więc: nie podniecajcie się, by Wam pompka nie stanęła. I kto wtedy będzie pisał na forum? :czytam:


Prawidłowe zachowanie to:
- utrzymanie w sprawności wojskowych instytutów (a rozwalone przez Antoniego pryncypała pana Edmunda) - badanie własne mutacji
- ew. produkowanie na licencji szczepionki - Polska - nic
- produkcja własnej szczepionki - Polska - nic
- zabezpieczanie partii (na wypadek wojny genowej - chociażby trzeciej strony - fałszywa flaga)
- tłumienie przebiegu - np. amantadyna (jeśli pomaga) lub alternatywy
- rozsądna separacja społeczna bez bzdur w stylu maski w lesie (uszkodzenia płuc)
- skalowanie oddziałów szpitalnych dla Covid-19 aby uniknąć wzrostu śmiertelności z tytułu innych chorób
- przeciwskazania szczepionek - uświadamianie społeczeństwa, wspieranie ew. lekami osłonowymi
- nie uleganie grupom roszczeniowym (otwarte kasyna itp.)
- świadomość wpływu procesu szczepienia na gotowość służb (vide zmęczenie poszczepienne i NOP)

Sami sobie odpowiedźcie co z tego wyszło...
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

focus napisał/a:

Nie bierz wszystkiego swoją miarą.


Broń Boże, ja tylko informuję co się działo ze mną po Astrze. Jestem zwolennikiem szczepionek, ale naprawdę parę osób po tej szczepionce miało nieprzyjemne objawy. Ogólnie nigdy nie choruje, covida przeszedłem raczej skąpoobjawowo bo nie byłem obłożnie chory, a pewnie bym nawet go nie odczuł gdyby nie warunki w jakich przyszło mi go przechodzić. Tak czy inaczej dzisiejszy dzień i poranny bieg potwierdził totalny brak kondycji i ból nad lewą skronią. Nigdy nie miałem tak słabej kondycji i takiego uczucia pulsującego bólu w czaszce i to mnie bardzo martwi...
 
 
victoria 
1


Dołączyła: 09 Maj 2009
Posty: 25
Skąd: ze snu...
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

ToMac napisał/a:
Michael444 napisał/a:
Dobrze, że wytłuściłeś to zdanie. Wirus nie jest organizmem żywym więc mylisz się.

Zyje czy nie żyje?

Zyje, żyje... Ale co to za życie, jak się nie jest organizmem... :(
_________________
Czy to jawa, czy sen?
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

Tak, to poważny dylemat.

Żyć, ale nie być organizmem. Lub być organizmem ale nie żyć.

Ten Niemiec by pomógł co w roboty dusze chce wcielać aby wydawać im rozkazy. To typowo niemieckie. Więzić i wydawać rozkazy, szczególnie w celu wykonywania jakiejś pracy. Wada tego rozwiązania jest taka, że nie można z robota zrobić mydła.
 
 
protot 
5
protot


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 568
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

ToMac napisał/a:
.....nie można z robota zrobić mydła.
A dlaczego? :-o Wystarczy, że wydostaniemy z niego Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid (kwas 1-hydroksyetylideno-1,1-difosfonowy). I szare mydło - jak znalazł. Patrz Wikipedia - tam jest wszystko,
ToMac napisał/a:
... Prawidłowe zachowanie to: ....
To co? :???: Też Wikipedia?
Cytat:
utrzymanie w sprawności wojskowych instytutów (a rozwalone przez Antoniego pryncypała pana Edmunda) - badanie własne mutacji
- ew. produkowanie na licencji szczepionki - Polska - nic
- produkcja własnej szczepionki - Polska - nic
Za moich czasów mówiło się: 100 lat w tyle za Murzynami. Teraz cezura tylko rośnie. Brazylijską i inne mutacje muszą nam identyfikować Niemcy, Szwecja, Izrael czy RPA.
Michel444 za wcześnie na wyciąganie wniosków z Izraela. Gdy skończy się pandemia i minie ze 20 lat badań - wtedy tak. Ale raczej już to do mnie nie dotrze ( chociaż moja mama ma 98 lat i była zaszczepiona (tylko dlatego, że sama chciała). A pamięć wsteczną ma taką, że często nawet kolory sprzed lat 30-tych pamięta. ( Porównujemy jej opowieści sprzed kilkudziesięciu lat- zawsze mówi to samo). Przed kilku laty miała udar - nie poruszała się, nie mówiła, nikogo nie poznawała. Ale po roku rehabilitacji niemal wszystko wróciło do normy sprzed udaru. Dlaczego - mądrale? Wikipedia chyba o tym nie pisze.
_________________
"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." Św. Tomasz z Akwinu.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

protot napisał/a:
ToMac napisał/a:
.....nie można z robota zrobić mydła.
A dlaczego? :-o Wystarczy, że wydostaniemy z niego Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid (kwas 1-hydroksyetylideno-1,1-difosfonowy). I szare mydło - jak znalazł. Patrz Wikipedia - tam jest wszystko,

Dużo tego mydła by nie było i mało opłacalne....

protot napisał/a:

ToMac napisał/a:
... Prawidłowe zachowanie to: ....
To co? :???: Też Wikipedia?

Nie, to troska i odpowiedzialność.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

Jest to także pokaz zderzenia/konfrontacji/kompromitacji wizji dobrodziejstwa/jedynego rozwiązania/zbawienia od problemu wraz pokazem solidarności/dobrej bezinteresownej woli z realiami. Dostawy są ograniczane, towar schodził bokiem, dofinansowane firmy stawiały na zysk, niepowaga z komunikacją (vide ile z fiolki będzie dawek przy rozwadnianiu) i tak dalej.

Jeszcze to upolitycznienie i w tak ważnej chwili pokaz z Krystyną Jandą....

100 tys. zgonów...Wielka chłosta.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

Jaras1976 napisał/a:
Pomyślcie nie jesteście bydłem tylko ludźmi
https://www.youtube.com/watch?v=W2uLphkXr8Y


Nie dotrwałem do 2 minuty. :maso: Podwórkowa TV ...
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

Jaras1976 napisał/a:
Tylko nie płacz potem.


Wyjaśnijmy sobie jedną podstawową kwestię. Chcesz się szczepić, bądź nie - twój indywidulany wybór. Nie róbmy niepotrzebnej nagonki i siania paniki. Każdy ma swój rozum, ale nie mogę czytać tych wszelkich bzdur o wstrzykiwaniu ''czipów'' ''zmianie kodu genetycznego'' itp pierdołach. Kto chce lub nie wierzyć w mit koronawiurasa jego sprawa. Czy to ściema, czy coś jest na rzeczy każdy sam decyduje. Byłem negatywnie nastawiony do szczepienia, pomimo, iż córka z mężem są medykami i usilnie mnie nakłaniali do zaszczepienia. Byłem oportunistą w tej kwestii. Pożegnałem sześciu zdrowych kolegów (bez chorób współistniejących) zmarłych na COVID. Z dnia na dzień. Młodsza córka przeszła COVID bardzo ciężko, do dzisiaj ma objawy pokowidowe. Czynnie uprawia sport i ma wielkie problemy z wydolnością. Starsza by uświadomić mi problem i zagrożenie ze strony tego ''ustrojstwa'' pokazała mi kilka prześwietleń PŁUC młodych osób zakażonych przez COVID. Piorunujące wrażenie, w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Nie będę płakał, z pełną świadomością poddałem się szczepieniu. Mój indywidualny wybór. To że zmieniłem zdanie - ''tylko osioł nie zmienia zdania''
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
protot 
5
protot


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 568
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

ToMac napisał/a:
protot napisał/a:
ToMac napisał/a:
.....nie można z robota zrobić mydła.

Dużo tego mydła by nie było i mało opłacalne....
ToMac napisał/a:
... Prawidłowe zachowanie to: ....
To co? :???: Też Wikipedia?

Nie, to troska i odpowiedzialność.

Wybacz : ze względy na wiek mógłbyś gonić dla mnie po papierosy (na szczęście nie palę). Ale jesteś małym krętaczem. Zdecyduj się po męsku, jak prawdziwy filozof: ...nie można z robota zrobić mydła... czy można mało a drogo? Zaś troską i odpowiedzialnością rozśmieszyłeś mnie do łez. I nie odpowiedziałeś na moje pytanie DLACZEGO? Bo nie znalazłeś w Wikipedii? Może odpowiesz według Kiepskiego: " Są na świecie rzeczy, o których fizjologom się nie śniło". Tak samo jak o SARS-Cov-2 i in. Trochę pokory. :efendi2: I nie traktuj innych jak :x
_________________
"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." Św. Tomasz z Akwinu.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

protot napisał/a:
Zdecyduj się po męsku, jak prawdziwy filozof: ...nie można z robota zrobić mydła... czy można mało a drogo?


Zrobienie mydła wymaga zmydlenia jakiejś formy tłuszczu lub substancji ekwiwalentnej.

Z robota mydła nie zrobisz, jezeli nie ma jakiegoś zasobnika tłuszczu lub tłuszczopodobnej substancji nadającej się do zmydlenia.
Przykładowo jeśliby robot miał silniki chłodzone gliceryną, to da się z robota zrobić mydło glicerynowe!

:cool:

P.S: Grupa schodzi na psy.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2021   

Wobec tego uczciwe byłoby wprowadzenie obowiązku pokrywania kosztów leczenia chorób przeciwko którym dany człowiek odmówił szczepienia. Masz prawo ale ponoś konsekwencje swoich wyborów.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2021   

Aż zmusiłeś mnie abym sprawdził:
"Składka na ubezpieczenie zdrowotne: 11.461 zł".

Kiedy ostatni raz korzystałem z "usług" NFZ? Ze 20 lat temu.

(Wiem, wiem - co roku była to inna kwota) - ale dla uproszczenia pomnóżmy: 20 x 11.461 = 229.220 zł. Nie szukałem informacji ile kosztuje respirator. Ale domyślam się, że za te pieniądze można by było kupić więcej niż jeden.
No to gdzie są moje pieniądze?

A Ty śmiesz postulować abym jeszcze więcej płacił.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2021   

protot napisał/a:
ToMac napisał/a:
protot napisał/a:
ToMac napisał/a:
.....nie można z robota zrobić mydła.

Dużo tego mydła by nie było i mało opłacalne....
ToMac napisał/a:
... Prawidłowe zachowanie to: ....
To co? :???: Też Wikipedia?

Nie, to troska i odpowiedzialność.

Wybacz : ze względy na wiek mógłbyś gonić dla mnie po papierosy (na szczęście nie palę). Ale jesteś małym krętaczem. Zdecyduj się po męsku, jak prawdziwy filozof: ...nie można z robota zrobić mydła... czy można mało a drogo?

No racja, można zrobić mydło. Oczywiście że przyznaję - myliłem się - można zrobić z robota mydło. Pytanie czy z włosów robota można zrobić poduszki.

protot napisał/a:

Zaś troską i odpowiedzialnością rozśmieszyłeś mnie do łez. I nie odpowiedziałeś na moje pytanie DLACZEGO? Bo nie znalazłeś w Wikipedii? Może odpowiesz według Kiepskiego: " Są na świecie rzeczy, o których fizjologom się nie śniło". Tak samo jak o SARS-Cov-2 i in. Trochę pokory. :efendi2: I nie traktuj innych jak :x

Wikipedia jest pomocna, bo jest dostępna. Można sobie poszukać inne źródła informacji i je prezentować. Tyle że jest czasochłonne. Jeżeli ma wady to zamiast pisać "to wikipedia" merytorycznym argumentem jest podanie merytorycznego opracowania na dany temat co wchodzi głębiej.

Oczywiście że są rzeczy o których się wielu nie śniło. I dałem przykład teorii pradhany. O manifestowaniu się kompletnego zjawiskowego świata z kombinacji i rozwinięć sił...I co? Michael444 to wyśmiał. A przecież był przykład. Ktoś mógł nawiązać. A nie nawiązał. Nie dyskutował podobieństw do fraktali, nie mapował na dynamikę np. pola elektromagnetycznego, nie dyskutował więzów czy też nie wspominał Milo Wolfa i fal stojących albo fal Tkaczenki w nadciekłym eterze...

Padło proste stwierdzenie - to bzdura. Nie, nie traktuję jak idiotów. Z idiotami nie porusza się takich tematów. A za tą ideą kryje się pewna paskuda...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group