Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawdziany z WF, których nie było
Opublikował Wiadomość
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   Sprawdziany z WF, których nie było

https://www.onet.pl/infor...2lg0yf,79cfc278

Zawsze znajdą się ambitni co to nie uszanują tradycji i wygody.
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Zawsze się znajdzie jakaś k**** co się rozpruje... Pytanie jedno jak ci oficerowie będą chcieli dalej funkcjonować w WP z odium podpierdalacza?
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Na sprawę można z kilku stron spojrzeć.
1. Od strony przepisów - to sąd oceni.
2. Od strony czegoś co nazwę - braterstwo broni - jak iść z kimś do boju jak w takiej dość błahej sprawie podpierdala praktycznie wszystkich. Zwłaszcza że fałszowanie każdej dokumentacji to norma w wojsku. Począwszy od dzienników szkolenia na poziomie d-ców drużyn i podpisywania za kogoś.
3. Kontrole jak widać w wojsku służą do tuszowania a nie do kontrolowania.
4. Ktoś p. Żemle podpierdala (bo numerów telefonów nie bierze się z książek telefonicznych). P. Żemła prawie zawsze pisze o Krakowie. Gdzieś tam ma kreta albo w prokuraturze albo w żandarmerii.
5. Wreszcie. Ludzie - wszyscy korzystali a złapali chorążego ...
6. Nadzór przełożonych w wojsku jest wybitnie iluzoryczny.
7. Powinny być jeszcze osobne normy w wojsku dla osób spędzających czas za biurkiem :D
Mimo wszystko chce zauważyć że jak kilkadziesiąt osób idzie w lewo a dwie w prawo to jest to zastanawiające.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Przyczyną problemu jest prosta. W JW nikt nie prowadzi zajęć z WF dlatego wszyscy poszli na lewiznę.
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Czyli zły ten co zgłosił ? Reszta OK ? Już pomijam obowiązek obywatelski reagowania na przestępstwo ale gdzie honor, zasady, etos ???
Dno i 2 metry mułu... Syf.
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 967
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

No właśnie... Tradycja ostracyzmu wobec "podp..lania" trzyma się w Polsce mocno, ale jakoś nikomu nie przychodzi do głowy to, że właśnie tuszowanie takiego smrodu prowadzi do patologii, na temat których wylewamy żale. A potem się dziwimy, że za pomalowane Honkera sprayem, w ramach remontu generalnego wojsko płaci po 100 tysięcy...
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Co za plaga. Wegetarianie, rowerzyści a teraz wuefiści...

Cytat:
Wychodzą z jego kancelarii i karty sprawdzianu sprawności fizycznej oddają czekającym na korytarzu pani chorąży Małgorzacie Sz. lub chorążemu sztab. Andrzejowi B. żołnierzom z 2CKOP.


No bo na korytarz czarna wołga nie podjedzie...

Cytat:
– Kiedy jeden z nas wyraził to głośno podczas rozmowy z kolegami, wyczuł negatywne nastawienie. Nikt w jednostce nie zamierzał zmieniać zasad gry. Ale my nie chcieliśmy brać udziału w przestępstwie – mówi nam oficer.


Wyczuł negatywne nastawienie...

Cytat:
Wszyscy obecni wówczas żołnierze zeznają, że egzamin zdawali. Atmosfera się rozluźnia. Po przesłuchaniach członkowie komisji i żołnierze z 2CKOP idą na pączki i herbatę.


Od samego początku można było podejrzewać uzależnienie od pączków...

Cytat:
Udało nam się skontaktować z chorążym Markiem K. Pytany, czy prowadził egzaminy z WF-u, czy tylko wypisywał karty egzaminacyjne żołnierzom 2CKOP, odparł: „Nie no, zajęcia były”.


Po pączkach...
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Cytat:
Przyczyną problemu jest prosta. W JW nikt nie prowadzi zajęć z WF dlatego wszyscy poszli na lewiznę.

Prawdopodobnie masz rację. Prawdopodobnie tak jest w większości JW.
Prawdopodobnie nie da się realizować wszystkiego czego wymagają przepisy - czasu brak. Byłby to strajk włoski.
Dlatego duża część przepisów wojskowych jest z góry i systemowo olewana żeby realizować te ważniejsze.
Problem w tym że dziś ważniejsze jest A, a jutro B, a jak przyjeżdża kontrola to C.
Jak zwykle wojsko dostało pochlebny artykuł od autorki :D Taką ma misję.

[ Dodano: Wto 15 Wrz, 2020 ]
saintmarek napisał/a:
Czyli zły ten co zgłosił ? Reszta OK ? Już pomijam obowiązek obywatelski reagowania na przestępstwo ale gdzie honor, zasady, etos ???

Sorry, ale jak mam iść na wojnę to wolę z kimś na kim można polegać. Tu koło setki osób - zawiodło się na dwóch. A nie dwóch na setce.
Wszyscy wszędzie święci?
Gdzie indziej nie fałszują dokumentacji szkoleniowej?
Proste pytanie: ilu ludzi podpierdoliłeś w czasie swojej kariery?

Sądząc z nastawienia do honoru, etosu, zasad - to powinieneś setki. Czy też jednak przymykałeś oczy? A bohaterem-podpierdalaczem jesteś w necie.
Ja powiem prawdę: jakbym miał po Twojemu pojmować honor i etos - to musiałbym do więzienia wysłać setki osób (paraliżując pracę kilku jednostek) które spotkałem w czasie swojej kariery a tysiące przynajmniej na poziomie wojska podp****olić. Ale w przeciwieństwie do Ciebie ja to inaczej pojmuję i rozumiem że braterstwo służby i realizacja zadań są ważniejsze niż przyjemność podpierdolenia. Nie podpierdala się z błahych powodów. Chyba że ktoś lubi.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Tu się z Tobą thikim w pełni zgadzam.
Pomiędzy bielą a czernią jest wiele odcieni szarości.

Są Jednostki, w których WF jest fikcją. Bywają jednak Jednostki, w których WF podniesiony jest do rangi najważniejszego zadania służbowego.

W mojej, ostatniej JW zajęcia z WF odbywały się regularnie - we wtorki i czwartki. A na egzaminie nie było przeproś. Dwa przykłady z egzaminu:
1. Drążek. Zdarzało się, że przyjmujący liczył podciągnięcia tak: "Raz ... raz ... raz ... raz ..."
2. 10x10. Chłopakowi zabrakło 0,1 sek do piątki. Próbował zagadać z przyjmującym egzamin aby mu podarował. A ten na to: "Zapraszam jeszcze raz na start".

Natomiast podpierdalanie nie mieści się w zakresie mojego pojmowania honoru.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
odrzut 
3


Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Gadacie o honorze oszukując społeczeństwo które płaci na was podatki, żebyście w razie wojny je bronili.

I jeszcze krytykujecie ludzi, którzy próbują to naprostować.

Hańba, ale też niczego innego się w sumie nie spodziewałem. Honor polskiego żołnierza jest jak widzę na poziomie przeciętnego złodzieja (bo też "nie podpierdala swoich" tylko kradnie).

Czy rozkaz wymagający "nieżyciowego" ryzykowania własnym zdrowiem też będzie tak "honorowo" przeinterpretowany?

Co zrobi "honorowy" polski żołnierz jak zobaczy, że kolega zabił cywila? Spojrzy w inną stronę, bo "podpierdalanie" się nie mieści w jego honorze?
Ostatnio zmieniony przez odrzut Wto 15 Wrz, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

thikim napisał/a:
Gdzie indziej nie fałszują dokumentacji szkoleniowej?


No fałszują. Np. w 36 Pułku. Tam na szczęśćie nikt nie podpierdolił... I z nimi nikt już na wojne nie pójdzie. Od drobnych rzeczy się zaczyna.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Przesadzasz. To kompletne niezrozumienie.

Podobne jak czepianie się lekarzy za niesprawność całego systemu. Np. na SORze zwija się z bólu 30 ludzi a lekarz przestaje przyjmować po 22 bo bloczki się skończyły.

Sprawność fizyczna jest ważna, ale co z sumą obowiązków. Kto to wszystko zreorganizuje?

Winić trzeba tych co tego nie robią lub obiecali a nie podołali.

odrzut napisał/a:
Gadacie o honorze oszukując społeczeństwo które płaci na was podatki, żebyście w razie wojny je bronili.

A nie masz wrażenia, że coś dużo ostatnio idzie za granicę?

odrzut napisał/a:

Czy rozkaz wymagający "nieżyciowego" ryzykowania własnym zdrowiem też będzie tak "honorowo" przeinterpretowany?


No jak każą np. wsiąść do 40 letniego BWP którego byle kałasz podziurawi, bo lata obetnic mijają i nie ma zmian lub wolno idzie to trudno się dziwić...
 
 
odrzut 
3


Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

No to "honorowo" byłoby odejść z tej armii podczas pokoju a nie brać żołd przez X lat a potem dezerterować. Ale co ja tam wiem cywil jestem.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

odrzut napisał/a:
Gadacie o honorze oszukując społeczeństwo które płaci na was podatki

Żaden argument. Żołnierze też płacą podatki.
odrzut napisał/a:
żebyście w razie wojny je bronili.

Znasz Ustawę o powszechnym obowiązku obrony?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 967
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020   

Remedium na system który zmusza do oszustw i ich tuszowania jest zmiana tego systemu. O problemach (np że w czasie służbowym zajęcia i egzaminy są niemożliwe do zrealizowania) powinno się meldować bez obawy o jakieś negatywne konsekwencje, ale to wymagało by powszechnej zmiany mentalności, co u nas jest raczej niemożliwe.
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group