Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ożenek
Opublikował Wiadomość
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4648
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pią 05 Cze, 2020   

i - o tym "dodatku na niepracującą żonę" pisałem ja. Jako podchorąży dostawałem ma początku lat 90tych taki dodatek - tak się nazywał w slangu szkoły - nie pamiętam jego właściwej nazwy ale było to coś w rodzaju stałego zasiłku czy zapomogi. Ten dodatek dotyczył tylko kandydatów na żołnierzy zawodowych. Żołnierz zawodowy nie miał do niego prawa.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6057
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pią 05 Cze, 2020   

i napisał/a:
Nigdy w życiu nie otrzymywałem żadnego dodatku za "niepracującą" żonę. Nigdy też nie otrzymywałem dodatku za trójkę dzieci.
Nie udawaj że nie rozumiesz istoty...
Tu nie chodzi konkretnie "za co" tylko to że poza budżetówką nigdzie nie ma takich rozbudowanego systemu naliczania wynagrodzenia...

Obecnie powszechne B2B to już ogólnie jazda - nikogo nie obchodzi co, jak i za ile. Zgodziłeś się? To tyraj i cześć...


Wracając do tematu - w sumie to nie było głupie - takie "hamowanie" przed zbyt szybkim ożenkiem...
Młody oficer/ podoficer musi być gotowy do "częstej i nagłej" zmiany miejsca zamieszania...
Warto by to dobrze doświadczył przed tym nim się da zaciągnąć pod ołtarz.
Po drugie partnerka (którą przecież mieć może - ino nieformalnie) też musi zrozumieć w jaki "idzie biznes"
Bo potem są rozczarowania i niezrozumienie i pretensje...

Może trzeba wrócić - argumentując że jest to tradycja z II RP ;)

P.S. 800 miesięcznie - to zależy gdzie i za co...
Nie ma nic za darmo
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group