Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Art. 128. - Zasiłek
Opublikował Wiadomość
Kabanos 
1


Dołączył: 21 Wrz 2020
Posty: 2
Skąd: mctr
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   Art. 128. - Zasiłek

Witam, czy ktoś korzystał z zasiłku o którym mówi aArt. 128. - [Zasiłek przysługujący żołnierzom posiadającym na wyłącznym utrzymaniu członków rodziny] - Powszechny obowiązek obrony Rzeczypospolitej Polskiej.

Art. 128. [Zasiłek przysługujący żołnierzom posiadającym na wyłącznym utrzymaniu członków rodziny]
1. Żołnierzom czynnej służby wojskowej, z wyjątkiem okresowej służby wojskowej i terytorialnej służby wojskowej, posiadającym na wyłącznym utrzymaniu członków rodziny w czasie odbywania lub pełnienia służby przysługuje, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5, zasiłek w kwocie minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w grudniu roku poprzedniego, ustalanego na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
2. Członkami rodziny żołnierza odbywającego czynną służbę wojskową, pozostającymi na jego wyłącznym utrzymaniu, są jego małżonek, dzieci, rodzice oraz osoby, względem których żołnierza obciąża obowiązek alimentacyjny, o ile nie uzyskują oni dochodu lub uzyskiwany przez nich dochód z jakiegokolwiek tytułu jest niższy od minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w grudniu roku poprzedniego, ustalanego na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się do osób wymienionych w tym przepisie, jeśli utraciły prawo do zasiłku dla bezrobotnych z powodu upływu okresu jego pobierania, z wyjątkiem żony żołnierza.
4. Jeżeli łączny miesięczny dochód uzyskiwany przez osoby, o których mowa w ust. 2, jest niższy od kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w grudniu roku poprzedniego, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, zasiłek, o którym mowa w ust. 1, przysługuje w wysokości stanowiącej różnicę między kwotą minimalnego wynagrodzenia za pracę a wysokością tego dochodu. Za dochód nie uważa się zasiłku rodzinnego.
5. Zasiłek nie przysługuje, jeżeli osoby, o których mowa w ust. 2, uzyskują łącznie dochód równy kwocie minimalnego wynagrodzenia, o której mowa w ust. 1, lub wyższy od niej.


Komu się należy, co trzeba zrobić aby dostać taki zasiłek, na jak długo jest przyznawany ?
Pozdr
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

To dla żołnierzy zasadniczej służby wojskowej.
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2020   

wieczne500, dla żołnierzy czynnej służby wojskowej a nie tylko ZSW.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 929
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2020   

Tak,
ale w rozumieniu ustawy z której przytoczony jest artykuł
czyli:
Cytat:
Żołnierzami w czynnej służbie wojskowej, w rozumieniu niniejszej ustawy, są osoby, które odbywają lub pełnią następujące jej rodzaje:
1) zasadniczą służbę wojskową;
2) przeszkolenie wojskowe;
3) terytorialną służbę wojskową;
4) ćwiczenia wojskowe;
5) służbę przygotowawczą;
6) okresową służbę wojskową;
7) służbę wojskową w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.

jeżeli autor postu podpada pod któreś z powyższych to może się ubiegać, jeżeli jest żołnierzem zawodowym, terytorialsem czy w słuzbie okresowej - odpada.
:gent:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2020   

Chwileczkę.
Przecież zaprzeczyłeś podpunktom 3) i 6).
?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 929
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2020   

Ech......
art. 128 przytaczany na początku:
Cytat:
Żołnierzom czynnej służby wojskowej, z wyjątkiem okresowej służby wojskowej i terytorialnej służby wojskowej

:gent:
 
 
Kabanos 
1


Dołączył: 21 Wrz 2020
Posty: 2
Skąd: mctr
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2020   

*333* napisał/a:
Ech......
art. 128 przytaczany na początku:
Cytat:
Żołnierzom czynnej służby wojskowej, z wyjątkiem okresowej służby wojskowej i terytorialnej służby wojskowej

:gent:


Jeżeli o mnie chodzi to jestem żołnierzem zawodowym służby stalej. Nie wiem czy mogę to rozumieć ze jestem żołnierzem czynnej służby wojskowej? Tylko uważam ze warto ewentualnie podpowiedzieć komu należy się taki dodatek może któraś z koleżanek lub któryś kolega będą mogli skorzystać.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2020   

Kabanos napisał/a:
Nie wiem czy mogę to rozumieć ze jestem żołnierzem czynnej służby wojskowej?
W myśl zapisu z ustawy o powszechnym obowiązku ... - nie.

Kabanos napisał/a:
Tylko uważam ze warto ewentualnie podpowiedzieć komu należy się taki dodatek może któraś z koleżanek lub któryś kolega będą mogli skorzystać.
Nie ma co podpowiadać. Zostało napisane powyżej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group