Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Nie 05 Mar, 2023
SZCZEPIENIA COVID
Opublikował Wiadomość
zino 
4


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 234
Skąd: Poland
Wysłany: Czw 25 Mar, 2021   SZCZEPIENIA COVID

Witam.
Rusza akcja szczepień dla nas żołnierzy.
https://portal-mundurowy.pl/index.php/component/k2/item/13444-ruszylo-narodowe-szczenienie-sluzb-mundurowych
Jak na razie w mojej JW nie ma za dużo szczegółów co do harmonogramu. Nie wiemy kto nas będzie szczepił, gdzie, ile szczepionek dostaniemy. Wiadomo tylko, że w grę wchodzi jedna szczepionka ASTRA. Już są teorie, że cywile nie przyjmują bo się boją to dali żołnierzom.
Jeżeli ktoś z szanownych kolegów/koleżanek posiada informacje na temat tempa szczepień, miejsc i jakiś dodatkowych wytycznych (modne w MON) co do kolejności (pesel, stopień, wysługa czy jeszcze coś innego) to proszę się z nami podzielić. Fajnie by było gdybyście też podzielili się swoimi wrażeniami już po szczepieniu - objawy, dolegliwości itp.
Ja osobiście mam zamiar się zaszczepić choć kariery już nie zrobię :gent:
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 25 Mar, 2021   

Astra Zenka

Astra Zenka
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
protot 
5
protot


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 568
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 25 Mar, 2021   

Ostatnio głośno jest o objawach przelotnej halucynacji po przechorowaniu COVID-19. Podobna zdarza się też po szczepionce.
Doświadczyłem to na własnej głowie: budzę się rano, a tu obok mnie leży i uśmiecha Marylin Monroe :???: . Rozpłakałem się :cry: : co ja z Tobą pocznę? :-o Wołam: Marylko! Nagle dostaję cios w głowę :nokaut: i słyszę głos żony: Ja Ci dam Marylkę, ty staruchu ( dalej niecenzuralne). No i zwid zniknął. Niepotrzebnie płakałem. :oops1:
_________________
"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." Św. Tomasz z Akwinu.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 26 Mar, 2021   

Ciekawe ... bo "prawie" robi dużą różnicę.
Cytat:
MON przekazało PAP, że chęć zaszczepienia się zadeklarowali prawie wszyscy z liczącej ponad 110 tys. żołnierzy zawodowych armii.
https://www.bankier.pl/wi...19-8080989.html
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Pią 26 Mar, 2021   

Cytat:
chęć zaszczepienia się zadeklarowali prawie wszyscy z liczącej ponad 110 tys. żołnierzy zawodowych armii

Akurat.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Nie 28 Mar, 2021   

Znane mi informacje: przydzielono pewną ilość szczepionek na poszczególne obwody profilaktyczno - lecznicze. Było pismo w tej sprawie
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
lopatek_piech 
1


Wiek: 43
Dołączył: 09 Kwi 2021
Posty: 4
Skąd: PL
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   

U mnie szczepienia od wtorku. Po szczepieniu wysoka gorączka 2 dni. Kolejność? Na razie chętni. Nie ma tłumu jak przed magazynem mundurowym w dzień dostawy towaru :)
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   

U mnie szczepią od kilku dni. Ja byłem akurat wczoraj i powiem, że jak mnie wieczorem złapała delira, to mnie telepało do rana, przy temperaturze 39.7. Koszmar. Dzisiaj boli mnie dosłownie wszystko.
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   

To zachęciłeś. Mnie tak COVID nie zamęczył...
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   

W moim przypadku temperatura była dużo wyższa niż w trakcie COVID, samopoczucie również dużo gorsze. Pomógł mi metamizol podany dożylnie. Ogólnie zespół objawów po szczepionce w moim przypadku był bardzo covidowy.
 
 
Repomen 
3


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2015
Posty: 119
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   a

COVID-a miałem w listopadzie, przeszedłem średnio (gorączka 10 dni). Szczepionkę (ZENKA) dostałem 2 tygodnie temu - 1 dzień temperatury 37, poza tym OK.

Uczciwie napiszę, że strachu przed zakrzepem piłem BARDZO DUŻO wody, przed i po szczepionce.
 
 
bodzio1973 
5
29 lat 5 m-cy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 797
Skąd: KILLER TANKS
Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021   Re: a

Repomen napisał/a:
COVID-a miałem w listopadzie, przeszedłem średnio (gorączka 10 dni). Szczepionkę (ZENKA) dostałem 2 tygodnie temu - 1 dzień temperatury 37, poza tym OK.

Uczciwie napiszę, że strachu przed zakrzepem piłem BARDZO DUŻO wody, przed i po szczepionce.

Picie wody zapobiega temu? Pytam bo nie mam na ten temat wiedzy. :gent:
_________________
"Miłość Ojczyzny Naszym Prawem"
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021   

Woda rozrzedza krew i zaleca się jej picie przed oddaniem krwi, ale w tym przypadku, to raczej nie pomoże.
 
 
Repomen 
3


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2015
Posty: 119
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021   a

Bodzio1973, nie mam pojęcia czy woda pomaga, ale skoro rozrzedza to przeciwdziała zakrzepom.

"Rodzinny" lekarz mi zalecił, a że jest pediatrą, szczepi dzieci i widziała naprawdę sporo dziwnych reakcji, to grzecznie piłem.
 
 
bodzio1973 
5
29 lat 5 m-cy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 797
Skąd: KILLER TANKS
Wysłany: Sob 10 Kwi, 2021   Re: a

Repomen napisał/a:
Bodzio1973, nie mam pojęcia czy woda pomaga, ale skoro rozrzedza to przeciwdziała zakrzepom.

"Rodzinny" lekarz mi zalecił, a że jest pediatrą, szczepi dzieci i widziała naprawdę sporo dziwnych reakcji, to grzecznie piłem.

Dziękuję za informację - ;) ja z niej skorzystam , a może i inni ;)
_________________
"Miłość Ojczyzny Naszym Prawem"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group