Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Marynarka Wojenna]
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

Jak czytam - Nie zrozumiałeś mojego pytania.
Zapytam zatem inaczej: Czy należy przemianować Marynarkę Wojenną na Marynarkę Lądową?
ML też brzmi dumnie. Choć dla mnie - nie.

Ja wszędzie węszę agentów. Tak mnie "wychowano". Czyim jesteś agentem?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6043
Skąd: z nikąd
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

Ja bym zadał pytanie czyim agentami są ci co mieli /mają mniej bądź bardziej bezpośredni wpływ na obecną kondycje MW. (Chodzi także tych co noszą / nosili mundur.)

Ja zadałem proste pytanie - pytanie na której odpowiedzi nie zna przeciętny Kowalski - mądrej głupiej ale nie zna...
Jeśli polujesz na agenturę to zadaj sobie pytanie - dlaczego tzw "opinia publiczna" sam nie ma wyrobionego żadnego zdania na tema MW (może poza takim że MW "jest na dnie")
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

MDS napisał/a:
To kto za to odpowie? Bo przecież cudowny minister Antoni M. ogłosił w czasie swojej wybitnej działalności na stanowisku Mona że wojsko odzyskało możliwości do obrony, a teraz już tych możliwości brak... a Tuska po drodze nie było.. to kto jest winny?


Kto jest winny? Głupi elektorat.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 13 Cze, 2021   

Przez prezesa TVPiS zwany czarnym ludem.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Nie 13 Cze, 2021   

i napisał/a:
Czy należy przemianować Marynarkę Wojenną na Marynarkę Lądową?


Skoro w miejsce "Sił Powietrznych" mieliśmy "Wojska Lotnicze i Obrony Powietrznej" to moglibyśmy teraz mieć: "Wojska Morskie i Obrony Wybrzeża".
:cool:

https://zoom.mon.gov.pl/galerie/wspolpraca-okretow-8-flotylli-obrony-wybrzeza-z-silami-7-brygady-obrony-wybrzeza/

[ Dodano: Pon 14 Cze, 2021 ]
https://www.wojsko-polski...ia-7bow-i-8fow/

Wiesz, to właściwie jest rozwiązanie "noszące znamiona genialności".

I tak:
- Po serii ćwiczeń w których "7 Brygada Obrony Wybrzeża" współdziałała z okrętami "8 Flotylli Obrony Wybrzeża", ogłosić wnioski, że ćwiczenia się szczególnie udały, ale jednocześnie zidentyfikowano potrzebę aby jednostki te znalazły się wspólnie w jednym Rodzaju Sił Zbrojnych, celem jeszcze lepszego współdziałania.
- W związku z powyższym, ogłosić reorganizację Marynarki Wojennej, która stanie się nowonazwanym Rodzajem Sił Zbrojnych, nowa nazwa to:
"Siły Morskie i Obrony Wybrzeża". Tak przezwany Rodzaj Sił Zbrojnych byłby oczywiście kontynuatorem Marynarki Wojennej.
- Żołnierzom 7BOW przydzielić nowy rodzaj umundurowania, i ogłosić że są piechotą morską, co chyba byłoby spełnieniem ambicji kadry dowódczej, a i entuzjaści militariów dostaliby nowy temat do pisaniny, a i mundury by byla okazja zamówić, to teraz w Polsce jest sposób na pokazanie że cos się robi.
- Pojawiła się upragniona sytuacja: "nie kupić ciastka i mieć ciastko" - nowy Rodzaj Sił Zbrojnych będzie (nadal) Marynarką Wojenną, ale równoczesnie nie będzie Marynarką Wojenną, poniewaz będzie "Siłami Morskimi i Obrony Wybrzeża". Kontynuator MarWoju będzie mógł udawać że wszystko jest w porzadku, mimo dalszego odchudzania Dywizjonu Okrętów Bojowych i Dywizjonu Okrętów Podwodnych z 3 Flotylli Okretów. Tak więc uzyskamy tą metodą Marynarkę Wojenną no niby nadal - ale już bez "parcia" na kupowanie okrętów bojowych.
- Dywizja WL z której wycięto by 7BOW (12DZ) bynajmniej nie musi być odchudzona ze struktur dowódczych i logistycznych. Przeciwnie! W przypadku (dość prawdopodobnego) scenariusza konfliktu, w którym "nie bedzie dużo roboty na morzu", to 7BOW w dalszym ciągu walczyłaby jako brygada mniejwięcejwojsklądowych, w składzie tej dywizji. Co więcej - byłaby ona naturalnym sposobem na spieszanie innych marynarzy, mianowicie marynarze kierowani do walki na lądzie w pierwszym rzedzie wzmacnialiby 7BOW.
- Ponieważ 7BOW przyjęłaby rolę "rdzenia lądowego" nowego Rodzaju Sił Zbrojnych, szczególnie predysponowana byłaby do współdziałania z innymi lądowymi komponentami MArWoju, przepraszam, SMiOW. W szegolności z MJR i z dywizjonami przeciwlotniczymi MarWoju (przepraszam, SMiOW). Oznacza to, że właściwie "nie jest im aż tak bardzo potrzebny" w 7 BOW ani Dywizjon Artylerii Samobieżnej ani Dywizjon przeciwlotniczy a właśnie tak sie składa że Wojska Lądowe musza wykombinować jak usprzętowić artylerię i artylerie plot w nowoformowanej dywizji na ścianie wschodniej (18 DZ). Oba dywizjony można więc przeflancować z 7BOW gdzieś do 18 DZ.

Po prostu same zalety takiej roszady...
;-)
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1193
Skąd: MSS
Wysłany: Wto 22 Cze, 2021   

Kolejne sukcesy stoczniowców:
"tym razem wyśrubowano rekord remontu okrętu. Termin przekroczono o dwa lata, a MON nabrało wody w usta. Remont "Lublina" trwa już dłużej niż jego budowa." :-o
https://menway.interia.pl/militaria/news-remont-orp-lublin-kolejny-niechlubny-rekord,nId,5310348#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
_________________
BORN TO RIDE
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 22 Cze, 2021   

Dwa lata temu śmiano sie że ORP Lublin ma czekać na otwarcie "zielonej stoczni" na Gryfii i być pierwszym klientem. Niestety "żielonej stoczni" nie udało się otworzyć, więc muszą dokończyć remont.
A farby już na dwa mieszkania starczyło
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

Nie należę do ludzi, którzy pierwsze co zrobią to włączają wujka Googla i ciocię Wikipedię.
Z tego co pamiętam to Amerykanie mają 11 lotniskowców. I chyba 7 lub 8 nosi nazwy Prezydentów.

Wiem, że teraz wyjdę na marzyciela.
Marzą mi się okręty: ORP Wielkopolska, ORP Śląsk, ORP ...
Z góry przepraszam jeśli kogoś uraziłem w lokalnej dumie (pominąłem).

Fajnie jest pomarzyć.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

A mnie dziwi zbyt skromne uwiecznienie osoby admirała Arenda Dickmana, który był jedynym polskim admirałem (był admirałem na słuzbie polskiego króla, Zygmunta III Wazy) ktry wygrał dla Polski bitwę morską.

https://www.youtube.com/watch?v=1iascrldzsk

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

Okręt flagowy - ORP,, Zdrowy rozsądek"
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

Dickman, tudzież jeszcze paru innych. Były szanse.
Niestety polskie tradycje morskie to coś jak architektura beduinów.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3246
Skąd: z cywila
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

manfred napisał/a:

Niestety polskie tradycje morskie to coś jak architektura beduinów.

No i?
Niemcy za to maja niezłą tradycje - choć krótką...
Są potęga gospodarczą wybitnie nastawioną na eksport.
I co? Czy ich Bundesmarine jest w stanie obsłużyć interesy państwa, szklaki handlowe etc.
(To taka dygresja wobec tych co uważają że PMW musi być niewiadomo jaka bo PL ma takie a takie "interesy")

i napisał/a:
Wiem, że teraz wyjdę na marzyciela.
Marzą mi się okręty: ORP Wielkopolska, ORP Śląsk, ORP ...
A mi 3 jednostki podwodne typu "Waza" - Z3, J2K i W4
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2022   

W ciagu jednego dnia doszło do poważnych wycieków z Nord Stream 1 i 2.
Podejrzanym jest Głuptak. :oops1:

Zagrożenie dla życia

_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3246
Skąd: z cywila
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2022   

A u nas coś grzmotnęło w Płocku
https://portalplock.pl/wiadomosci/zdarzenie-na-terenie-pkn-orlen-doszlo-do-pozaru-na-jednej-z-instalacji/jS9nGfmJj1esjjN68TTJ
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2022   

W kwestii NS.

Cytat:
"Szwedzka Narodowa Sieć Sejsmiczna wykryła w poniedziałek dwie wyraźne eksplozje w okolicy. Jedna z z eksplozji miała wielkość 2,3 i została zarejestrowana w aż 30 stacjach pomiarowych w południowej Szwecji."
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group