Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojsko po studiach cywilnych
Opublikował Wiadomość
KlapkowskyK 
1


Dołączył: 14 Cze 2020
Posty: 3
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie 14 Cze, 2020   Wojsko po studiach cywilnych

Witam, jestem na etapie ukończenia studiów inżynierskich na kierunku Informatyka. Po studiach chciałbym iść do wojska i jako żołnierz zawodowy przydać się armii. Pytanie jest następujące - jaka jest najlepsza ścieżka dla mnie, jeżeli chodzi o rekrutację? Czy mam szansę, aby po krótkiej służbie przygotowawczej zostać podoficerem? Pytanie wynika z faktu, iż kiedyś na uczelnię przyjechali Panowie z JW i mniej więcej taką możliwość sugerowali, natomiast w tamtym okresie nie bardzo interesowałem się tym, dlatego nie dopytywałem o szczegóły. Pozdrawiam
 
 
ArmMedic 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Cze 2020
Posty: 13
Skąd: Z daleka
Wysłany: Pon 15 Cze, 2020   

Inżynier czy magister? Jeżeli masz mgr to idź na Studium oficerskie.
 
 
KlapkowskyK 
1


Dołączył: 14 Cze 2020
Posty: 3
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon 15 Cze, 2020   

Dzięki za odpowiedź. Niestety jeszcze nie magister, tylko inżynier. W przyszłości mam zamiar zabrać się za magisterkę, natomiast chciałbym to robić zaocznie pracując już w wojsku. Problem dotyczy rekrutacji w obecnej sytuacji - kończę, jako inżynier i jaka jest najlepsza ścieżka dla mnie. Pewnie najlepiej iść do WKU i się dowiedzieć, tak też zrobię, natomiast liczyłem na jakieś wyklarowanie sprawy przez kogoś, kto ma o tym pojęcie :)
 
 
ArmMedic 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Cze 2020
Posty: 13
Skąd: Z daleka
Wysłany: Pon 15 Cze, 2020   

Zapoznaj się z ofertą SPWL Poznań oraz Szkoły Podoficerskiej w Dęblinie.
Do końca czerwca możesz złożyć dokumenty.
Masz ciekawą ofertę w twoim kierunku w Poznaniu w korpusie Kryptologii oraz Rozpoznaniu i walki elektronicznej.

https://spwl.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/komunikat-zmiany-w-sprawie-naboru-do-szkol-podoficerskich/

A tu masz zestawienie miejsc.


 
 
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Wto 16 Cze, 2020   

A może tutaj https://www.cyber.mil.pl/ :?:

Z tym, że aby tam się ubiegać o etat w mundurze chyba musiałbyś być żołnierzem rezerwy.
_________________
Make love, not Saw.
 
 
KlapkowskyK 
1


Dołączył: 14 Cze 2020
Posty: 3
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto 16 Cze, 2020   

Dzięki za odpowiedzi. Byłem w WKU, ale szczerze mówiąc nie dowiedziałem się niczego nowego. Ok, zakładając, że decyduję się na jedną ze szkół podoficerskich, czy orientujecie się czy wybór "specjalności" na wpływ na zajmowane później stanowisko? Generalnie jestem po zabiegu, który uniemożliwia mi do lipca aktywność sportową i po prostu miałbym problem z egzaminami, które do SPWL w Poznaniu są już na początku sierpnia, w dodatku bronię inżynierkę w lipcu. Pasowałoby mi natomiast rekrutowanie do SPSP w Dęblinie, natomiast moja Informatyka ma się nijak do tych specjalności, które tam widzę i nie chciałbym być rzucony w Polskę po skończeniu tego przeszkolenia. Wiem, że w Elblągu potrzeba żołnierzy informatyków, z tym, że moja wątpliwość jest taka - czy po SPSP w Dęblinie i jakiejkolwiek specjalności mogę przyjść do wybranej jednostki czy po prostu zostanę rzucony tam, gdzie akurat jest wakat związany ze specjalnością, którą wybrałem na szkole podoficerskiej.
 
 
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Wto 16 Cze, 2020   

Jeżeli chodzi o WF, to ciężko przewidzieć. Nie zniechęcaj się Twoim stanem zdrowia. Myślę, że zapoznałeś się z konkurencjami, zasadami ich zaliczenia i sam najlepiej wiesz czy dasz radę, pomimo tymczasowej przerwy. Nie wiadomo ilu będzie chętnych. Może być tak, że mimo słabych wyników z WF itak się dostaniesz, bo nie będzie dużej konkurencji.

Co do wyboru szkoły, to uważam, że z Twoim wykształceniem Dęblin również będzie bardzo dobrym wyborem. Kwestia tego czy to Cię poprostu akurat kręci :) Na pewno zdobędziesz jakieś dodatkowe punkty na rekrutacji za zbieżność wykształcenia ze specjalnością co zwiększy Twoje szanse na dostanie się.

Odnośnie miejsca pełnienia służby po zakończeniu szkoły to wielka nie wiadoma i po otrzymaniu stopnia kaprala mogą Cię wrzucić wszędzie od Szczecina aż po Przemyśl. Nie będziesz miał na to wpływu i musisz się z tym liczyć. Kiedyś na szkołach podoficerskich najlepszy absolwent danego rocznika miał chyba możliwość wyboru miejsca pełnienia dalszej służby, nie wiem czy teraz tak będzie. Zawsze później można kombinować z przeniesieniem, ale to też nie jest proste.
_________________
Make love, not Saw.
 
 
ArmMedic 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Cze 2020
Posty: 13
Skąd: Z daleka
Wysłany: Wto 16 Cze, 2020   

KlapkowskyK napisał/a:
Generalnie jestem po zabiegu, który uniemożliwia mi do lipca aktywność sportową i po prostu miałbym problem z egzaminami, które do SPWL w Poznaniu są już na początku sierpnia, w dodatku bronię inżynierkę w lipcu.


Muszę Cię zmartwić. Egzaminy w SPWL Poznań są 3-7 lipiec.

LBJ napisał/a:
Jeżeli chodzi o WF, to ciężko przewidzieć. Nie zniechęcaj się Twoim stanem zdrowia. Myślę, że zapoznałeś się z konkurencjami, zasadami ich zaliczenia i sam najlepiej wiesz czy dasz radę, pomimo tymczasowej przerwy. Nie wiadomo ilu będzie chętnych. Może być tak, że mimo słabych wyników z WF itak się dostaniesz, bo nie będzie dużej konkurencji.


W regulaminie jest zaznaczone że każdą konkurencje trzeba zaliczyć na minimum 1 punkt. :viktoria:

[ Dodano: Wto 23 Cze, 2020 ]
Mój błąd, egzaminy wstępne są 3-7 SIERPIEŃ.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group