Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Brygady OT
Opublikował Wiadomość
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

A ja nadal czekam jak się rozwinie 18BOT
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 13 Paź, 2022   

A ja czekam na ... ich zwijanie.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 13 Paź, 2022   

I prędzej tak będzie.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 14 Paź, 2022   

A myślałem, że wojna za naszą wschodnią granicą coś komuś wytłumaczyła w kwestii WOT.
Widać nie.
Nadal to powinny być maksymalnie bataliony, ale wasza niechęć jest zabawna.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 14 Paź, 2022   

To nie jest niechęć z mojej strony, a trzeźwy osąd. Brak możliwości. Z czego, za co i jak rozwijać kolejne "brygady"? Pisałem Ci już co nieco na priv, a od tamtej pory jest jeszcze gorzej.
A z drugiej strony, gdy zaczną nam wydawać po jednym bucie, jednym mundurze na dwóch, kaski budowlane, to kto wie? Może wtedy powstaną kolejne "brygady".
Ostatnio zmieniony przez Tytan w dresie. Pią 14 Paź, 2022, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 14 Paź, 2022   

Tytan w dresie. napisał/a:
To nie jest niechęć z mojej strony, a trzeźwy osąd. Brak możliwości. Z czego, za co i jak rozwijać kolejne "brygady"? Pisałem Ci już co nieco na priv, a od tamtej pory jest jeszcze gorzej.


Tytan, ja to wszystko rozumiem.
Błąd jest na etapie konceptu i projektowania go - tyle.

To powinny być maksymalnie bataliony. Drenowanie kadr od pozostałych RSZ to błąd.
Nowiutki sprzęt tylko dla WOT - też błąd. Gyby nie ten agresywny PR i nowinki, do WOT poszliby tacy idealiści jak ja.


Koncept WOT jest dobry, tylko nie w takiej wersji jak jest obecnie. Ba, koncept WOT jest słuszny, co pokazuje wojna na Ukrainie, ale bez odpowiedniego planu i wykonania go, wszystko się rozjeżdża.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Pią 14 Paź, 2022   

Gveir napisał/a:
Koncept WOT jest dobry, tylko nie w takiej wersji jak jest obecnie. Ba, koncept WOT jest słuszny, co pokazuje wojna na Ukrainie.


Moja opinia jest całkowicie przeciwną.
:gent:

Wojna na Ukrainie pokazała wiele spraw, ale między innymi również i taką, że Rosja zająwszy peryferie obwodu/województwa Zaporoskiego ale bez zajmowania samego miasta obwodowego/wojewódzkiego (Zaporoża, które jest skupiskiem demograficznym) potrafiła rozstawić urny i ogłosić że Naród Zaporoski właczył się do Federacji Rosyjskiej, a wszyscy ukraińscy żołnierze którzy służą w formacja ch regionalnych, stają sie żołnierzami rosyjskimi, obywatelami Federacji Rosyjskiej wg ichniego prawa.
Wszyscy z automatu. Niezależnie od tego że walcza po przeciwnej stronie.
Wszak nie sa Ukraińcami tylko Zaporożcami.
Sa więc z Federacji Rosyjskiej. O prosze, tu jest mapka.

Konsekwencją sa, jakbytonapisaćdelikatnie, dalece idące komplikacje formalnoprawne, chociażby w zakresie dostawania się do niewoli.

Przed powstaniem WOT w Polsce, dawniejsza koncepcja OTK nie przewidywała jakiegokolwiek wiązania Obrony Terytorialnej z podziałem kraju na województwa. Obrona Terytorialna - owszem ale obrona KRAJU a nie obrona WOJEWÓDZKA.

Od samego początku z uporem godnym lepszej sprawy pisze tutaj i pisac nadal będe.
Całkowicie błędną koncepcją jest regionalizacja jednostek wojskowych wojska polskiego, błędem jest utożsamianie "czegokolwiek wojskowego" z granicami wojewódzkimi.
Obrona terytorialna powinna być wojskiem ogólnokrajowym, a w żadnym razie wojskiem wojewódzkim.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 16 Paź, 2022   

michqq napisał/a:
Gveir napisał/a:
Koncept WOT jest dobry, tylko nie w takiej wersji jak jest obecnie. Ba, koncept WOT jest słuszny, co pokazuje wojna na Ukrainie.


Moja opinia jest całkowicie przeciwną.
:gent:

Wojna na Ukrainie pokazała wiele spraw, ale między innymi również i taką, że Rosja zająwszy peryferie obwodu/województwa Zaporoskiego ale bez zajmowania samego miasta obwodowego/wojewódzkiego (Zaporoża, które jest skupiskiem demograficznym) potrafiła rozstawić urny i ogłosić że Naród Zaporoski właczył się do Federacji Rosyjskiej, a wszyscy ukraińscy żołnierze którzy służą w formacja ch regionalnych, stają sie żołnierzami rosyjskimi, obywatelami Federacji Rosyjskiej wg ichniego prawa.
Wszyscy z automatu. Niezależnie od tego że walcza po przeciwnej stronie.
Wszak nie sa Ukraińcami tylko Zaporożcami.
Sa więc z Federacji Rosyjskiej. O prosze, tu jest mapka.

Konsekwencją sa, jakbytonapisaćdelikatnie, dalece idące komplikacje formalnoprawne, chociażby w zakresie dostawania się do niewoli.

Przed powstaniem WOT w Polsce, dawniejsza koncepcja OTK nie przewidywała jakiegokolwiek wiązania Obrony Terytorialnej z podziałem kraju na województwa. Obrona Terytorialna - owszem ale obrona KRAJU a nie obrona WOJEWÓDZKA.

Od samego początku z uporem godnym lepszej sprawy pisze tutaj i pisac nadal będe.
Całkowicie błędną koncepcją jest regionalizacja jednostek wojskowych wojska polskiego, błędem jest utożsamianie "czegokolwiek wojskowego" z granicami wojewódzkimi.
Obrona terytorialna powinna być wojskiem ogólnokrajowym, a w żadnym razie wojskiem wojewódzkim.
:gent:


Niby tak, niby nie, ale serio myślisz, że w przypadku tak absurdalnego scenariusza, żołnierze nagle powiedzieliby "a to spoko, to my już nie walczymy"? Jasne, że to wszystko jest groteskowe do granic możliwości, no ale bądźmy poważni.

Z jednej strony pomysł dyslokacji w konkretnych województwach sprawia, że rekrutują się z niego lokalni.
Większą motywacją do obrony powiatu koziołkowskiego będzie miał mieszkaniec tegoż, niż gość wyrwany z Śląska czy Pomorza Zachodniego. Ja wiem, że stara taktyka WP to wyrzucenie żołnierza na przeciwległy i odległy kraniec kraju od miejsca jego zamieszkania, no ale..
Nie mówię, że kompletnie bronię tej wizji, bo dostrzegam luki w takim systemie. Nie mniej, jako, że mieszkam całe moje życie w Warszawie, wolałbym bronić tego miasta. Szczególnie, że je znam.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3622
Wysłany: Nie 16 Paź, 2022   

Taktyka przekątnej, że tak powiem, jest przedwojenna i nie tyle wojskowa, co państwowa. Trzeba było na wszelkie sposoby sklejać obszary trzech zaborów.

Problem, o którym piszecie, był też w armii ukraińskiej. Sporo się tam zmieniło od 2014 r., bo "armia koszarowa" zaczęła się przekształcać we frontową, ale podobno dalej była rozwinięta korupcja i złodziejstwo, co odbijało się na zaopatrzeniu żołnierzy. To się skończyło po 23 lutego, ale gdzieś słyszałem, że po pewnym czasie zaczęło wracać - dostawy z Zachodu okazały się zbyt dużą pokusą. Nie wiem, czy udało się zrobić z tym porządek. Wydaje się, że nie powinno być to trudne - zaopatrzeniowiec który cokolwiek "przytuli" lub próbuje dystrybuować w zamian za "wyrazy wdzięczności", powinien być natychmiast degradowany i oddelegowany do pododdziału walczącego na froncie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group