Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odwołanie od rozkazu DORSZ
Opublikował Wiadomość
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Nie 28 Cze, 2020   

Kolego Przypadeek założony przeze mnie temat dotyczy konkretnej sprawy i pomocy w jej rozwiązaniu. Indywidualne odczucia nie związane z moim indywidualnym problemem proszę kontynuować w odrębnym założonym przez Siebie temacie. Być może ktoś inny z tego forum miał taki sam problem, będzie mógł znaleźć pomoc w jego rozwiązaniu. Nie będzie tracił czasu na czytanie postów nie zwiazanych z tematem. Pozdrawiam
 
 
Inon 
4


Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 169
Skąd: Spodlady
Wysłany: Nie 28 Cze, 2020   

Dziwna sprawa, bo nigdy nie spotkałem się z rozkazem personalnym odmawiającym powołania. Jak miałby brzmieć ten punkt niby ? Przeszedłeś wszystkie etapy kwalifikacji i po prostu DORSZ Cie nie powoła, ale, żeby był na to rozkaz personalny, to troche wątpię.
Czasami reguły zmieniają się w trakcie gry, znam przypadek byłego policjanta, który czekał rok za powołaniem, bo był zastój na płaszczyźnie poświadczeń bezpieczeństwa, więc Twój przypadek mnie raczej nie dziwi. Tak już jest, spróbuj może w innej jednostce wojskowej, nie podlegającej DORSZ.
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Inon, jest na tą okoliczność wydawany rozkaz personalny. Zwykła procedura. Widziałem takie rozkazy wielokrotnie. To samo odbywa się w DGRSZ.
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Jak otrzymam egzemplarz rozkazu personalnego to odwołam się od niego. Dam znać jak potoczyły się moje losy. Pozdrawiam wszystkich.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

saintmarek napisał/a:
Widziałem takie rozkazy wielokrotnie.

Na pewno? Bo wydawałoby się, że formalna odmowa powołania do zawodowej służby wojskowej powinna być rzadkim zjawiskiem. A to za sprawą cwanej procedury powoływania, określonej podanym przeze mnie wcześniej rozporządzeniem. Zgodnie z tą procedurą dla powołania do zawodowej służby wojskowej osoby cywilnej potrzebna jest akceptacja trzech ogniw kadrowych:
1) organu wyznaczającego na stanowisko (zwykle jest to d-ca JW),
2) Departamentu Kadr MON,
3) organu powołującego.
Zatem jeśli kandydat pasuje jednostce i Deprtament Kadr nie wnosi zastrzeżeń, to dlaczego organ powołujący miałby stawać okoniem? Więc na logikę, nawet tę monowską, przypadki odmowy powołania powinny być zdarzeniami tylko sporadycznymi, a nie powszechnymi. Dlatego zdziwiony jestem Twoim twierdzeniem o wielokrotnym widywaniu takich rozkazów.

szullas, przyszedł mi na myśl jeszcze jeden powód, dla którego mogła Cię spotkać odmowa. Być może w międzyczasie pojawił się lepszy (albo lepiej ustosunkowany) kandydat na to stanowisko.
A odnośnie Twojej obietnicy. Dość często tu ludzie obiecują, ale rzadko obietnicy dotrzymują. Mam nadzieję, że nie należysz do tego typu "obiecywaczy".
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Kolego Szwejk z całym szacunkiem dla samego Siebie i osób, które mi pomogły wyjaśnić tę zjawiskowo w tym poście. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 547
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Inon napisał/a:
Jak miałby brzmieć ten punkt niby ?

"Stosownie do potrzeb Sił Zbrojnych"
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
Inon 
4


Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 169
Skąd: Spodlady
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

sargento napisał/a:
Inon napisał/a:
Jak miałby brzmieć ten punkt niby ?

"Stosownie do potrzeb Sił Zbrojnych"


I dalej ? Stosownie do potrzeb sil zbrojnych nie powołuję ? Stosownie do potrzeb sił zbrojnych odmawiam powołania ?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Moze jakośtak:

Stosownie do potrzeb Sił Zbrojnych na wymienione wyżej stanowisko przewiduje sie powołać zupełnie inna osobę niż Pan. W związku z powyższym - sprawa Pańskiego powołania na wyżej wspomniane stanowisko, stała się w tym momencie - bezprzedmiotową.
:cool:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 547
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

To w "Uzasadnieniu".
Rozstrzygnięcie byłoby przed podstawą prawną.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Szwejk napisał/a:
Dlatego zdziwiony jestem Twoim twierdzeniem o wielokrotnym widywaniu takich rozkazów.


Rozkazy odmawiające powołania do służby zawodowej nie są rzadkością. W 99 % dotyczą odmowy powołania, w związku z negatywnym orzeczeniem WKL. Pomimo, że komisja lekarska wydała orzeczenie o niezdolności do zawodowej służby wojskowej, Wojskowy Komendant Uzupełnień zobowiązany jest przesłać wniosek kandydata wraz z aktami sprawy do właściwego organu do powołania, w celu wydania odmownego rozkazu.
Dlatego, też sądzę, że saintmarek miał na myśli ''tego typu odmowy''.

Co do tego konkretnego przypadku, możliwości jest kila.
1. - planowana reforma korpusu podoficerskiego (dokument zastrzeżony);
2. - planowane zmiany organizacyjno - etatowe;
3. - funkcjonariusze powołani do służby zawodowej, nie spełniają zakładanych celów;
4. - były funkcjonariusz z emeryturą MSWiA, niech startuje do ''swoich'', w MON zabezpieczamy miejsca dla swoich emerytów chcących powrócić do armii.
5. - ''obrabiający kwity'' w DK MON nie dopatrzył pewnych kwestii, które wyszły w DO RSZ.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

focus napisał/a:
Rozkazy odmawiające powołania do służby zawodowej nie są rzadkością. W 99 % dotyczą odmowy powołania, w związku z negatywnym orzeczeniem WKL.

Masz rację, o tego rodzaju sytuacjach nie pomyślałem :gent:
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Wto 30 Cze, 2020   

Szwejk, focus, to dziwne ale ja po negatywnej opinii WKL nie dostalem rozkazu odmawiającego powołania do służby zawodowej.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 30 Cze, 2020   

grzeg_sz, zakładam, że działo się to w ostatnich latach, a nie w jakichś zamierzchłych czasach oraz, że wniosek o powołanie złożyłeś. A skoro wniosek był, to powinna być także wydana i doręczona Ci jako stronie postępowania decyzja właściwego organu, także negatywna. Ponieważ nie została dopełniona ta formalność, więc coś tu nie zagrało, albo po prostu ktoś olał procedurę. Być może tym "ktosiem" była WKU, która w sposób nieuprawniony zakończyła sprawę na gębę? A może kazano Ci wycofać wniosek? Mogło być też tak, że wniosek został przesłany do organu powołującego, ten wydał odpowiedni rozkaz personalny, ale "zapomniano" Ci go doręczyć. Trudno powiedzieć, jak było w rzeczywistości, bo nie podajesz szczegółów tego zdarzenia, np.: przez kogo i w jaki sposób zostałeś poinformowany o zakończeniu postępowania w sprawie powołania?
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Wto 30 Cze, 2020   

focus napisał/a:
Szwejk napisał/a:
Dlatego zdziwiony jestem Twoim twierdzeniem o wielokrotnym widywaniu takich rozkazów.


Rozkazy odmawiające powołania do służby zawodowej nie są rzadkością. W 99 % dotyczą odmowy powołania, w związku z negatywnym orzeczeniem WKL. Pomimo, że komisja lekarska wydała orzeczenie o niezdolności do zawodowej służby wojskowej, Wojskowy Komendant Uzupełnień zobowiązany jest przesłać wniosek kandydata wraz z aktami sprawy do właściwego organu do powołania, w celu wydania odmownego rozkazu.
Dlatego, też sądzę, że saintmarek miał na myśli ''tego typu odmowy''.

Co do tego konkretnego przypadku, możliwości jest kila.
3. - funkcjonariusze powołani do służby zawodowej, nie spełniają zakładanych celów;
4. - były funkcjonariusz z emeryturą MSWiA, niech startuje do ''swoich'', w MON zabezpieczamy miejsca dla swoich emerytów chcących powrócić do armii.
5. - ''obrabiający kwity'' w DK MON nie dopatrzył pewnych kwestii, które wyszły w DO RSZ.


Widziałem tylko dokumenty dotyczące tych 3 przypadków. Żadnego z TWKL. A procedura powołania to faktycznie majstersztyk... Najpierw JW chce gościa, potem DK MON daje zgodę a na końcu DGRSZ odmawia bo brak kwalifikacji...I robimy z ludzi idiotów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group