Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy więcej praw dla zwierząt?
Opublikował Wiadomość
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6057
Skąd: z nikąd
Wysłany: Czw 22 Paź, 2020   

i napisał/a:


I pytanie: Czy co poniektórym wszystko kojarzy się z polityką? .
Wina polityków i mediów które uprawniaja polityke - wraz z politykami.
By dyskutowac o polityce bezpieczeństwa, podatkach czy prawie karnym/ administracyjnym trzeba mieć jaką usystematyzowaną wiedzę...

Politycy (przedstawiciele mediów też) żadnej wiedzy nie posiadają... Więc zostaje im tylko bicie piany na tematy na które "każdy może się wypowiedzieć"
Ot i co

A potem to wszystko rzuca sie na mózgi ofiar - znaczy odbiorców (elektoratu)
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11566
Skąd: -)
Wysłany: Czw 22 Paź, 2020   

i napisał/a:
Rzygać mi się chce jak widzę angielskie wędkowanie. Pomęczyć rybę aby zrobić zdjęcie. To na uj jeden z drugim męczysz rybę?
Ja łowię po to aby zjeść.


To jest temat w którym się zgadzamy w stu procentach.
Dokładnie tak jak Ty - nie rozumiem męczenia ryb. Złapać, zabić, zjeść - tylko tak.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 22 Paź, 2020   

michqq napisał/a:
Dokładnie tak jak Ty - nie rozumiem męczenia ryb. Złapać, zabić, zjeść - tylko tak.

Zgoda. :gent:
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11566
Skąd: -)
Wysłany: Czw 22 Paź, 2020   

Temat się rozwija w kierunku wędkarstwa...

Ja się przyznam że najwięcej radości mi dawało kiedyś (nie w Polsce) łapanie przy użyciu sieci-rzutki, to jest takiej sieci w kształcie koła, z obciążnikami na krawędzi. Sieć tego rodzaju należy tak rzucić, aby się zakręciła płasko, jak dysk, i spadła na wodę poziomo, wtedy nakrywa to co pod spodem jakby kloszem, opadając na dno.
Nastęnie się ją ściąga linką, szoruje wtedy po dnie, składając się w worek.
Narzędzie łowieckie znane od tysięcy lat, tyle że dziś zamiast kamieni i sznurka są ołowiane ciężarki i nylon.
Używać tego można tam gdzie woda jest bardzo płytka a dno jest piaszczyste (bo inaczej sieć się porwie o kamienie, pozabiera wodorosty itp.)

Roznica w porównaniu do wędki jest taka że ryba tak złowiona się zasadniczo nie pokaleczy haczykiem.
Można ją wyciągnąć (raczej) bez kaleczenia, jak za mała to wpuścić na powrót.

Rzucanie taką siecią tak aby prawidłowo się rozłożyła wymaga nabrania pewnej zręczności, a co za tym idzie proces nabierania tej zręczności sam w sobie stanowił frajdę.

Sieci tego rodzaju sa rożnych rozmiarów, małymi rzuca się łatwo, dużymi rzucać - większa sztuka, zaś rzucać dużymi sieciami a z małej łodzi - mistrzostwo.

W Polsce wedkarzom chyba tego nie wolno, jest to uznawane za narzędzie rybackie.
:gent:

"użycie narzędzi rybackich tego typu do połowu ryb skutkuje popełnieniem przestępstwa z ustawy o rybactwie śródlądowym, a samo posiadanie - wykroczeniem" - co za pech że nabrałem upodobania akurat w nielegalnej w naszym kraju sztuce.
:cry:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Miluś 
5



Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 583
Skąd: Polska Be
Wysłany: Czw 22 Paź, 2020   

Moje pierwsze kłusowanie to ba dzień dziecka w 2 klasie podstawowej. Mieliśmy jedną wędke, 10 glizd i podbierak. Zniszczyłem mundurek, spóźniłem się kilka godzin do domu i miałem szlaban do wakacji. Warto było, a dzięki temu aż do wakacji nic nie narozrabiałem i mogłem zacząć je z czystym kontem, a nie od szlabanu jak to zwykle bywało. Za rybami z wód śródlądowych jednak nie przepadam jadą jakoś mułem. A z kłusowaniem sprawa się już przedawniła

:viktoria:
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

Hmm. Co to za pies co zdziczał? Rozwiń proszę bo ja znałem całe gromady psów bezpańskich i nie użyłbym słowa zdziczał. Takie psy są tak dzikie że pogłaszczesz takiego i już idzie do domu za Tobą.
No chyba że może od małego zostawiony.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

porze, a jak odróżniasz psa zdziczałego od domowego? Naprawdę mnie to interesuje... i uświadom mnie ostatecznie: jakie kryteria stosujesz strzelając psy? Pies dziki nie da sie udomowić? Ale znasz się trochę chociaż na behawiorystyce psów?
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

Domowy to jest w domu :D
Raczej jak odróżnia psa zdziczałego od bezdomnego?
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

Po napisie na obroży?
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

Oba nie mają obroży :) Na poważnie pytam :)
Chociaż ta odpowiedź może i pasuje do tego co porze napisał.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Dobrze to opisałeś.

Nie wiem dlaczego niektórzy postrzegają to jako okropieństwo?
Może w myśl zasady - skoro jesz mięso to jesteś zbrodniarzem.

Nigdy nie męczyłem zwierząt. Może winienem za to jakiś medal dostać? Od jakiegoś Animal Planete tudzież innego Amnesty Internationale?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Cytat:
Jeśli natomiast stanie człowiekowi na drodze i zacznie warczeć, pokaże kły, spuści uszy, zacznie machać ogonem przy samym odbycie, czyli okażę wszystkie symptomy agresji - to jest zdziczały i nie boi się człowieka, jego gotów go atakować.


Pokazuje, żebyś się nie zbliżał. Nie jest to oznaka zdziczenia ani agresja a wręcz próba uniknięcia agresywnego zachowania. To normalna oznaka psa, która jest ostrzeżeniem i niestety ludzie często nie rozumieją tego. Problemy zaczynają się kiedy ktoś zignoruje to lub co gorsza pies nie przechodzi przez etap ostrzeżenia tylko od razu atakuje. Dlatego tak ważne jest informowanie dzieci o tym jak pies pokazuje, że nie wolno się do niego zbliżać a tym bardziej próbować pogłaskać. To dochodzą jeszcze kwestie treningu i tego co dodatkowo psu się "nauczy". Większość psów po pokazaniu takiego ostrzeżenia będzie próbowało oddalić się do bezpiecznego miejsca lub ustąpi ale czasem zwierzę będzie czuło się przyparte do muru lub poziom strachu będzie zbyt wysoki. Jeśli już komuś zarzucasz brak wiedzy odnośnie behawiorystyki psów to warto byłoby coś wiedzieć na ten temat.
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Porze reakcja psa, którą opisałeś nie jest oznaką "własności" tylko lęku lub poczucia zagrożenia. Pies tak daje znać, żeby się do niego nie zbliżać. Zaczynasz wypisywać jakieś filozoficzno-cholerawiejakie brednie dorabiając argumentację pod swoje tezy nie mając pojęcia o tym jak pies reaguje i co to oznacza.

Pies będzie inaczej reagował na Ciebie jak będziesz miał łuk a inaczej jak broń palną. Jak będziesz miał półcalowego Barreta to stanie na głowie, popatrzy na Ciebie i zaklaska tylnymi łapami. Poza tym bezpański pies w lesie będzie uznawał wyższość człowieka w Passerati nad tym co rowerem przyjechał.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Cytat:
Przyroda zaczyna się tam, gdzie się kończy świat z betonu, asfaltu, szkła i innego badziewia

Jakbym jakiegoś szamana z dzieci kwiatów słuchał dla którego beton to coś złego. Przyroda to jest wszędzie. Ty też jesteś jej elementem. I Twój dom, mieszkanie, kancelaria czy nora też. Wszystko powstaje na bazie tych samych praw z tych samych elementów. To dzieci kwiaty sobie podzieliły świat na przyrodę i ludzi.
Co do psów. Ok. Całkiem zgrabnie to podałeś. Ale pies i udomowiony potrafi warczeć jeśli ma powód więc to nie jest tak 100 % racja że jak warczy to zdziczały.
Zabijanie zazwyczaj ma dwa podłoża:
1. mięso
2. strach.
No i trzecia potrzeba zabijania. Ostatniego Ci nie wrzucam. Mięsa też. Więc skąd u Was ten strach? Przed psem? To większa kaczka. Jak warczy to przez łeb ręką i już ucieka. Jak nie ucieka to łapiesz za gardło i podnosisz do góry. Jak ugryzie to wkładasz rękę w gardło głębiej.
Trygrys, lew, gepard, puma to są powody do strachu a nie kundle.
Doprawdy nie wiem skąd ten strach Wasz.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Pon 26 Paź, 2020   

Cytował nie będę. Szkoda mojego czasu.
Wystarczy mi, iż wiem, że zwierzę spotkałeś jedynie w snach.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group