Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
kosmodisk 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Legnica
  Wysłany: Nie 16 Maj, 2021   

Szanowni żołnierze.

Wpadłem jak śliwka w kompot. Kierując się nieaktualnym stanem prawnym działałem zgodnie z wypracowanym kiedyś planem i we wrześniu 2020 wykupiłem od AMW lokal mieszkalny z bonifikatą, natomiast po ukończeniu 6-miesięcznego SO od grudnia 2020 zostałem skierowany przez DKMON do służby w jednostce znajdującej się w odległości uniemożliwiającej codzienne dojazdy. Starałem się przenieść za porozumieniem stron do jednostki bliższej i pomimo zgody obu dowódców tych jednostek DKMON odmówił przeniesienia ze względu na jakąś decyzję/rozkaz/zarządzenie MON stanowiące rzekomo o tym, że oficer wyznaczony na pierwsze stanowisko służbowe musi na nim być 2 lata. Nie wliczając czasu na studium to od grudnia żyję "na dwa domy". Zgodnie z obowiązującymi przepisami lokalu mieszkalnego nie mogę sprzedać ani wynająć pod groźbą zwrotu bonifikaty. Czy ktoś może coś doradzić? Pisać pismo o przeniesienie wyżej? Do kogo? Co robić?
 
 
michau 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 89
Skąd: SZRP
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

Jeżeli dobrze pamiętam to jeżeli sprzedaż lokal nabyty z bonifikatą a środki przeznaczysz na zakup innego to unikniesz zwrotu bonifikaty. :gent:
 
 
kosmodisk 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

No właśnie. Też kierowałem się tym, że będę mógł tak zrobić, a niestety w 2015 roku wyszła nowa ustawa o AMW, która nie zezwala na taki manewr 😒
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

kosmodisk napisał/a:
Zgodnie z obowiązującymi przepisami lokalu mieszkalnego nie mogę sprzedać ani wynająć pod groźbą zwrotu bonifikaty.
Wynająć możesz.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kosmodisk 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

Jesteś pewny? Tak stanowi Art. 75 Ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o Agencji Mienia Wojskowego
Cytat:
5. Agencja zażąda zwrotu kwoty równej pomniejszeniu udzielonemu na podstawie ust. 2 pkt 1 lub 2, jeżeli nabywca
lokalu mieszkalnego, o którym mowa w ust. 1, przed upływem 5 lat od dnia jego nabycia zbył ten lokal lub wykorzystał na
inne cele niż mieszkalne


Czyż nie chodzi tu o cele mieszkalne żołnierza, który wykupił lokal?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

kosmodisk napisał/a:
Tak stanowi Art. 75
79.

kosmodisk napisał/a:
Jesteś pewny?
Nie. Nie wiemy co autor miał na myśli pod pojęciem "inne cele niż mieszkalne".
W orzecznictwie cywilnym te inne cele to np. magazynowe, biurowe, pod własną lub cudzą działalność gospodarczą itp. Natomiast wynajem lokalu mieszkalnego jako lokal mieszkalny nie powoduje zmiany tego celu.
Nie wiem czy w "Protokole uzgodnień" było coś wspomniane na temat wynajmu i utraty bonifikaty.
Nie wiem jaka jest interpretacja AMW w tej kwestii.
Suche stwierdzenie "inne cele niż mieszkalne" daje duże pole do popisu dla AMW.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kosmodisk 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 18 Maj, 2021   

Jest tu może jakiś radca prawny?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 18 Maj, 2021   

protot "ogarnia" "Trudne sprawy".
http://www.nfow.pl/viewto...ghlight=#934883

kosmodisk, nie wiem jaką masz specjalność, w jakiej jednostce służysz, ale zostałeś oficerem, skończy się kadencja i jak dostaniesz kolejne przeniesienie to będziesz znowu sprzedawał mieszkanie ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kosmodisk 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 18 Maj, 2021   

Już nawet nie chodzi o sprzedaż tego lokalu tylko o to, co żołnierz ma zrobić z takim mieszkaniem gdy zostanie przeniesiony służbowo. Jeżeli można wynająć to super, a jeśli nie? Mam wyprowadzić się z rodziną do wynajmowanego w miejscowości pełnienia służby, a tu płacić za nieużywane?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 18 Maj, 2021   

No niestety, takie jest ryzyko bycia oficerem.

A co do wynajmu, to znając AMW jest więcej niż pewne, że AMW będzie stać na stanowisku, że nie wolno wynajmować. Nie po to powycinali inne zapisy aby żołnierzowi robić dobrze.

kosmodisk napisał/a:
DKMON odmówił przeniesienia ze względu na jakąś decyzję/rozkaz/zarządzenie MON stanowiące rzekomo o tym, że oficer wyznaczony na pierwsze stanowisko służbowe musi na nim być 2 lata.
O powyższym pierwszy raz słyszę. Czy ktoś może potwierdzić. W ustawie i rozporządzeniu raczej nic na ten temat nie ma.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group