Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddelegowanie do szpitala COVID-owego
Opublikował Wiadomość
jazz84 
3


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 140
Skąd: L...
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2021   Oddelegowanie do szpitala COVID-owego

Dobry wieczór.
Jestem jednym z zawodowych żołnierzy (nie WOT) skierowanych do szpitala, w celu wsparcia Wojsk Obrony Terytorialnej w realizacji zadania pn. Wspieranie Służb Sanitarnych oraz Samorządu Terytorialnego przez Siły Zbrojne RP.
Zadania te realizujemy od jesieni 2020 roku wspólnie z żołnierzami TSW WOT (żołnierze niezawodowi) na 8-godzinnych zmianach.
Po ostatnich doniesieniach medialnych nt. nagród dla żołnierzy niezawodowych oddelegowanych do szpitali oraz rozmowach z naszymi kolegami i koleżankami z innych jednostek nasze morale opada i pojawiły się nurtujące nas pytania.

Do czego zmierzam?
Otóż, żołnierze w innych miejscowościach jak np. Warszawa chwalą się że mają jakieś dodatki finansowe za oddelegowanie do szpitala, gdzie ich praca polega np. na pilnowaniu drzwi wejściowych, mierzenie temperatury, przeprowadzenie wstępnej ankiety medycznej. Nie wchodzą oni do szpitali, a już na pewno na oddziały COVIDOWE.

Tymczasem moi koledzy, koleżanki i ja, podczas 8-godzinnej zmiany w szpitalu (w szpitalu, nie przed szpitalem) niejednokrotnie wchodzimy na oddziały COVIDOWE w celu: zaniesienia próbek do badań, transportu osocza dla pacjentów, zaniesienie paczek od rodziny chorego i co jest najważniejsze: transportujemy tych zakażonych pacjentów (na wózkach lub na łóżkach) na badania takie jak Tomografia Komputerowa lub USG itd.
Nadmieniam, że gdy pacjent nie jest w stanie sam się położyć na takim tomografie to my, żołnierze z najwyższą starannością układamy (przekładamy z łóżka) takiego pacjenta do badania, a po badaniu z powrotem przekładamy go na łóżko i transportujemy na oddział COVIDOWY lub na SOR.

Takich badań jest bardzo dużo, w naszej ocenie mamy bezpośredni kontakt z wirusem.
Dlatego nie możemy zrozumieć z jakiego powodu nie otrzymujemy "dodatków", gdy w tym samym czasie żołnierze nie pracujący bezpośrednio przy zakażonych pacjentach chwalą się otrzymywaniem dodatków.

Co z tym zrobić?
Czy powinniśmy pisać wnioski o wypłaty dodatków?
Czy może czekać aż przełożeni sami na to wpadną?
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1427
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2021   

Ten dodatek o którym wspominają Twoi koledzy to zapewne podciągnęli pod ,,poligonowy". Kolega mój z innej JW otrzymuje takowy, ale nie za 8 h tylko zaiwania od rana do wieczora.
 
 
jazz84 
3


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 140
Skąd: L...
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2021   

Nie chce się mądrzyć, ale żeby się zarazić Covidem lub złapać inną bakterię to nie muszę tam być od rana do wieczora.

Czy jego ból jest lepszy niż mój ;) ?
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1427
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2021   

Przeczytaj ze zrozumieniem.
Twój pobyt trwa tam 8 h i jest traktowany jako normalne pełnienie obowiązków służbowych w ramach tygodniowej normy czasu pracy.
Po wszystkim dostaniesz dyplom i pochwałę.
Aby ukoić ból Twoich pośladów to wiedz że pielęgniarki przesuwane z innych oddziałów na oddział covidowy tego słynnego dodatkowego 100% nie dostają, z tego samego powodu co Ty.

Lepiej już?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2021   

jazz84, a masz coś wspólnego ze służbą zdrowia ? Np. specjalność.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
jazz84 
3


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 140
Skąd: L...
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

Nie mam żadnej specjalności związanej ze Służbą Zdrowia.
Nikt z nas jej nie ma, nikt o takie specjalności nie pyta gdy trzeba się ubrać w kombinezon po pacjenta na Strefę Czerwoną żeby go przewieźć, przełożyć, dotykać.
Pakowanie zmarłego w czarny worek też się zdarzy.
Nie chodzi nam o dodatek COVIDOWY, wiemy że on jest tylko dla Służby Zdrowia.

Cytat:
Rozporządzenie MON z dnia 28 grudnia 2016 r.
w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych.
§ 25.
1. Żołnierzowi zawodowemu wykonującemu poza macierzystą jednostką wojskową zadania związane z bezpośrednim udziałem w zapobieganiu skutkom klęsk żywiołowych lub ich usuwaniu albo zadania ratownicze przyznaje się dodatek specjalny w wysokości 0,03 kwoty bazowej za każdą rozpoczętą dobę wykonywania tych zadań.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

Wojsko nie płaci żadnych dodatków, za pracę w szpitalu. Żołnierze z mojej jednostki pomagają w kilku szpitalach w województwie i tylko niektórzy dostali jednorazowe nagrody, gdy były jeszcze pieniądze. A robią tam wszystko, od wypełniania dokumentów, poprzez mycie chorych, do wywożenia zwłok do kostnicy.
 
 
jazz84 
3


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 140
Skąd: L...
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

Tytan w dresie. napisał/a:
Wojsko nie płaci żadnych dodatków, za pracę w szpitalu. Żołnierze z mojej jednostki pomagają w kilku szpitalach w województwie i tylko niektórzy dostali jednorazowe nagrody, gdy były jeszcze pieniądze. A robią tam wszystko, od wypełniania dokumentów, poprzez mycie chorych, do wywożenia zwłok do kostnicy.


No właśnie do tego zmierzam.
W imię czego?
Co mi po dyplomie i pochwale?
Spłacę za to kredyt?
Zapewnie dziecku odpowiednie warunki życia jeśli się tam zarażę i dojdzie do zgonu?

Cytat:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 28 grudnia 2016 r. w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych
...
4. Szkodliwe dla zdrowia lub uciążliwe warunki służby uprawniające do dodatku w wysokości przewidzianej dla czwartego stopnia szkodliwości:
...
10) praca w kontakcie z materiałem zakaźnym lub chorymi zakaźnie ludźmi albo zwierzętami;
...


Z tym dodatkiem to już gorzej, musi być powołana komisja, żeby stwierdzić szkodliwe warunki.
Już ja widzę jak BHP-owiec z innymi członkami przyjedzie do szpitala.
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

Pogadajcie ze swoim mężem zaufania. Niech poruszy sprawę z dowódcą JW.
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

jazz84, pieniądze jakie mógłbyś otrzymać to jedynie z poniższego rozporządzenia
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 29 maja 2014 r. w sprawie trybu przyznawania nagród uznaniowych i zapomóg żołnierzom zawodowym.

Silmeor, dobrze radzi.
Może dowódca JW zapomniał, że jesteście oddelegowani. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
jazz84 
3


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 140
Skąd: L...
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

-=Alex=- napisał/a:
jazz84, pieniądze jakie mógłbyś otrzymać to jedynie z poniższego rozporządzenia
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 29 maja 2014 r. w sprawie trybu przyznawania nagród uznaniowych i zapomóg żołnierzom zawodowym.


Zasięgałem języka w WOG.
Sympatyczna pani od finansów podała mi właśnie rozporządzenie o dodatkach jako podstawę prawną przelewów dla żołnierzy z 18 DZ, ale tylko dla tych którzy pobierają wymazy.

Co kraj to obyczaj 🤔
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

Pewnie z tego paragrafu, ale to musiałby wypowiedzieć się ktoś mądrzejszy ode mnie.
Cytat:
§ 25. Żołnierzowi zawodowemu wykonującemu poza macierzystą jednostką wojskową zadania związane z bezpośrednim udziałem w zapobieganiu skutkom klęsk żywiołowych lub ich usuwaniu albo zadania ratownicze przyznaje się dodatek specjalny w wysokości 0,03 kwoty bazowej za każdą rozpoczętą dobę wykonywania tych zadań.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
jazz84 
3


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 140
Skąd: L...
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

-=Alex=- napisał/a:
Pewnie z tego paragrafu, ale to musiałby wypowiedzieć się ktoś mądrzejszy ode mnie.
Cytat:
§ 25. Żołnierzowi zawodowemu wykonującemu poza macierzystą jednostką wojskową zadania związane z bezpośrednim udziałem w zapobieganiu skutkom klęsk żywiołowych lub ich usuwaniu albo zadania ratownicze przyznaje się dodatek specjalny w wysokości 0,03 kwoty bazowej za każdą rozpoczętą dobę wykonywania tych zadań.


Dokładnie z tego.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

Ale to jest ograniczona liczba żołnierzy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie. W mojej jednostce nie więcej, niż pięć osób. A do szpitali jeździło kilkudziesięciu.
 
 
jazz84 
3


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 140
Skąd: L...
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

Ja też nie mam, nikt w naszym szpitalu nie ma takiego przeszkolenia.
Nie pobieramy wymazów.

Wymazowcy - krótki czas przebywania z prawdopodobnie zakażonymi - jest dodatek.
My w szpitalu - praca z pacjentami z potwierdzonymi zakażeniem COVIDem - brak dodatku.

Trudno jest to zrozumieć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group