Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Marynarka Wojenna]
Opublikował Wiadomość
Harpooner 
6



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 1277
Skąd: Oxywie
Wysłany: Pią 28 Maj, 2021   

Dear God...
_________________
Это не противник. Это враг, убийца, вор и насильник. На века и во веки веков.
Лучший дипломатический протокол, который можно к ним применить, — 5,56х45 мм.
Россию ебать и не бояться.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pią 28 Maj, 2021   

Cytat:
Kłopotliwa dla Amerykanów okazała się także korozja, szczególnie odczuwalna na trimaranach. Proces niszczenia metalu był na tyle niespotykany, że uznano iż wynika on z błędów popełnionych podczas projektowania okrętów LCS. Według zagranicznych specjalistów USS „Independence” po zwodowaniu zaczął faktycznie rozpuszczać się w oczach z powodu korozji galwanicznej.


Cytat:
W przypadku USS „Independence” zjawisko to było na tyle silne, że nie wystarczała źle zaprojektowana ochrona katodowa i już w pierwszych latach służby trzeba było wymieniać fragmenty poszycia kadłuba.

Równie poważne problemu w początkowym okresie odnotowano na USS „Freedom”. Na jednostce tej do 2014 roku wystąpiło m.in. podtopienia w dolnej części kadłuba, uszkodzenie systemu sterowania oraz pęknięcie przewodu olejowego układu chłodzenia systemu sterowania pędnikami na prawej burcie.


Cytat:
Przy okazji pojawiła się okazja do wsparcia własnego przemysłu. Amerykanie nie mówią bowiem o złomowaniu LCS-ów, ale jak na razie o ich dezaktywacji. Te stosunkowo nowe okręty mogą więc zostać komuś zaproponowane i będzie to niewątpliwie związane z konicznością przeprowadzenia wcześniejszego remontu i modernizacji. A tego mogą się podjąć jedynie amerykańskie stocznie, które dodatkowo nadzorowałyby proces wsparcia logistycznego u przyszłego użytkownika – oczywiście odpowiednio na tym zarabiając.


Czasem "nowoczesne" stwarza wiele problemów.
 
 
k_r_y_s 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 207
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią 28 Maj, 2021   

Pan Minister wystosował pismo żeby uspokoić nastroje dodając, dopóki będę ministrem a tu taki paszkwil, czyżby coś przeczuwał a list nie ma żadnej wartości?
 
 
morfeusz34 
5


Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 376
Skąd: koszalin
Wysłany: Sob 29 Maj, 2021   

Witam mam pytanie z innej beczki Polska planuje budować na Bałtyku duże farmy wiatrowe i stąd moje pytanie czy mała jednostka rakietowa wpływając na takie farmy ukryje się przed wykryciem radarowym czy nie?
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1736
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sob 29 Maj, 2021   

k_r_y_s napisał/a:
Pan Minister wystosował pismo żeby uspokoić nastroje dodając, dopóki będę ministrem a tu taki paszkwil, czyżby coś przeczuwał a list nie ma żadnej wartości?


Nie, swojego czasu Tusk też pisał w ten sam deseń "dopóki będę Premierem" :cool:
_________________
....
 
 
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Wto 01 Cze, 2021   

Silmeor napisał/a:
W sieci pojawiły się ploteczki o planach zakupu przez nasz waleczny MON szwedzkich korwet Göteborg. Ktoś, coś więcej na ten temat?
Ktos jeszcze lzawi,ze to polski rzad?
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 01 Cze, 2021   

Gdzie Södermanland?
Waleczny MON
A gdzie Göteborg?
Turecki dron..


Brzytwa napisał/a:
k_r_y_s napisał/a:
Pan Minister wystosował pismo żeby uspokoić nastroje dodając, dopóki będę ministrem a tu taki paszkwil, czyżby coś przeczuwał a list nie ma żadnej wartości?


Czyżby coś przeczuwał?
Nie przeczuwałem ja nic
Aliści na Wisłę
mieli znów strzyc..
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

Cud - Skurkiewicz przejrzał na oczy i po 5 latach nalepszej zmiany przyznał że możliwości MW sa bardzo ograniczone. Ciekawe czy uzgodnił to z Błaszczakiem?

Cytat:
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C834653%2Cograniczone-zdolnosci-marynarki-wojennej-60-mld-zl-na-okrety-do-2035-roku
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

Oczywiście, że "uzgodnił". Przecież codziennie dostają z centrali przekazy dnia. :lol:
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

To kto za to odpowie? Bo przecież cudowny minister Antoni M. ogłosił w czasie swojej wybitnej działalności na stanowisku Mona że wojsko odzyskało możliwości do obrony, a teraz już tych możliwości brak... a Tuska po drodze nie było.. to kto jest winny?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

Nieobecny Tusk. :lol:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

Ja abstrahuję (pomijam to co mniej ważne) od poszczególnych rządów. Nie interesuje mnie to.
Co się udało?
# Spike;
# Rosomak;
# F-16.
Coś jeszcze?

A co się udało zrobić dla Marynarki Wojennej? Tylko nie mówcie mi, że NDR.
Gie się udało. A ile lat minęło?

Różne Ministry Obrony Narodowej i tak się ewakuują. A nam przyjdzie ginąć.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11566
Skąd: -)
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

Spike się udał połowicznie.

Spike wprowadzono z założeniem że będzie to rodzina rakiet o różnych zasięgach, zintegrowana z pojazdami opancerzonymi i ze śmigłowcami.

Przez następne kilkadziesiąt lat nie udała się integracja z pojazdami opancerzonymi ani ze śmigłowcami, Spajka wprowadzono defakto jedynie jako broń ręczną desantu spieszonego.

Dopiero Borsuk ma mieć zabudowaną na wieży wyrzutnie Spajków, i zapewne kiedys poczytamy wspomnienia konstruktorów, którzy opisza jak się z tym meczyli w warunkach braku dokumentacji i wrogiej neutralności ze strony producenta (a nie chodzi o producenta polskiego)

Spajk bazuje na kluczowych komponentach z importu, które są Polsce "wydzielane na sztuki" przez jednego i jedynego dostawcę.
Małe kraje mogą się z czyms takim czuć dobrze, ale kraj z potencjałem i przemysłem Polski spokojnie stać by było na smodzielne opracowanie ppk, bazujące na podzespołach pozyskiwanych wolnorynkowo od zróżnicowanych dostawców.

:gent:

Cytat:
# Spike;
# Rosomak;
# F-16.
Coś jeszcze?


Leo-2 zapewne też.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
Ostatnio zmieniony przez michqq Czw 10 Cze, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

#Krab
#Rak
#M-346 Bielik
#Piorun
#Liwiec

Na plus:
#Leopard 2A5
#Poprad

W trakcie:
#Borsuk
#Dana M(?)

MW:
#Kormoran II

michqq napisał/a:

Dopiero Borsuk ma mieć zabudowaną na wieży wyrzutnie Spajków, i zapewne kiedys poczytamy wspomnienia konstruktorów, którzy opisza jak się z tym meczyli w warunkach braku dokumentacji i wrogiej neutralności ze strony producenta (a nie chodzi o producenta polskiego)

Na wojnie nie może być lekko, ale taktyczne zwycięstwo czyni różnicę...

michqq napisał/a:

Spajk bazuje na kluczowych komponentach z importu, które są Polsce "wydzielane na sztuki" przez jednego i jedynego dostawcę.
Małe kraje mogą się z czyms takim czuć dobrze, ale kraj z potencjałem i przemysłem Polski spokojnie stać by było na smodzielne opracowanie ppk, bazujące na podzespołach pozyskiwanych wolnorynkowo od zróżnicowanych dostawców.

Dlatego nie lekceważy się Pirata czy Moskita. Coś być może złoży...A przecież postęp będzie trwać nadal więc coś nowego się też może dołoży...Albo podmieni.
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6057
Skąd: z nikąd
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

i napisał/a:
Ja abstrahuję (pomijam to co mniej ważne) od poszczególnych rządów. Nie interesuje mnie to.
Co się udało?
# Spike;
# Rosomak;
# F-16.
Coś jeszcze?

A co się udało zrobić dla Marynarki Wojennej? Tylko nie mówcie mi, że NDR.
Gie się udało. A ile lat minęło?

Idąc tym tokiem rozumowania skoro NDR/NSM się nie udał to
Rosomak tym bardzie się nie udał. To był (wówczas) największy program zkupu KTO w Europie - i dziś po prawie 20 latach nadal nie ma kompletnego modułu batalionowego - a gdzie mowa o brygadowym....
Formuła licencji też nieudana - w zasadzie to nie mamy możliwości eksportu XC-360P.

Spike - podobnie płacimy krocie i jesteśmy "robieni" nie tylko przez producenta ale innego licencjonobiorce - Eurospike GmbH.
i napisał/a:
Różne Ministry Obrony Narodowej i tak się ewakuują. A nam przyjdzie ginąć.
Generałowie też raczej nie giną... Podobnie jak reszta "nadzwyczajnej kasty"
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group