Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy mozna skladac wniosek o sluzbe stala podczas kontraktu
Opublikował Wiadomość
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 04 Paź, 2020   Kiedy mozna skladac wniosek o sluzbe stala podczas kontraktu

Witam jestem podoficerem zawodowym w zeszlym roku przenioslem sie z innej sluzby mundurowej w ktorej mialem sluzbe stala, po przejsciu do MON
dostalem 2letni kontrakt czy teraz juz moge pisac wniosdk o sluzbe stala? Wiem ze jezeli chodzi o powolanie do sluzby stalej powinienem zlozyc wniosek nie pozniej niz 3miesiace przed koncem kontraktu a jes jakic czaso okres minimalny podczas trawnia kontraktu po ktorym moge zlozyc taki wniosek?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 06 Paź, 2020   

Możesz pisać w każdej chwili, ale jeśli przeszedłeś z innej służby, to na 100% nie dostaniesz stałej wcześniej, niż po pierwszym kontrakcie.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 06 Paź, 2020   

PIOTr4443 napisał/a:
a jes jakic czaso okres minimalny podczas trawnia kontraktu po ktorym moge zlozyc taki wniosek?


Przepisy wskazują wyłącznie okres - graniczny, w którym żołnierz zobowiązany jest do wystąpienia z wnioskiem. (nie później niż na trzy miesiące przed upływem okresu obowiązywania kontraktu.) Nie ma uregulowanej kwestii, w jakim czasie można wnioskować o powołanie do służby stałej. Dlatego, też nie ma przeszkód formalno-prawnych, aby wystąpić z wnioskiem następnego dnia obowiązywania nowego kontraktu. Ponadto z takim wnioskiem może wystąpić dowódca jednostki (inicjatywa organu), za zgodą żołnierza.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   

Czyli rozumiem ze juz podczas trwania mojego terazniejszego kontraktu( ok rok zostal do komca kontraktu) moge pisac o sluzbe stala?
Tylko tyle, ze przy przyjsciu pozytywnej opini automatycznie otrzymam sluzbe stala nastempnego dnia po zakonczeniu kotraktu obecnego?
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   

Tak.
Cytat:
Art. 15. 1. Żołnierz służby kontraktowej najpóźniej na trzy miesiące przed dniem upływu okresu, na jaki został zawarty kontrakt, może wystąpić z wnioskiem o zawarcie kolejnego kontraktu lub powołanie do służby stałej.

Lecz musisz otrzymać co najmniej ocenę dobrą z ostatniej opinii służbowej. (art. 11 UoSWŻZ
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 01 Lis, 2020   

No wlasnie pytalem, poniewaz personalny mowil ze jeszcze przeszlo rok czasu do konca kontraktu i to za wczesnie aby pisac o sluzbe stala. Teraz juz wiem dzieki wam, ze moj personalny mija sie z prawda
 
 
Repomen 
3


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2015
Posty: 119
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Nie 01 Lis, 2020   aaa

Składaj, składaj, im szybciej tym lepiej. Drugi kontrakt dostaniesz na 5 lat, w myśl zasady "musimy się lepiej poznać, wojsko i ja".
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
Wysłany: Nie 01 Lis, 2020   Re: aaa

PIOTr4443 napisał/a:
No wlasnie pytalem, poniewaz personalny mowil ze jeszcze przeszlo rok czasu do konca kontraktu i to za wczesnie aby pisac o sluzbe stala. Teraz juz wiem dzieki wam, ze moj personalny mija sie z prawda
Ogólnie praktykowane jest, że taki wniosek jest składany w okresie od 6 do 3 miesięcy przed końcem kontraktu. Nie jest to wygodne dla kadrowców, by coś tam im "wisiało" do realizacji. Wierz mi, że i tak mają o czym pamiętać. Jak, go złożysz za wcześnie, to będzie "wisiał" do realizacji (z zachowaniem obowiązujących terminów albo w JW macierzystej, albo w ZT, albo w DK, bo nie zdarza się, by ktoś został powołany do służby stałej w połowie kontraktu.
Złóż go w okresie od 4 do 3 miesięcy przed końcem kontraktu, a kadrowiec od razu go wypchnie dalej.

Repomen napisał/a:
Składaj, składaj, im szybciej tym lepiej.
Nie składaj go wcześniej aniżeli na 4-3 miesiące przed końcem kontraktu.

Repomen napisał/a:
Drugi kontrakt dostaniesz na 5 lat, w myśl zasady "musimy się lepiej poznać, wojsko i ja.
Nie jest to regułą. Zdarza się (w korpusie pdf. i ofic.), że po pierwszym kontrakcie żołnierz (w wyniku złożonego wniosku) jest powoływany do służby stałej.
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 05 Wrz, 2021   

Byłem u kadrowca teraz powiedział ,żeby je
Jesze raz napisać o kontrakt a nie o służbę stała bo niby stałej nie otrzymam ponieważ przyszedłem jako podoficer z innej formacji co innego gdybym podoficerem dostał w wojsku ktoś o tym słyszał?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 05 Wrz, 2021   

Tak. W mojej jednostce przychodzący z innych służb, też dostają kontrakty. Minimum dwa kontrakty i wtedy ewentualnie stała.
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 05 Wrz, 2021   

Ok czyli już wiem że taka praktyka jest także w innych jednostkach ,i tak za kilka miesięcy wskoczy mi 15lat,ale chciałem się pewniej poczuć sta)a to stała
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 05 Wrz, 2021   

To Departament Kadr nie daje stałej. Ja bym na Twoim miejscu pisał o stałą, bo masz takie prawo. Odmówią, to napiszesz o kontrakt.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 05 Wrz, 2021   

Tytan w dresie. napisał/a:
Ja bym na Twoim miejscu pisał o stałą, bo masz takie prawo. Odmówią, to napiszesz o kontrakt.

Nie za bardzo, bo wniosek o kolejny kontrakt musi być złożony najpóźniej na 3 miesiące przed zakończeniem bieżącego kontraktu, a decyzji o odmowie powołania do służby stałej wcześniej raczej nie otrzyma. Nie może też we wniosku dodać warunku, że w razie odmowy prosi o zawarcie kolejnego kontraktu, bo obydwie sprawy rozpatrują różne organy. Jedyny sposób na przeprowadzenie takiego manewru to wystąpić z wnioskiem o służbę stałą po wcześniejszym dogadaniu się d-cą JW, że w razie niepowodzenia to on wyjdzie z inicjatywą zawarcia następnego kontraktu.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 05 Wrz, 2021   

Wniosek o służbę stałą można złożyć najpóźniej na pół roku przed końcem kontraktu między innymi dlatego, żeby w przypadku odmowy, można było wyrobić się z wnioskiem o kolejny kontrakt. :gent:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 06 Wrz, 2021   

Też dobry sposób, ale MON to nieprzewidywalna instytucja, więc zastanawiam się, czy aby na pewno wniosek o służbę stałą zostanie rozpatrzony w "bezpiecznym" terminie. No bo które konkretnie przepisy określają termin załatwienia tego typu sprawy oraz czasy na zaopiniowanie wniosku przez d-cę JW i kolejne ogniwa pośrednie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group