Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalkulator należności wojskowych
Opublikował Wiadomość
kaloryfer44 
1


Dołączył: 17 Lip 2020
Posty: 11
Skąd: Poznań
  Wysłany: Pią 23 Paź, 2020   Kalkulator należności wojskowych

Cześć!

Stworzyłem aplikację na androida obliczającą ze szczegółami uposażenie żołnierza zawodowego i należności przysługujące przy zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej. Nie tylko przy przejściu na emeryturę.
Aplikacja jest do pobrania za darmo w sklepie Google: Kalkulator należności wojskowych
Oczekuję na wszelkie uwagi merytoryczne. Dzięki Waszym uwagom istnieje możliwość stworzenia niezawodnego narzędzia, które będzie służyło nam wszystkim.

Pozdrawiam!
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 547
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 23 Paź, 2020   

Można zrobić parę okresów służby?
Służbę zacząłem 1 lipca 1999 roku, przesłużyłem 1 pięcioletni kontrakt i ubyłem do rezerwy. Teraz po paru latach pracy cywilnej służę znowu. Mogłbym jeszcze dopisać liczbę dni ćwiczeń w rezerwie.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
---Dawid--- 
2



Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 65
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 23 Paź, 2020   

Witam. Aplikacja fajna. Brawo. Brakuje mi w niej możliwości zmiany liczby lat do nagrody jubileuszowej. Przed wstąpieniem do armii cztery lata pracowałem. Nie mam tych czterech lat wliczonych do wysługi, ale mam do nagrody jubileuszowej. Nie widzę tam opcji wpisania tych czterech lat wyłącznie do ,,jubileuszówki". Pozdrawiam
_________________
Dawid
 
 
kaloryfer44 
1


Dołączył: 17 Lip 2020
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 23 Paź, 2020   

---Dawid--- napisał/a:
Witam. Aplikacja fajna. Brawo. Brakuje mi w niej możliwości zmiany liczby lat do nagrody jubileuszowej. Przed wstąpieniem do armii cztery lata pracowałem. Nie mam tych czterech lat wliczonych do wysługi, ale mam do nagrody jubileuszowej. Nie widzę tam opcji wpisania tych czterech lat wyłącznie do ,,jubileuszówki". Pozdrawiam


Przeczytałem właśnie OBWIESZCZENIE MON z dnia 21 września 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie nagród jubileuszowych żołnierzy zawodowych i jest tam mowa o okresach, więc myślę, że dodam 3 pola do wprowadzania okresu z dokładnością do jednego dnia.

sargento napisał/a:
Można zrobić parę okresów służby?
Służbę zacząłem 1 lipca 1999 roku, przesłużyłem 1 pięcioletni kontrakt i ubyłem do rezerwy. Teraz po paru latach pracy cywilnej służę znowu. Mógłbym jeszcze dopisać liczbę dni ćwiczeń w rezerwie.


Myślę, że do każdego okresu służby trzeba będzie też dodać pole do określenia rodzaju służby. Teraz czy taki słownik do tego pola będzie dobry:
1 )zasadnicza służba wojskowa;
2) przeszkolenie wojskowe;
3) terytorialna służba wojskowa;
4) ćwiczenia wojskowe;
5) służba przygotowawcza;
6) okresowa służba wojskowa;
7) Narodowe Siły Rezerwy
8) kontraktowa
9) stała

Dzięki dokładnym okresom i rodzajowi służby będzie można określić długość służby czynnej i zawodowej oraz jej ciągłość.


Dzięki Panowie za uwagi!
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 23 Paź, 2020   

kaloryfer44 napisał/a:
1 )zasadnicza służba wojskowa;

Jest jeszcze sporo żołnierzy, którzy pełnili zadterminową zasadniczą służbę wojskową. Był to odrębny rodzaj czynnej służby wojskowej. Więc pasowałoby i tę służbę uwzględnić.

kaloryfer44 napisał/a:
3) terytorialna służba wojskowa;

TSW pełni się rotacyjnie lub dyspozycyjnie. Tylko służba rotacyjna liczona jest do różnych wysług. Dlatego powinno być: terytorialna służba wojskowa rotacyjna.

kaloryfer44 napisał/a:
7) Narodowe Siły Rezerwy

Nie ma takiego rodzaju służby wojskowej. Żołnierz NSR to żołnierz rezerwy, któremu nadano przydział kryzysowy. Pełni on służbę wojskową jako ćwiczenia wojskowe, ale może też być powołany do okresowej służby wojskowej. Ponieważ obydwa rodzaje służby już uwzględniłeś, więc ta pozycja jest zbędna, a nawet nie ma racji bytu.

kaloryfer44 napisał/a:
8) kontraktowa
9) stała

Chyba nie ma potrzeby dzielić zawodowej służby wojskowej na kontraktową i stałą. Zwłaszcza, że był okres, kiedy ta pierwsza nazywała się terminową.

W Twoim wykazie brakuje jeszcze kandydackiej służby wojskowej. Służbę wojskową w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny, póki co, możesz sobie darować.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

Szwejk napisał/a:
W Twoim wykazie brakuje jeszcze kandydackiej służby wojskowej.


Bo nie pamietam:
Czy nauka w liceach wojskowych z internatem (ze skoszarowaniem i umundurowaniem) została w końcu zakwalifikowana jako kandydacka służba wojskowa czy nie?
Bo pamiętam że były spory na ten temat...
Takie licea sa i teraz, nie tylko w czasach peerelu.

https://echodnia.eu/radomskie/liceum-i-klasy-mundurowe-czekaja-na-osmoklasistow-w-zespole-szkol-ponadgimnazjalnych-w-lipinach-w-powiecie-przysuskim/ar/c1-14943124
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

A możecie mi powiedzieć - do czego jest wam potrzebne takie narzędzie?

Toć i tak nie dostaniecie nic więcej ponad to wam naliczą stosowne komórki/instytucje:
# właściwy dla waszej JW organ finansowy;
# Agencja Mienia Wojskowego;
# Wojskowe Biuro Emerytalne.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

Bardzo fajny program.
Po co potrzebny? Bo człowiek chce wiedzieć wcześniej co dostanie żeby móc planować swoją przyszłość.
Jakby tak codziennie żołnierze dzwonili do WBE, AMW, finansowców - to by tylko k... leciały.
Generałowie też takich informacji szukali.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

thikim napisał/a:
Bo człowiek chce wiedzieć wcześniej co dostanie żeby móc planować swoją przyszłość.

Nie rozumiem - jak można nie wiedzieć?
Nie korzystałem z żadnych stron a la Juszczyk, z żadnych apek. A wiedziałem wszystko.
Mało tego - nawet nieco więcej niż organ realizujący zwolnienie.

Czy naprawdę trzeba być matematykiem aby liczyć?

Pamiętacie zapewne pewnego człowieka promowanego tu, na Forum. Który rzekomo pomagał w kwestii odpraw mieszkaniowych. A jak to się skończyło?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kaloryfer44 
1


Dołączył: 17 Lip 2020
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

Oczywiście, że można sobie samemu wszystko wyliczyć. Ale o wiele łatwiej jest wypełnić krótki formularz, niż przestudiować ze zrozumieniem kilka ustaw i rozporządzeń :)

Służba kandydacka będzie ujęta, a służbę stałą i kontraktową połączę razem i będzie w słowniku służba zawodowa. Oczywiście do aktualizacji trochę wody w Wiśle upłynie...
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

i napisał/a:
A wiedziałem wszystko.
Mało tego - nawet nieco więcej niż organ realizujący zwolnienie.

Nie wszyscy są takimi omnibusami jak Ty :)
Nie wszyscy wiedzą więcej niż kadrowcy, finansowcy, emerytalni.
Chwała Tobie. Ale inni potrzebują programu.
Ponadto program w przypadku zmiany jakiegoś parametru - liczy wszystko natychmiast - a ręcznie trzeba wiele rzeczy powtarzać.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

Program jeśli zrobiony prawidłowo - oszczędza czas. A czas to pieniądz. Tyle w temacie.

P.S. Wyliczenia programu różnią się od Juszczyka o ok. 2,3% (program liczy mniej w moim przypadku przy takich samych danych).
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

thikim napisał/a:
Nie wszyscy są takimi omnibusami jak Ty

A czy wszyscy żołnierze zwodowi są takimi debilami, iż sami nie potrafią zadbać o swoje sprawy?


W kontekście tematu, nie toleruję tego typu wypowiedzi. Proszę mi nie udowadniać, iż przesłanie było inne względem kontekstu wypowiedzi. Z mojej strony ostrzeżenie. :czerwona:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

Wszyscy żołnierze zawodowi to debilami nie są, ale jak czytam Ciebie, żołnierzu, to dochodzę do wniosku że pewien ich procent to jednak buractwo.
Można się obyć bez programu, można i bez kalkulatorka.
Można pododawać na ruskim liczydle koralikowym a pomnożyć z papierowej tablicy logarytmów, albo pisemnie...
Można. Ale po co.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

i napisał/a:
A czy wszyscy żołnierze zwodowi są takimi debilami, iż sami nie potrafią zadbać o swoje sprawy?

Ale po co tak piszesz?
Tak patrząc to można powiedzieć:
Kto kupuje samoloty i karabinki to debil bo można rzucać kamieniami.
Prawdziwi twardziele pokonają wrogów wykałaczką a nie karabinkiem :)
Ehh, i - Ciebie to wysłać na rozmowy z Chińczykami. Po powrocie z rozmów Chiny by się nam poddały:
Cytat:
K... co za gość, my mówimy że mamy dziesiątki tysięcy samolotów, czołgów, miliony żołnierzy - a on nam mówi że tylko debile potrzebują takich ilości żeby wygrać. No i co mu mieliśmy odpowiedzieć? Poddaliśmy się.

Ale to tak żartem odpowiadam.
I to porządny człowiek tylko czasem zbyt twardy dla młodzieży.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group