Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia wojskowe, poziom glukozy
Opublikował Wiadomość
mateusz_morawski 
1


Dołączył: 06 Sie 2021
Posty: 3
Skąd: Katowice
  Wysłany: Pią 06 Sie, 2021   Studia wojskowe, poziom glukozy

Cześć,
Jestem w trakcie wykonywania badań mających na celu umożliwienie mi pełnienia zawodowej służby wojskowej, dostałem się już na AWL, jednak dzisiaj odbierając wyniki badań laboratoryjnych, zauważyłem że mam glukoze na poziomie 5,7 mmol/L (norma to 3,9-5,5), wszystkie inne wyniki są prawidłowe, więc tutaj pojawia się moje zapytanie, czy taki wynik może spowodować iż zostanę uznany za niezdolnego do służby? Podejrzewam że jego przyczyną jest po prostu zbyt duża ilość słodyczy dzień przed badaniem (nigdy wcześniej problemów z cukrem nie miałem, nie jestem otyły BMI na poziomie 22, regularnie ćwiczę). Jeśli ktoś wiedziałby coś na ten temat, lub sam miał kiedyś podobny problem, byłbym wdzięczny za rady, co zrobić w tej sytuacji.
 
 
Franz 
3



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 107
Skąd: Guantanamo Bay
Wysłany: Pią 06 Sie, 2021   

W zdecydowanej większości przypadków (bilirubina, glukoza itp.), to wina poprzednich kilku dni. Jeśli nie jesteś pewny, to jedz "czysto" przez 2 dni i zrób sobie glukozę na czczo. Dzień wcześniej bardziej białko, trochę tłuszczu, ogranicz węgle - powinno być git. Jeśli nie, to do rodzinnego.
_________________
Zen master says "we'll see"
 
 
mateusz_morawski 
1


Dołączył: 06 Sie 2021
Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 06 Sie, 2021   

Franz napisał/a:
W zdecydowanej większości przypadków (bilirubina, glukoza itp.), to wina poprzednich kilku dni. Jeśli nie jesteś pewny, to jedz "czysto" przez 2 dni i zrób sobie glukozę na czczo. Dzień wcześniej bardziej białko, trochę tłuszczu, ogranicz węgle - powinno być git. Jeśli nie, to do rodzinnego.


Dzięki wielkie, a orientujesz się może czy jeśli przed pójściem do internisty zrobię badania w laboratorium na własną rękę (oczywiście w szpitalu), to mogą służyć mi one za potwierdzenie że był to jednorazowy problem? Czy badania takie muszą być jednak wykonywane w szpitalu wojskowym, na którym mam "obiegówke"?
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Pią 06 Sie, 2021   

Z tymi "badaniami" to nigdy nic nie wiadomo.
Wyszły mi za duże erytrocyty. Zrobiłem badania na własną rękę - wyszły mi w normie.
I bądź tu mądry.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Franz 
3



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 107
Skąd: Guantanamo Bay
Wysłany: Sob 07 Sie, 2021   

mateusz_morawski napisał/a:
Franz napisał/a:
W zdecydowanej większości przypadków (bilirubina, glukoza itp.), to wina poprzednich kilku dni. Jeśli nie jesteś pewny, to jedz "czysto" przez 2 dni i zrób sobie glukozę na czczo. Dzień wcześniej bardziej białko, trochę tłuszczu, ogranicz węgle - powinno być git. Jeśli nie, to do rodzinnego.


Dzięki wielkie, a orientujesz się może czy jeśli przed pójściem do internisty zrobię badania w laboratorium na własną rękę (oczywiście w szpitalu), to mogą służyć mi one za potwierdzenie że był to jednorazowy problem? Czy badania takie muszą być jednak wykonywane w szpitalu wojskowym, na którym mam "obiegówke"?


Jak najbardziej może pomóc i internista nie powinien wnikać. Uzasadnij ignorancją co do spożywania cukrów przed badaniem itp.
_________________
Zen master says "we'll see"
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Sob 07 Sie, 2021   

Podwyzszony cukier ci nie zablokuje drogi do służby, ale przygotuj się na dodatkowe badania, tzn. krzywą cukrową, która precyzyjnie zbada jak to z tym twoim cukrem jest. Jeśli krzywa cukrowa ci wyjdzie ok to nie będzie żadnego problemu.
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Sob 07 Sie, 2021   

Coś jest na rzeczy. Bo sam objadałem się słodyczami i nigdy nie miałem wyników powyżej normy.
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Sob 07 Sie, 2021   

Nie ma reguły, niektórzy tak mają, że w badaniach na czczo wychodzi lekko powyżej normy a krzywą cukrową mają wzorową. Minus tylko taki, że czasami lekarz sobie zażyczy dodatkowych badań i tyle.
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
mateusz_morawski 
1


Dołączył: 06 Sie 2021
Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 09 Sie, 2021   

Brat napisał/a:
Coś jest na rzeczy. Bo sam objadałem się słodyczami i nigdy nie miałem wyników powyżej normy.


Odstawiłem napoje słodkie i słodycze na ostatnie 2 dni, i dzisiaj wynik z laboratorium 4,15 więc wszystko w normie.

Dzięki wszystkim za pomoc!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group