Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przewoz mebli (po zwolnieniu ze sluzby) vs. 3-czny meldunek
Opublikował Wiadomość
Jurij80 
1


Dołączył: 07 Wrz 2020
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   przewoz mebli (po zwolnieniu ze sluzby) vs. 3-czny meldunek

Witam, jedna kwestia jest dla mnie niejasna:
Powiedzmy, ze zwolnilem sie ze sluzby czekam na odprawe mieszkaniowa. W tym czasie zaczynam ogarniac sobie nowe gniazdko i okazuje sie, ze musze byc zameldowany conajmniej 3 miesiace w nowym miejscu, aby dostac zwrot za przewoz mebli!!!
No i normalny czlowiek nie ma ciaglosci: zwalniam kwatere jade do swojego nowego miejsca i nie moge dostac zwrotu, jezeli jestem dopiero co zameldowany.
_________________
JeszczeZolnierz
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

A kto ci zabrania się zameldować w nowym miejscu. Na zwrot jest 3 lata po zwolnieniu.
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15909
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

Jurij80 napisał/a:
W tym czasie zaczynam ogarniac sobie nowe gniazdko i okazuje sie, ze musze byc zameldowany conajmniej 3 miesiace w nowym miejscu, aby dostac zwrot za przewoz mebli!!!
A gdzie to jest napisane, że musisz być zameldowany co najmniej 3 miesiące ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

Alex napisał:
Cytat:
A gdzie to jest napisane, że musisz być zameldowany co najmniej 3 miesiące ?
A na przykład tu: https://wbewarszawa.wp.mil.pl/pl/pages/naleznosci-pieniezne-zonierzy-2019-03-25-u/
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15909
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

Nie widzę.

Wiem, że warunek to "zameldowanie na pobyt stały albo pobyt czasowy przekraczający trzy miesiące", ale nie, że "musi być zameldowany co najmniej trzy miesiące".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
manion555 
1


Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 24
Skąd: warmia
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

Tu chodzi o zameldowanie na okres co najmniej trzy miesiące, co stanowi minimum zameldowania przy zameldowaniu czasowym. Krótko, zameldowanie czasowe jest na minimum trzy miesiące.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

Tylko aby transport faktycznie miał miejsce. Bo tyle lewych faktur ze spraw o tzw. przeprowadzki to świat nie widział :lol:
_________________
....
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 211
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

Skoro tyle lewych faktur to nic tylko działać. Macie przecież odpowiednie narzędzia. No chyba że zaniechanie prowadzenia postępowania.
 
 
Jurij80 
1


Dołączył: 07 Wrz 2020
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2020   

Dzieki za odpowiedz, rzeczywiscie zle to zrozumialem, czyli "czasowy" na co najmniej 3 miesiace.
Czyli moge przeprowadzac sie dnia nastepnego po meldunku.
_________________
JeszczeZolnierz
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2020   

Nie Twoja wina Jurij80, bo rzeczywiście trudno jest zrozumieć namierzony przez wieczne500 bełkot WBE Warszawa.

Z ichniejszego wzoru wniosku o zwrot kosztów przewozu mebli:
Cytat:
Załączniki:
1) Potwierdzenie zameldowania na pobyt stały (min. 3 miesiące) w nowym miejscu zamieszkania wnioskodawcy oraz członków rodziny.


Z ichniejszej informacji na ten temat:
Cytat:
Wypłaty zwrotu kosztów dokonuje na podstawie decyzji wojskowy organ emerytalny właściwy dla adresu zameldowania byłego żołnierza, a w razie jego braku adresu zameldowania – organ emerytalny właściwy dla adresu zameldowania byłego żołnierza na pobyt czasowy.
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2020   

Tak naprawdę ustawodawca przyja miejsce zamieszkania a nie zameldowania. Więc po co te zaświadczenia? Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu. Jak już tylko zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały.
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15909
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2020   

Z tego co pamiętam to była sprawa sądowa w tej kwestii, bo w przepisach jest bałagan.
Z ustawy
Cytat:
Art. 95. Żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej, niezależnie od odprawy, o której mowa w art. 94, przysługują następujące należności pieniężne:
(...)
6) zwrot kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i członków jego rodziny oraz zwrot kosztów przewozu urządzenia domowego do obranego przez żołnierza miejsca zamieszkania w kraju – w wysokości i na zasadach określonych jak dla żołnierzy zawodowych przeniesionych do pełnienia służby w innej miejscowości.
(...)
Art. 96. 7. Wypłaty świadczenia pieniężnego, o którym mowa w art. 95 pkt 1, zwrotu kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i członków jego rodziny oraz zwrotu kosztów przewozu urządzenia domowego do obranego przez żołnierza miejsca zamieszkania w kraju dokonuje wojskowy organ emerytalny właściwy dla adresu zameldowania żołnierza, a w razie braku adresu zameldowania – organ emerytalny właściwy dla adresu zameldowania żołnierza na pobyt czasowy.

Z rozporządzenia
Cytat:
§ 7. 4. Do wniosku o wypłatę zasiłku osiedleniowego i zwrot kosztów przewozu urządzeń domowych żołnierz dołącza:
(...)
5. Przesiedlenie się żołnierza oraz członków jego rodziny do nowego miejsca pełnienia służby jest dokumentowane potwierdzeniem zameldowania na pobyt stały albo czasowy przekraczający 3 miesiące.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Inon 
4


Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 169
Skąd: Spodlady
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2020   

Czy zwrot za przewóz mebli i urzadzeń domowych przysługuje każdemu zwalnianemu żołnierzowi ?
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2020   

Każdemu.
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2020   

agwit napisał/a:
Skoro tyle lewych faktur to nic tylko działać. Macie przecież odpowiednie narzędzia. No chyba że zaniechanie prowadzenia postępowania.


Od lat takie postępowania są prowadzone niemal w każdej jednostce ŻW :cool:
_________________
....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group