Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odwołanie od rozkazu DORSZ
Opublikował Wiadomość
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Pią 26 Cze, 2020   Odwołanie od rozkazu DORSZ

Witam wszystkich forumowiczów. Pozwoliłem sobie założyć temat w tym oto dziale. Otrzymałem telefonicznie od personalnego informację, że został wydany przez DORSZ wobec mnie rozkaz personalny o odmowie powołania mnie do zawodowej służby wojskowej. Chciałbym się tylko dowiedzieć czy jest sens odwoływać się od tego rozkazu. Całą procedurę przeszedłem pozytywnie tj otrzymałem etat, przeszedłem sprawność fizyczna, psychologa, RWKL a na koniec zostałem zaskoczony taką nie miłą wiadomością. Jak ktoś ma wiedzę w tej materii to proszę o wszelaką pomoc. Będę bardzo wdzięczny. Mam nadzieję że w WKU otrzymam ten rozkaz i bym się odwołał gdyż bardzo mi zależy na służbie. Dziękuję serdecznie.
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Lepiej powiedz nam co w życiu przeskrobałeś albo jak często jeździłeś na Ukrainę czy do Rosji.
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Bądźmy poważni, nie mam nawet mandatu karnego. Nic nie przeskrobałem. Chciałbym uzyskać rzeczową odpowiedz, tudzież pomoc czy mam jakiekolwiek szanse w odwołaniu się od rozkazu personalnego. Naprawdę jestem w szoku, że pomimo wydanych pieniędzy na mnie przez MON i braków kadrowych skreślają mnie jako żołnierza po przejściu całej procedury rekrutacyjnej od A do Z. Wiem są na tym forum fachowcy, którzy mi pomogą. Pozdrawiam.
 
 
Inon 
4


Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 169
Skąd: Spodlady
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Jaki masz stopień, jakie stanowisko, jaki dotychczasowy przebieg służby ?
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Ja startuje jako emeryt w stopniu mł.chorążego jako dowódca plutonu. Wcześniejszy przebieg służby resort MSWIA ( chyba, że w tym zakresie diabeł tkwi w szczegółach, Inon poprzez swojego posta mnie uświadomił )Jeżeli to jest problem to na samym początku rozmowy ze mną można było mnie skreślić i naprawdę nie miał bym do nikogo pretensji i ewentualnych roszczeń. Dobro wraca.
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Kolego, napisz pismo z prośbą o zapoznanie się z uzasadnieniem odmowy .
Może coś to da. Na każde pismo należny odpowiedzieć.
Pozdrawiam.
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Dziękuję kolego za cenną radę na pewno wezmę ją pod uwagę. Mam jeszcze nadzieję, że WKU się ze mną skontaktuje w tej materii. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Wszystkie rady są dla mnie na wagę złota.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

szullas, być może odmowa powołania Cię do zawodowej służby wojskowej wynika ze zmiany w ostatnim czasie polityki kadrowej MON względem funkcjonariuszy i byłych funkcjonariuszy. Dotąd podobno nagminnie powoływano ich do wojska z zachowaniem posiadanego stopnia służbowego, czyli na podstawie art. 17a ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Podejrzewam, że albo całkowicie zrezygnowano z tej praktyki, albo ograniczono ją do przypadków naprawdę wyjątkowych. A dlaczego dopiero teraz Cię odrzucono, skoro wcześniej uzyskałeś akceptację Departamentu Kadr MON? - bo rozumiem, że takową uzyskałeś. Pewnie dlatego, że zmiana polityki kadrowej względem funkcjonariuszy nastąpiła już po tej akceptacji.

Pytasz, czy warto się odwoływać od rozkazu personalnego DO RSZ. Zawsze warto odwoływać się od negatywnej dla nas decyzji, bo nic nie mamy do stracenia, natomiast - a nuż się uda.
Jeśli zaś chodzi o ten rozkaz, to powinien on być przesłany nie tylko jednostce, ale także doręczony Tobie - tak mówi § 11 ust. 2 rozporządzenia MON w sprawie powoływania do zawodowej służby wojskowej. A WKU raczej do tego nic nie ma.
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Tak jak piszesz Szwejk otrzymałem zgodę departamentu kadr. Nie wiedziałem, że zmieniła się polityka kadrowa. Osoba z kadr S1 telefonicznie mnie poinformował o takiej sytuacji. Wspomniał że zapewne WKU się ze mną skontaktuje abym się zapoznał z rozkazem personalnym gdyż to oni wysyłali teczkę do DORSZ. Napiszę pismo do jednostki o zapoznanie się z rozkazem personalnym żebym wiedział jak się od niego odwołać aby termin mi nie uciekł. S1 nic mi nie wspomniał że mi go wyśle listem :( mam jeszcze taką cichą nadzieję, że jeszcze mi się uda. Aczkolwiek jest stare przysłowie nadzieja matką głupich.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Spokojnie, termin na odwołanie nie ucieknie Ci, bo liczy się go od dnia doręczenia decyzji (rozkazu personalnego). Proszenie się jednostki o umożliwienie zapoznania się z jej egzemplarzem to zły pomysł, gdyż masz prawo do własnego egzamplarza i od niego dopiero możesz się odwoływać, bo żeby strona postępowania mogła się odwoływać od decyzji, najpierw musi ona być tej stronie doręczona. Zasadniczo powinieneś go (swój egzemplarz) otrzymać bezpośrednio od organu, który wydał decyzję, czyli od DO RSZ, ale może być też tak, że DO przesłało Twój egzemplarz do JW lub do WKU i te dopiero mają dokonać doręczenia.

Podstawa prawna z rozporządzenia:
Cytat:
§ 11.
2. Odmowa powołania żołnierza rezerwy lub osoby, o której mowa w art. 17a ust. 1 ustawy, do zawodowej służby wojskowej następuje w formie rozkazu personalnego wydanego przez organ właściwy do powołania do zawodowej służby wojskowej, który jest doręczany żołnierzowi rezerwy lub osobie, o której mowa w art. 17a ust. 1 ustawy, oraz przesyłany do organu właściwego do wyznaczenia na stanowisko służbowe.


PS
Nie stwierdziłem stanowczo, że zmieniła się polityka kadrowa, to tylko moje przypuszczenie.
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Szwejk bardzo Ci dziękuję za udzieloną pomoc. Jestem Ci bardzo wdzięczny za merytoryczność,fachowość i znajomość przepisów. W każdym bądź razie poinformuję w moim poście jak potoczyły się moje losy w tym konkretnym przypadku. Pozdrawiam wszystkich, którzy przyczynili się mi pomoc na forum.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1708
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Szwejk napisał/a:
...być może odmowa powołania Cię do zawodowej służby wojskowej wynika ze zmiany w ostatnim czasie polityki kadrowej MON względem funkcjonariuszy i byłych funkcjonariuszy.
Nareszcie... :viktoria:
szullas, podziękuj swoim kolegom z resortu, którzy dali popis nowej jakości przyniesionej prosto z MSWiA. Stare nawyki, nadużywanie L4, unikanie poligonów, brak chęci do nauki, zero zaangażowania i oto skutek. U mnie już byli policjanci pomału odchodzą do cywila. Czy zdobyli swoje upragnione odprawy, nie wiem...w sumie mam to w nosie.
Jednakże są też plusy. W końcu robi się ruch kadrowy i żołnierze z kilkunastoletnią wysługą mogą wskoczyć stołek wyżej i robić to co robili do tej pory ale zgodnie ze stopniem na stanowisku. :cool:
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Sob 27 Cze, 2020   

Drogi kolego Przypadeek nie będę się wypowiadał na ten temat ponieważ nie wiem kto jak służy i moim zdaniem każdy odpowiada za Siebie. Możliwe że coś w tym jest o czym piszesz, jest to przykre. Pozdrawiam.
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 549
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 28 Cze, 2020   

przypadeek napisał/a:
szullas, podziękuj swoim kolegom z resortu, którzy dali popis nowej jakości przyniesionej prosto z MSWiA.

A kolega wie, że to na pewno ten powód?
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1708
Skąd: warm-maz
Wysłany: Nie 28 Cze, 2020   

Składowy choć niekoniecznie podstawowy... Meldunki o nastrojach i morale miały (mają) na pewno większy wpływ na sytuację. Również bilans zysków i strat ekonomicznych jest nie bez znaczenia...
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group