Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy więcej praw dla zwierząt?
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   Czy więcej praw dla zwierząt?

Z pewnością podskok wyników można traktować jako sukces :D
System by nie padł - to i tak są drobne.
Nasi wczoraj wyeliminowali branże dające 8 mld rocznie do budżetu. Dlaczego?
Bo im UE obiecała że da kasę - więc się nie przejmują żadnymi pieniędzmi.
Przy okazji ponieważ nie było ostatnio kryzysu to Jarosław ekoterrorysta wprowadził przepisy wedle których:
długość smyczy w celu tymczasowego zatrzymania czworonoga >6m.
utworzono 9 osobową Radę ds. Zwierząt
dopuszczono organizacje prozwierzęce do kontrolowania ludzi w przypadku podejrzenia znęcania się nad zwierzętami, oraz dostały te organizacje różnego rodzaju przywileje. Przy czym kierownik takiej organizacji nie może być przestępcą wobec zwierząt, bo wobec ludzi może być :) Ciekawe.
Grzywna jak ktoś im uniemożliwi działanie np. poprzez nie wpuszczenie na teren mieszkania, domu, gospodarstwa.
Ta debilna ustawa o mało co nie rozwaliła rządu. Nawet posłowie PiS w dużej części mimo iż im kazano - wyłamali się z głosowania. Ale pomogła opozycja.
http://orka.sejm.gov.pl/proc9.nsf/ustawy/378_u.htm
Tekst ustawy.
W zasadzie ustawa zakazuje także używania zwierząt do jakichkolwiek rozrywkowych celów (cyrki itp.) - później jest trochę wyłączeń ale w końcu co można a co nie to ciężko powiedzieć.
Gratuluję. :lol:
Jak rozwalić rząd w 2 dni, skopać gospodarkę - i pokazać się jako ultra socjalista. A wszystko bo ma się kota i nienawidzi wsi i rolnictwa.
Politycznie debilizm.
Osobiste doświadczenia Jarosława są takie że pieniądze biorą się z państwa. Jemu zawsze się brały z państwa.
Jak już nawet publicyści biorący kasę z PiSu krzyczą że PiS to komuniści to jest coś na rzeczy. Bo opozycja to się tak darła żeby się drzeć. A tu już zwolennicy PiSu krzyczą że to komuniści.
Część posłów PiSu rozważa przejście do Konfederacji w związku z tą zdradziecką ustawą.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13499
Skąd: ---
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Jeszcze się obudzą z ręką w nocniku.

"Zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych".
No to ... żegnajcie wyścigi konne.
No to ... żegnajcie rekonstrukcje z udziałem koni.

A już danie prawa do kontrolowania jakimś pseudo obrońcom zwierząt pod karą grzywny to granda.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Wypowiedzi dotychczasowych obrońców rządu - mających świadomość że stracą pewnie przez to pracę.
https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/1307067618277445635
Cytat:
Co mi? Mi jest wstyd. Choć to nie ja się powinienem wstydzić, tylko ludzie, którzy w imię obsesji starszego pana i frakcyjnych walk odbierają dziesiątkom tysięcy rolników źródło utrzymania. Ale jest mi wstyd, bo przekonywałem ludzi, że to może i siermiężni durnie, ale patrioci


i dobre podsumowanie:
https://twitter.com/AdahoPi/status/1306528121127084033
Cytat:
- Kapitanie! Statek nabiera wody!
- To wywierćcie dziurę w dnie, żeby miała którędy wylecieć.
- Ależ jest pan genialny, kapitanie!


Ustawa rządu która miała większe poparcie w antyrządowych partiach niż w rządowych:
https://twitter.com/rafalhubert/status/1306746422897840128/photo/1
:x
Ale są i przeciwne zdania:
https://twitter.com/SylwiaSpurek/status/1306848363355275264
Kaczyński meldujący lewicy wykonanie zadania (nie tylko lewicy ale i najpewniej Niemcom):
Cytat:
Myślę, że Pan Prezes Kaczyński może powiedzieć: melduję wykonanie zadania, a my - dziękujemy. Dziękuję aktywistkom i aktywistom za ciężką pracę, dziękuję posłom i posłankom, którzy nie ulegli presji i histerii! C.d.n. #govegan

oraz p. Ogórek, która pracy zdecydowanie nie straci:
https://dorzeczy.pl/kraj/153967/ogorek-bije-sie-w-piersi-uswiadomilam-sobie-ze-za-tym-stoi-krzywda-zwierzat.html

Cytat:
– Świadomość warunków, w jakich hodowane są zwierzęta, uświadomiła mi, że za ciuchem w sklepie stoi prawdziwa krzywda zwierząt. Dawniej nie zastanawialiśmy się nad tym, najwyższy czas ograniczyć bezsensowny konsumpcjonizm na świecie. Czy żałuję? Staram się niczego w życiu nie żałować, tylko naprawiać – powiedziała.
...
– Musimy ograniczyć kupowanie. Naprawdę każdą kreację można założyć więcej niż jeden raz.

Ciekawe ekologiczne towarzystwo skoro trzeba im uświadamiać że można ubranie założyć więcej niż jeden raz. Toż to jest front walki o prawa zwierząt.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

thikim napisał/a:

Cytat:
Co mi? Mi jest wstyd. Choć to nie ja się powinienem wstydzić, tylko ludzie, którzy w imię obsesji starszego pana i frakcyjnych walk odbierają dziesiątkom tysięcy rolników źródło utrzymania. Ale jest mi wstyd, bo przekonywałem ludzi, że to może i siermiężni durnie, ale patrioci


Obawiam się, że mało kto rozumie, że w każdym z wariantów pięknie nie będzie.

thikim napisał/a:

Ustawa rządu która miała większe poparcie w antyrządowych partiach niż w rządowych:
https://twitter.com/rafalhubert/status/1306746422897840128/photo/1


Klin Szymona. A i jakaś tam korzyść bankierów - zawsze na padakę można dać kasę. Ale oni sami zakłamani i dno. Ludziki mało kumają prawa rozmaite i nawet jak na łeb im się wali to tylko skomlą albo złorzeczą bo związku nie widzom...

i napisał/a:
Jeszcze się obudzą z ręką w nocniku.

"Zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych".
No to ... żegnajcie wyścigi konne.
No to ... żegnajcie rekonstrukcje z udziałem koni.

A już danie prawa do kontrolowania jakimś pseudo obrońcom zwierząt pod karą grzywny to granda.


Janów Podlaski. Oklaski.

Sodomia i Gomoria!! :modli:

ps. a bankiery teraz dają reklamy że na Szymonie można zarobić....
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

thikim napisał/a:

Część posłów PiSu rozważa przejście do Konfederacji w związku z tą zdradziecką ustawą.


Jeśli faktycznie tak rozważają, to nie z powodu ustawy ;) Raczej czują coś nosem i próbują utrzymać się przy korycie.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Na odwrót. Gdyby chcieli się aż tak utrzymać przy korycie to wystarczyło zagłosować za i mieliby spokój. Głosowanie przeciw Kaczyńskiemu nie daje koryta w postaci spółek skarbu państwa. Bo tylko to koryto jest ważne.
Ja powiem inaczej: patriotyczna część PiS to właśnie ci co głosowali przeciw. Jak widać było ich mniej niż tych co chcą zostać przy korycie.
Wielu zdyscyplinowały telefony w rodzaju:
"no ale Wasza ciotka pracuje w takim a takim urzędzie i no wiecie, może i 2000 miesięcznie to mało ale 0 to jeszcze mniej".
Więc akcja zastraszania własnych była mocna.
Mimo to: ustawa miała większe poparcie w głosowaniu w KO niż w PiS. Pozytywnie pokazały się Konfederacja i Solidarna Polska.
Za to z PSLu wyłamał się kto? Kukiz i poparł ustawę antyrolniczą tak naprawdę.
BTW. Tam była jeszcze ustawa o braku odpowiedzialności urzędniczej i tę wycofano bo Solidarna Polska nie chciała jej poprzeć. Co potwierdza tezę że ta ustawa nie jest żeby chronić przed opozycją tylko przed Ziobro.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
Ostatnio zmieniony przez thikim Sob 19 Wrz, 2020, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Przedterminowe wybory to by nie było takie złe, durnie by stracili większość to zaczął by się chaos i przynajmniej w chaosie by nie psuto istniejącego prawa.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Pytanie co Duda na to. To będzie dobry test na jego rozsądek.
Chociaż chodzą też słuchy że to szaleństwo może UE zablokować :lol:
Najbardziej dziwi że cały ten odlot jest w imię lewicowych wartości przez partię która uważa się za prawicę.
Zaiste niejeden publicysta co namawiał na głosowania za PiS - pluje sobie w twarz dziś.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Powtarzam kolejny raz - PiS NIE JEST prawicowy !

Oni "udają" prawicę, ale jak się spojrzy na ich działania to wychodzi na to że są to "krytpo-lewaki".

Przykłady lewicowych rozwiązań PiS:
- 500+
- ustawa o wywalaniu facetów z mieszkań "za przemoc domową" (a to czy baba zmyśli to kto tam się będzie przejmował)
- pichcona po cichu nowa ustawa o broni i amunicji, która rozbroi do końca resztki strzelców
- teraz ta ustawa o zwierzętach (zresztą hipokryzji w tej ustawie od groma)
- wpuszczanie do Polski ludzi z Indii, Bangladeszu i innych skrajnie muzułmańskich państw

Także PiS to zaprzane lewactwo.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

thikim napisał/a:
Pytanie co Duda na to. To będzie dobry test na jego rozsądek.

Druga córka? To chyba że nieślubna.

thikim napisał/a:

Najbardziej dziwi że cały ten odlot jest w imię lewicowych wartości przez partię która uważa się za prawicę.

Nie dziwi nic. Dobrze wpasowane.

gathern napisał/a:

Przykłady lewicowych rozwiązań PiS:
- 500+
- ustawa o wywalaniu facetów z mieszkań "za przemoc domową" (a to czy baba zmyśli to kto tam się będzie przejmował)
- pichcona po cichu nowa ustawa o broni i amunicji, która rozbroi do końca resztki strzelców
- teraz ta ustawa o zwierzętach (zresztą hipokryzji w tej ustawie od groma)
- wpuszczanie do Polski ludzi z Indii, Bangladeszu i innych skrajnie muzułmańskich państw


500+ lewicowe w tej części gdzie wspiera nieróbstwo a nie ciężką pracę nad wychowaniem.
Rozbrajanie faktycznie. Ze zwierzakami wszystkie strony raczej płytko widzą sprawy. A jeśli słusznie to i tak utopijnie. O Indie i Bangladesz bym się nie obawiał (jeśli propozycja nie tępawa).
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Dlaczego ustawa o zwierzakach to jedna wielka bujda na resorach, bo np. ubój rytualny ma być nadal dozwolony, a to właśnie ubój rytualny to największe skur****stwo i pastwienie się nad zwierzęciem.

Więc gdzie tu dobro zwierząt ?
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Uległość też niezbyt ładnie pachnie. I wrzucanie nam tego rękoczynu. Ale też są naiwni. Prawo to oni słabo już znają. Bardziej ciekawe jak poradzą sobie z tym "bu****em". Na razie pokochali BLM. A ci nasi co się na to zgodzili to kretyni i nieszczęśnicy (jeśli to prawda) - lepiej było nie tykać.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Gdyby tak proliferzy przekonali Kaczyńskiego że dzieci to też zwierzęta to pewnie w tej ustawie zakazano by aborcji...
Z drugiej strony wszyscy przeciwnicy PiSu powinni czuć satysfakcję. Do tej pory to opozycja strzelała sobie w kolano. Teraz Jarek najpierw sobie strzelił w kolano, potem strzelił koalicjantom w głowę i jeszcze nie zapomniał w testamencie przekazać spadku Spurek.
Mnie najbardziej ciekawi co na to manfred... czyli czy to przebiło się przez tarczę żelaznego elektoratu czy jednak dalej nie naruszona jest ich wiara w boskość Naczelnika.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

thikim, czyżby ta ustawa wprowadzała całkowity zakaz zwierzęcej aborcji? A może nasze prawo zezwala na rytualne wykrwawianie dzieci albo na trzymanie ich na łańcuchu? Bo jeśli nie, to porównywanie na tle nowo uchwalonej ustawy sytuacji dzieci z sytuacją zwierząt jest nieuprawnione.
Druga sprawa. Piszesz, że Jarek strzelił sobie w kolano - tą ustawą, jak rozumiem. Otóż niekoniecznie. Na pewno zyskał tym ruchem moje uznanie, a prawdopodobnie także wielu, wielu innych ludzi. Bo wierzę, że więcej jest Polaków kochających i zwierzęta, i dzieci, niż tych, co kochają albo zwierzęta, albo dzieci.
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1427
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2020   

i,
Do tej listy dopisać trzeba dopisać:
-żegnaj wędkarstwo
-żegnajcie zawody w lotach gołębi pocztowych
-żegnaj myślistwo z psami czy sokołam
-żegnajcie wystawy, zwierząt (pieski,kotki,króliki i co kto sobie zażyczy)
Tych żegnajcie będzie og groma....absurd mamy już teraz więc co będzie dalej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group