Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
Wr3dot4 
1


Dołączyła: 03 Mar 2021
Posty: 7
Skąd: Podkarpacie
  Wysłany: Sro 03 Mar, 2021   

Hejka. Jestem tu nowa. Chciałam się dowiedzieć jak wygląda aspekt kobiet w WOT i w zawodowej służbie. Od dziecka lubiłam mundur i była zajawka na wojsko. Teraz gdy jest już osiągnięta pełnoletność zagłębiam wiedzę w tym temacie stąd mój wpis tutaj. Jak wygląda życie w WOT od wewnątrz (licze na odpowiedź kogoś doświadczonego).
Jakie są wymagania? Ile czasu zajmuje służba (czy wszystkie weekendy czy wybiórczo)? bo zastanawiam się jak ewentualnie pogodzić to z studiami i późniejszą pracą.
Jak to natomiast jest jako zawodowy żołnierz: czy jest rzucanie po jednostkach czy moge sama ją wybrać ?, co robi się w czasie pokoju jako zawodowy żołnierz? Czy jest jakieś zajęcie dla informatyka/programisty? Bo nie ukrywam że połączenie wojska i programowania było by dla mnie ideałem.

Liczę na odpowiedzi kogoś doświadczonego bo historie jak to źle jest w WOT lub jako zawodowy od kogoś kto zna ledwie jedną z tych gałęzi mnie męczą i nie pomagają w podjęciu decyzji.

Z góry dziękuję za odpowiedzi! Jestem otwarta na kontakt priv.
 
 
protot 
5
protot


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 568
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 03 Mar, 2021   

Wr3dot4 napisał/a:
Hejka. ... co robi .. w czasie pokoju ... zawodowy żołnierz?....

Za moich czasów mówiło się : Prawdziwy żołnierz pije, używa i czeka na wojnę ....
z imperialistami :D No bo z kim? :-o
Na poważnie - sam bym chciał wiedzieć. :gent:
_________________
"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." Św. Tomasz z Akwinu.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 03 Mar, 2021   

Tajemnica wojskowa! ;)
 
 
Wr3dot4 
1


Dołączyła: 03 Mar 2021
Posty: 7
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Czw 04 Mar, 2021   

Tytan w dresie. napisał/a:
Tajemnica wojskowa! ;)

czy więc nie dowiem się odpowiedzi na żadne z pytań ?
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 04 Mar, 2021   

Cytat:
Nasi użytkownicy napisali 823004 postów,


80% tych postów jest o tym co pytasz.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Wr3dot4 
1


Dołączyła: 03 Mar 2021
Posty: 7
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Pią 05 Mar, 2021   

Cytat:
80% tych postów jest o tym co pytasz.


No właśnie nie -.- . A zdążyłam przeczytać większość postów -.-

zero współpracy w ludziach -.- albo od stopnia ego zbyt mocno podbiło
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 05 Mar, 2021   

Leniuszek i faktycznie wredota. PDT, dobrze napisał. Co chwila padają podobne pytania, bo łatwiej zadać i czekać na gotową odpowiedź, niż poczytać forum. Nam się po prostu już nie chce odpowiadać, po raz enty, na te same pytania i nie nazywaj tego brakiem współpracy.
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Pią 05 Mar, 2021   

Wr3dot4 napisał/a:
Cytat:
80% tych postów jest o tym co pytasz.




zero współpracy w ludziach -.- albo od stopnia ego zbyt mocno podbiło


Masz obraz pracy w wojsku :cool:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 05 Mar, 2021   

Tytan w dresie. napisał/a:
Nam się po prostu już nie chce odpowiadać, po raz enty, na te same pytania
Dokładnie. "Starym" użytkownikom forum już się nie chce pisać kolejny raz o tym samym, a "młodzi" mają to gdzieś.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wr3dot4 
1


Dołączyła: 03 Mar 2021
Posty: 7
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Pią 05 Mar, 2021   

Tytan w dresie. napisał/a:
Leniuszek i faktycznie wredota. .


Wredny charakter to mocny charakter ;)

a tak w ogóle ... "wojsko w oczach kobiet"... a z tego co widzę większość to odpowiedzi facetów...ciekawe ciekawe...
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Pią 05 Mar, 2021   

Wr3dot4 napisał/a:
Wredny charakter to mocny charakter


Może u psa.

Rozumiem że nie bawiłaś się w żadne wschodnie sztuki walk.
Tam instruktorzy (prawdziwi) usiłuja wpoić uczniom mocny charakter bez wredności tego charakteru.
(Ale cojatamwiem)
:czytanie:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Pią 05 Mar, 2021   

Wr3dot4 napisał/a:
Tytan w dresie. napisał/a:
Leniuszek i faktycznie wredota. .


Wredny charakter to mocny charakter ;)

a tak w ogóle ... "wojsko w oczach kobiet"... a z tego co widzę większość to odpowiedzi facetów...ciekawe ciekawe...


Co ty w ogóle oczekujesz od wojska? Chcesz coś, ale sama nie wiesz co. :modli: Z tego co czytam chcesz by programistą, albo już jesteś, a w dodatku żołnierzem. I powiem tobie szczerze. Znam programistów i nie nadają się do wojska, choć usilnie udają harcerzy. Nikt cię w wojsku po główce głaskać nie będzie bo nie ma na to czasu.
 
 
Wr3dot4 
1


Dołączyła: 03 Mar 2021
Posty: 7
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Sob 06 Mar, 2021   

Cytat:
I powiem tobie szczerze. Znam programistów i nie nadają się do wojska, choć usilnie udają harcerzy. Nikt cię w wojsku po główce głaskać nie będzie bo nie ma na to czasu.


Nikt mnie po niej nigdy nie głaskał i nie oczekuje tego a wręcz nie lubie fałszywego podlizywania się. Wojsko być może mam ukryte w genach bo sporo osób w rodzinie miało swoją przygodę z wojskiem. Przede wszystkim nie ide tam dla pieniędzy i tych wszystkich rzekomych dodatków tylko dla samej "idei". Czemu programista i wojskowy w jednym .. bo lubie kodować wydawać może sie to dziwne ale działająca aplikacja mnie cieszy jak małe dziecko nowa zabawka natomiast ruch mi nie straszny i wrecz nie jestem z tych co całe życie mogli by wegetować przed Netflixem. Dlatego chętnie bym brała udział w ćwiczeniach poligonach itd itd..

Z resztą z tego co widze odpowiedzi są od rocznika PRLu i jego końca i zauważyłam że wy bardzo sceptycznie patrzycie na młodych teraz. Macie nas za bardzo zepsutych .. co nie jest do końca zgodne i mówie to w pełni obiektywnie bo zdaję sobie sprawę że ci zepsuci najwięcej krzyczą przez co wyrabiają wszystkim złą opinię.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 06 Mar, 2021   

Wr3dot4 napisał/a:
Z resztą z tego co widze odpowiedzi są od rocznika PRLu i jego końca i zauważyłam że wy bardzo sceptycznie patrzycie na młodych teraz.

Uważasz, że bez powodu? Przez lata obserwujemy tę równię pochyłą w wojsku.
 
 
Wr3dot4 
1


Dołączyła: 03 Mar 2021
Posty: 7
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Sob 06 Mar, 2021   

Tytan w dresie. napisał/a:
Wr3dot4 napisał/a:
Z resztą z tego co widze odpowiedzi są od rocznika PRLu i jego końca i zauważyłam że wy bardzo sceptycznie patrzycie na młodych teraz.

Uważasz, że bez powodu? Przez lata obserwujemy tę równię pochyłą w wojsku.


Bo ostaliście na mieliźnie tego jak było kiedyś tu nastąpiła stop klatka i tyle... a świat idzie do przodu... trzeba iść z duchem czasu. Kiedyś walczono na maczugi potem miecze i szable następnie broń palna a obecnie walka jest na lepsze i szybsze szukanie luk w systemach ... Dzisiejsza największa wojna jest w internecie. Jest wielu hakerów którzy tylko czekają by wykraść rządowe dane lub dostęp do konta bankowego każdego z nas. Dlatego tak nagle zaczęto kłaść nacisk na tzw. cyberbezpieczeństwo.

Wy widzicie kogoś kto nie zrobi 10 pompek czy nie podciągnie sie na drążku ale na obecny moment jest on w stanie zrobić więcej niż wy.

Troche wiary w młode pokolenie bo widząc taki brak wiary w nasze możliwości to nie dziwne jest że tworzy sie równia pochyła, bo po co sie starać skoro na nas wyrok już wydano?

Fakt my byliśmy chowani w luźniejszych zasadach. Nasza droga do szkoly nie była jak wyprawa na Mont Everest zimą. My mamy więcej.. ale to nie znaczy że gorsi

--------------------------------------------------------------------------------------------------

A tak nawiasem podsumowując ... przewińcie sobie te wszystkie komentarze od góry do dołu i zróbcie sobie rachunek sumienia, który (bo zakładam że sami faceci pisali) z Was choć próbował mi pomóc? Kto choć odpowiedział na jedno pytanie od tak po prostu? a pytań było około 7...

Odpowiedź zostawiam wam.

Natomiast chętnie rzuciliście się z wyśmianiem z pytań bo były, bo młoda, bo nic nie wie o życiu, bo nie wie czego chce. No uśmiałam sie z tego tak nieziemsko jak wy. Bo zamiast odpisać krótko zwięźle i po chłopsku lepiej było zrobić ze mnie blondynkę która nie czytała forum i zapewne to nawet nie wie co tu robi. Nie mniej jednak spodziewałam sie tego i nie tyka mnie to bo z hejtem miałam niejednokrotnie do czynienia. Hejt obecnie jest wszedzie: w szkole, pracy, w internecie i w wojsku można więc przywyknąć. Jestem wręcz gotowa na to że w jednostce jeden z was może być dowódcą i to sowicie wykorzysta. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group