Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgoda Departamentu Kadr - termin
Opublikował Wiadomość
gabdziol 
1


Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   Zgoda Departamentu Kadr - termin

Witam,
jest ktoś w stanie określi orientacyjny czas jaki czekam się na przesłanie dokumentów z Departamentu Kadr do docelowej jednostki?
Wszystkie badania mam ogarnięte. WKU wysłało kwity do Departamentu i czekam, aż Departament wyśle je do JW w celu podpisania kontraktu.
Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji jak długo ta procedura może trwać. W docelowej JW powiedzieli, że nie ma na to reguły. Jedni twierdzą 1,2,3 tygodnie, a jeszcze inni, że nawet do 3 miesięcy.

Dzięki za ewentualne info z Waszej strony.
Pozdrawiam.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

Jest tak, jak Ci powiedziano.

Teraz WKU wysyła dokumenty do Departamentu? Do tej pory robiła to jednostka.
Zgoda na powołanie może przyjść szybko, ale to kadrowcy w jednostce określają termin powołania. Może być tak, że zbierają większą liczbę kandydatów, wtedy robią rozkaz i powołują. Z reguły nie robią rozkazu na dwóch, trzech ludzi, ale na kilkunastu.
 
 
gabdziol 
1


Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

Może od początku...
1. Znalazłem sobie etat
2. JW wysłała kwity o zgodę do DK
3. DK wydał zgodę
4. WKU skierowało mnie na badania do RWKL oraz Psychologa
5. Wszystko ogarnąłem i dostarczyłem dokumenty do WKU
6. WKU wysłało dokumenty do DK.
i teraz czekam aż DK wszystko zatwierdzi i prześle dokumenty do JW w celu podpisania kontraktu.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

WKU wysyła dokumenty bezpośrednio do jednostki, a nie do DKadr, ten już się wypowiedział wydając zgodę. Pewnie już tam są i sytuacja wygląda jak opisałem powyżej.
 
 
gabdziol 
1


Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

Rozumiem. Swoją drogą w WKU w takim razie wprowadzili mnie w błąd informując, że wysyłają dokumenty do DK, który po zatwierdzeniu przesyła je do JW.
Chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii na przestrzeni ostatnich miesięcy.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

Po co drugi raz do DK? Wyrazili zgodę na początku rekrutacji i na tym ich rola się kończy.
 
 
rydz 
4



Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 270
Skąd: PL
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

Tytan w dresie. napisał/a:
Po co drugi raz do DK? Wyrazili zgodę na początku rekrutacji i na tym ich rola się kończy.


Nie kończy, bo DK MON wydaje jeszcze Rozkaz Personalny o powołaniu do służby.
_________________
Inna miała być codzienność.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

gabdziol napisał/a:
Może od początku...
1. Znalazłem sobie etat
2. JW wysłała kwity o zgodę do DK
3. DK wydał zgodę
4. WKU skierowało mnie na badania do RWKL oraz Psychologa
5. Wszystko ogarnąłem i dostarczyłem dokumenty do WKU
6. WKU wysłało dokumenty do DK.
i teraz czekam aż DK wszystko zatwierdzi i prześle dokumenty do JW w celu podpisania kontraktu.


JW nie wysyła ''kwitów'' do DK. Proces kwalifikacji odbywa się elektronicznie poprze system SEW on-line, w ewidencji którego zawarte winny być wszelkie niezbędne dane wraz z dokumentacją (świadectwa, certyfikaty, wnioski, opinie etc ...). Dokumenty wprowadza się do e-TAP w postaci ''skanu''.
e-TAP - elektroniczna Teczka Akt Personalnych.

Jeżeli zostałeś skierowany na badania do WKL, to wnioskuję, iż DK wyraził zgodę na powołanie (wydanie zaświadczenia o możliwości powołania do zawodowej służby wojskowej).

W takich okolicznościach, WKU po skompletowaniu dokumentów przesyła teczkę kandydata do organu uprawnionego do powołania do służby zawodowej.

W przypadku korpusu szeregowych zawodowych będzie to - dowódca jednostki wojskowej zajmujący stanowisko służbowe zaszeregowane do stopnia etatowego co najmniej pułkownika (komandora), w podległych jednostkach wojskowych.

w korpusie podoficerów zawodowych i szeregowych zawodowych - Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej i Dowódca Garnizonu Warszawa, w podległych jednostkach wojskowych.

w korpusie oficerów zawodowych, o stopniach etatowych niewymienionych w pkt 1, oraz w korpusach podoficerów zawodowych i szeregowych zawodowych w jednostkach wojskowych niewymienionych w pkt 3 i 4 - dyrektor departamentu Ministerstwa Obrony Narodowej właściwego do spraw kadr;

Pytanie w tej kwestii są dwa, do jakiej jednostki ubiegasz się o powołanie oraz w jakim korpusie ? (oficer, podoficer, szeregowy). Udzielenie informacji na zadane pytanie, rozwiąże wiele kwestii formalnych, kto, gdzie i kiedy. :gent:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
gabdziol 
1


Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2021   

Korpus oficerów. Więc WKU nie wprowadziło mnie jednak w błąd.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2021   

Przepraszam, ale przyjąłem, że starasz się do korpusu szeregowych.
Po prostu, powołań z cywila jest najwięcej do tego korpusu.

focus, o sprawach czysto technicznych nie pisałem. Czy to drogą elektroniczną, czy pocztową, chodziło mi o określenie schematu działań. :gent:

rydz, nie w każdym przypadku, o czym napisał już focus.
 
 
gabdziol 
1


Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2021   

Dziękuję za wszelkie informacje.
Rozumiem, że nie ma uregulowania prawnego, które normuje czas jaki ma dyrektor departamentu na powołanie do służby?
 
 
Henryx 
1


Wiek: 38
Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

gabdziol napisał/a:
Dziękuję za wszelkie informacje.
Rozumiem, że nie ma uregulowania prawnego, które normuje czas jaki ma dyrektor departamentu na powołanie do służby?


Prawdopodobnie jest tak jak napisałeś. Rozmawiajac z ludźmi którzy przechodzili już ten proces terminy są bardzo rozbierze. W moim przypadku minął miesiąc i nadal ciepliwie czekam. Każdego dnia telefon może zadzwonić.
 
 
gabdziol 
1


Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

Tylko zastanawiam mnie jedna kwestia. Czy to DK wydłuża czas, czy jednostka czeka aż będą mieli kilka osób.
W moim przypadku JW na początku stwierdziła, że zależy im żeby jak najszybciej to załatwić.
Kompletne badania złożyłem w WKU 15 kwietnia. 20 kwietnia zostały wysłane od nich do DK. Od tego momentu czekam na kontakt.
Teoretycznie dostałem informację, że trwa to w DK ok 2-3 tygodni, ale czy tak jest, niestety nie wiem.
 
 
Henryx 
1


Wiek: 38
Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

gabdziol napisał/a:
Tylko zastanawiam mnie jedna kwestia. Czy to DK wydłuża czas, czy jednostka czeka aż będą mieli kilka osób.
W moim przypadku JW na początku stwierdziła, że zależy im żeby jak najszybciej to załatwić.
Kompletne badania złożyłem w WKU 15 kwietnia. 20 kwietnia zostały wysłane od nich do DK. Od tego momentu czekam na kontakt.
Teoretycznie dostałem informację, że trwa to w DK ok 2-3 tygodni, ale czy tak jest, niestety nie wiem.

Jednostk nie czeka dokumenty po badaniach idą z WKU do DGRSZ które to postanowi czy wyda zgodę na powołanie do służby . Myślę, że gdyby to zależało od JW zgoda byłaby natychmiastowa. Zależy im aby mieć ludzi do pracy. Moje dokumenty poszły duzo wcześniej niż 2-3 tygodnie. Taki termin jest chyba nierealny.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

Henryx napisał/a:
Jednostk nie czeka dokumenty po badaniach idą z WKU do DGRSZ które to postanowi czy wyda zgodę na powołanie do służby . Myślę, że gdyby to zależało od JW zgoda byłaby natychmiastowa. Zależy im aby mieć ludzi do pracy. Moje dokumenty poszły duzo wcześniej niż 2-3 tygodnie. Taki termin jest chyba nierealny.


Powołanie do zawodowej służby wojskowej (proces) uzależniony jest do jakiego korpusu kandydat jest powoływany. Kwestia druga, to proszę nie mylić kompetencji organów do powoływania oraz wyznaczania na stanowisko służbowe oraz zawierania kontraktu.

Do korpusu oficerów powołuje - DK MON, wyznacza na stanowisko organ posiadający kompetencje do wyznaczenia z zaszeregowaniem do właściwego stopnia etatowego STE:

Do korpusu podoficerów powołuje - Szef SG WP, Dowódca RSZ, Szef IWspSZ itd ..., wyznacza na stanowisko organ posiadający kompetencje do wyznaczenia z zaszeregowaniem do stopnia etatowego STE:

Organami właściwymi do wyznaczania na stanowiska służbowe i zwalniania z tych stanowisk żołnierzy zawodowych są:

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej i szef jednostki organizacyjnej właściwej do spraw uzbrojenia podległej Ministrowi Obrony Narodowej – w odniesieniu do Stanowisk służbowych do stopnia etatowego podpułkownika (komandora
porucznika)
włącznie w podległych jednostkach wojskowych, z zastrzeżeniem

dowódca korpusu, rektor – komendant wojskowej uczelni akademickiej, dowódca dywizji, dowódca flotylli, Dowódca Garnizonu Warszawa w odniesieniu do stanowisk służbowych do stopnia etatowego majora (komandora podporucznika) włącznie w podległych jednostkach wojskowych,

dowódca brygady, szef wojewódzkiego sztabu wojskowego, dowódca skrzydła, rektor – komendant wojskowej uczelni zawodowej, dowódca pułku, dowódca batalionu oraz dowódca zajmujący stanowisko służbowe zaszeregowane do stopnia etatowego co najmniej podpułkownika (komandora porucznika) – w odniesieniu do stanowisk służbowych do stopnia etatowego kapitana (kapitana marynarki) włącznie w podległych jednostkach wojskowych, z zastrzeżeniem

dyrektor departamentu Ministerstwa Obrony Narodowej właściwego do spraw kadr – w odniesieniu do stanowisk służbowych do stopnia etatowego podpułkownika (komandora porucznika) włącznie w pozostałych, niewymienionych w pkt 2–4, jednostkach wojskowych, a także jednostkach wojskowych podległych Dowódcy Garnizonu Warszawa.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group