Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyleczony rak, a zdolnosc do sluzby wojskowej.
Opublikował Wiadomość
seba2203 
1


Dołączył: 21 Cze 2021
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   Wyleczony rak, a zdolnosc do sluzby wojskowej.

Czołem.
Jak wygląda rekrutacja do służby w kwestiach zdrowotnych? 2,5 roku temu wykryto u mnie nowotwór złośliwy z przerzutami, 2 lata temu zakończyłem leczenie onkologiczne. Czy to, że przeszedłem nowotwór dyskwalifikuje mnie z możliwości przyjęcia do służby zawodowej? Proszę o odpowiedź, jeśli orientujecie się w temacie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

§ 83.1 - Nowotwory złośliwe wszystkich rodzajów i stopni w zależności od wyników leczenia - "N"
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

N - jak niezdolny.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1704
Skąd: warm-maz
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

-=Alex=-, widziałem zaświadczenie od onkologa, w którym widniał zapis: brak zarówno objawów jak i uwidocznionych w badaniu PET komórek rakowych. Zdrowy. Żołnierz przez kilka lat zmagał się z chorobą i uznany został za zdrowego przez onkologa specjalistę. Przytoczony przez Ciebie paragraf wskazuje obecność choroby. W przypadku "zdrowej" osoby ten paragraf raczej nie powinien mieć zastosowania. Inaczej byłoby gdyby widniał tam zapis: "nawet przebyte..."
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

No to powodzenia.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
seba2203 
1


Dołączył: 21 Cze 2021
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

Czyli do końca niewiadomo, właśnie ciekawe jak jest intepretowany przytoczony paragraf, bo dość niejasno to brzmi i nie ma żadnego zapisu odnośnie osoby, która jest zdrowa.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

Sorry, ale skoro czujesz się dobrze, to czy musisz chwalić się komisji lekarskiej tym nowotworem?
 
 
seba2203 
1


Dołączył: 21 Cze 2021
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

jasne, że nie muszę, ale czy to nie jest sprawdzane? Teraz wszystko jest systemowe, epacjent itp, wszystko da sie sprawdzic o danym człowieku i jego historii.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

Nie sądzę, aby wojskowe komisje lekarskie lub lekarze wykonujący badania na zlecenie tej komisji mieli dostęp do takich informacji. W każdym razie spróbować nie zaszkodzi.
 
 
seba2203 
1


Dołączył: 21 Cze 2021
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

Dodatkowo miałem jeszcze drobny zabieg kardiologiczny - wstawienie pierścienia w ujściu mitralnym, myslicie, ze to ewentualnie moze dyskwalifikować? Ehh, mocno poturbowany zdrowotnie zostałem za młodu, a teraz zachciało się wojska :) , ale czy przejdę to sito związane z kwestiami zdrowotnymi :/
 
 
michau 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 89
Skąd: SZRP
Wysłany: Wto 22 Cze, 2021   

Zapewne będą przeprowadzać z Tobą wywiad co do chorób, pobytów w szpitalu, zabiegów itp.
 
 
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Wto 22 Cze, 2021   

W RWKL przed odebraniem obiegówki wypełnia się pewną ankietę, która stanowi swego rodzaju wywiad lekarski. To oświadczenie podpisuje się i złożenie na nim nieprawdy lub zatajenie czegoś może w skrajnym przypadku może powodować pociągnięcie do odpowiedzialności karnej :nie2:

Dlatego radzę tak poważnych schorzeń nie ukrywać. Jeżeli jesteś wyleczony, zdrowy to przy obecnych "wiatrach kadrowych" powinieneś dostać zdolność.
_________________
Make love, not Saw.
 
 
seba2203 
1


Dołączył: 21 Cze 2021
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Cze, 2021   

Dzięki za odp wyżej.
Nowotwory złośliwe wszystkich rodzajów i stopni w zależności od wyników leczenia,
Stan po częściowym usunięciu narządu lub usunięciu jednego z parzystych narządów z powodu nowotworów złośliwych nieupośledzający sprawności ustroju, w obu przypadkach w rozporządzeniu N, ale załóżmy sytuację, że przechodzę badania, wszystko jest ok i otrzymuję Z. Co ile już żołnierz zawodowy ma badania lekarskie? Czy badania, jeśli jest się już żołnierzem są identyczne jak przy naborze? Czy ewentualnie, jeśli lekarz da mi przy naborze Z, to przy ewentualnych badaniach będąc już żołnierzem, ze względu na schorzenia, które mnie dopadły w przeszłości mogę dostać N?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 22 Cze, 2021   

LBJ napisał/a:
To oświadczenie podpisuje się i złożenie na nim nieprawdy lub zatajenie czegoś może w skrajnym przypadku może powodować pociągnięcie do odpowiedzialności karnej

Owszem, ale tylko wtedy, gdyby w ustawie wyraźnie przewidziano odebranie oświadczenia pod rygorem odpowiedzialności karnej. Dla oświadczeń o stanie zdrowia, składanych przez orzekanych, rygoru takiego ustawa nie przewiduje - przynajmniej jeśli chodzi o postępowania prowadzone przez wojskowe komisje lekarskie (przepisów dotyczących innych komisji nie badałem).

Niestety, ale nagminnie zdarza się, że rozmaite urzędy straszą petentów artykułem 233 Kodeksu karnego, który mówi o składaniu fałszywych zeznań. Tymczasem oświadczenie to nie to samo co zeznanie. Nie powiem, że dziwi mnie takie postępowanie urzędników, bo zbyt wiele urzędniczej głupoty w życiu widziałem, ale czy to aby na pewno tylko głupota, czy może jednak świadome, celowe, bezprawne zastraszanie obywateli?
 
 
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Wto 22 Cze, 2021   

Wydaje mi się że gdy wypełniałem ten kwit przed otrzymaniem obiegówki w RWKL, to tam coś było chyba wspomniane właśnie o 233 kk. Jestem tego pewien na jakieś 75%. Może ktoś teraz robił RWKL to potwierdzi lub zaprzeczy.
_________________
Make love, not Saw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group