Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podkomisarz vs podporucznik
Opublikował Wiadomość
korn 
1


Dołączył: 22 Sie 2018
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 08 Mar, 2021   Podkomisarz vs podporucznik

Witam,

Jak w temacie. Aktualnie służę w wotach w stopniu kaprala, wcześniej około 3 lat służby w zawodowej. Mam zamiar iść w tym roku na studia oficerskie tylko mam problem z podjęciem decyzji czy do szczytna ( 4 lata policyjne ) czy na wat/awl/law. Pod względem finansowym z tego co widzę aktualnie wygrywa zdecydowanie podkomisarz plus na studiach otrzymuje się od 3 do 3.5k w przeciwienstwie do wojskowych ( od 1500 do 2600 w zaleznosci od roku i stopnia ). Nie mam natomiast większej wiedzy na temat charekteru służby oficera policji oraz porównania atmosfery tudzież stresu na służbie między tymi formacjami. Jeśli ktoś się orientuje jak to wygląda to prosiłbym o poradę :D
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Pią 12 Mar, 2021   

Hmm, zadałeś trudne pytanie. Nie będę nic pisał o służbie w wojsku (bo to nie moje klimaty), natomiast jeżeli chodzi o Policję to powiem tak: wszystko zależy od Ciebie, tzw. "żagla" i tego co Ciebie interesuje, no i gdzie otrzymasz skierowanie po szkole. W pionie kryminalnym masz dochodzeniówkę i operacyjnych. Jeżeli lubisz siedzenie w papierach to dochodzeniówka. Jeżeli lubisz wyjść z domu o 7.00 i wrócić po kilku dniach, to polecam pion operacyjny (ale dochodzeniówka też tak ma). Za to w np. WPA wykonujesz typowe prace biurowe od 7.30 do 15.30. Na temat prewencji nie wypowiadam się, bo nigdy tam nie byłem (od początku swojej służby byłem "operacyjnym"). Skoro jesteś z Wrocławia, to podejdź na Podwale, popytaj się w kadrach. Jedno jest pewne, stopień oficerski nie znaczy, że będziesz przełożonym, być może Twoim naczelnikiem może być aspirant sztabowy.
Ale jeżeli kierujesz się nad wyborem formacji tylko pod względem finansów, to daj sobie spokój. :gent:
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 12 Mar, 2021   

Finanse to akurat najmniej miarodajny argument. W tym momencie w Policji może i pieniądze byłyby lepsze, ale za jakiś czas sytuacja może się odwrócić.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią 12 Mar, 2021   

Nie idź do policji. Zostań w wojsku. Policjant ma bardzo ciężką robotę, do tego marnie płatną. Wakatów masa, a o podkomisarzu bez pleców zapomnij.

WAT czy pokrewne dają ci konkretny fach i stopień oficerski. I pewną robotę np. w NCBC :)
_________________
....
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12773
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 12 Mar, 2021   

Ale do Szczytna na studia oficerskie przyjmują znowu z cywila? Czy tylko funkcjonariuszy w służbie?
Powiem szczerze, mam kolegę, który po studiach cywilnych poszedł do Policji. Dwa lata wcześniej, niż ja do wojska. Zaczynał od posterunkowego i po 19 bodaj latach (ja po 17) mieliśmy po dwie gwiazdki. Tylko on bez belek pod spodem.
Zarobki w takim układzie w ogóle nie ma co wspominać. Tyle że ja się całą służbę włóczyłem po Polsce. On niby siedział na miejscu, ale większość służby spędził „w nagrodę” w jakiś powiatówkach, oddalonych kilkadziesiąt km od domu.
O stresie, ilości roboty, atmosferze, nie ma co wspominać. W wojsku może się zarabia mniej, ale porównując wynagrodzenie do pracy (zwłaszcza ilości), to najlepsza praca świata.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pią 12 Mar, 2021   

buntaro napisał/a:
Jedno jest pewne, stopień oficerski nie znaczy, że będziesz przełożonym, być może Twoim naczelnikiem może być aspirant sztabowy.


Niezły kabaret w tej Policji. Chorąży przełożonym oficera ... :???:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2303
Skąd: z granicy
Wysłany: Pią 12 Mar, 2021   

focus napisał/a:
buntaro napisał/a:
Jedno jest pewne, stopień oficerski nie znaczy, że będziesz przełożonym, być może Twoim naczelnikiem może być aspirant sztabowy.


Niezły kabaret w tej Policji. Chorąży przełożonym oficera ... :???:


No wiesz w MSW/MSWiA były nie takie cyrki. W 1993 roku komendantem Pomorskiego Oddziału SG został szeregowy SG Marek Bieńkowski (nawiasem mówiąc szwagier ministra sw Andrzeja Milczanowskiego) . Żebyś widział miny pułkowników byłych WOPistów po zmechu . Ludzie nie wiedzieli jak się zachować .
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 12 Mar, 2021   

Niedawno komendantem był major SG, a zastępców miał generałów.
W policji liczy się doświadczenie, a nie to co na naramienniku. Naczelnikiem jest stary wyjadacz aspirant i kieruje "kotem" nadkomisarzem. Tylko u nas jest tak, że im wyższy stopniem, tym uważany jest za mądrzejszego. W praktyce, wiecie jak jest.
 
 
Leked234 
1


Dołączył: 13 Mar 2021
Posty: 1
Skąd: Konin
Wysłany: Sob 13 Mar, 2021   

To jakie są zarobki podkomisarza, a jakie porucznika?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 13 Mar, 2021   

Ogólnie mówiąc, zbliżone.
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Sob 13 Mar, 2021   

manfred napisał/a:
Ale do Szczytna na studia oficerskie przyjmują znowu z cywila? Czy tylko funkcjonariuszy w służbie?

manfred wróciło od 2019, trzeba tylko spełnić wstępne warunki przyjęcia do służby
https://www.wspol.edu.pl/...nauka-o-policji

[ Dodano: Sob 13 Mar, 2021 ]
Hmm, wyraziłem się trochę nieprecyzyjnie. Przechodzi się normalną procedurę przyjęcia do służby, tylko zamiast "krawężnikowania" od razu trafiasz na szkołę.
A tak swoją drogą (ale to tylko moje prywatne zdanie), wolałem mieć do czynienia z absolwentem 4-letniej szkoły, niż z kimś kto po roku służby (mając wyższe wykształcenie) zaliczył półroczny SAWS.
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
seba2203 
1


Dołączył: 21 Cze 2021
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Mar, 2022   

Witam. Ile zarabia netto mniej więcej ppor w wojsku ze wszystkimi dodatkami? Będę wdzięczny za informację.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 23 Mar, 2022   

W jakiej służbie? Są różne dodatki, inne w Wojskach Lądowych, Żandarmerii Wojskowej, MW itd.
_________________
....
 
 
seba2203 
1


Dołączył: 21 Cze 2021
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Mar, 2022   

Brzytwa napisał/a:
W jakiej służbie? Są różne dodatki, inne w Wojskach Lądowych, Żandarmerii Wojskowej, MW itd.

Chodziło mi o Wojska lądowe, ale jeśli wiesz ile w Żandarmerii to z chęcią też usłyszę średnie wynagrodzenie na tym stopniu tutaj. Proszę o info :)

[ Dodano: Pon 25 Kwi, 2022 ]
Nikt nie odpowie? :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group