Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gecko
Sob 17 Lip, 2021
Trzydziesci lat mineeeelo...
Opublikował Wiadomość
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1427
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Wto 06 Lip, 2021   

No nie wiem Brzytwa, czy będzie aż taka przepychanka z ojcem dyrektorem.
Było nie było coraz mniej jego mentorów zasiada w KEP, biologia robi swoje. Czasami wypływają informacje, że zmieniają się wśród hierarchów zapatrywania na działalność ojca Tadeusza.
Kasa kasą ale na coraz bardziej opustoszałe kościoły muszą podjąć jakieś kroki, a młodych nic tak nie zniechęca jak hipokryzja i dwulicowość duchownych KK. Tutaj kroki muszą być szybkie i zdecydowane, bo skończy się jak na zachodzie gdzie w byłych świątyniach są skejtparki,dyskoteki czy galerie.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 06 Lip, 2021   

Niestety, dużo racji. I te 30 tytułowych lat tego tematu to pokazało. Jednak KEP jeżeli dobrze kojarzę nie ma żadnego przełożeństwa na zakony, mogą mu skoczyć :hey:
_________________
....
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1427
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Wto 06 Lip, 2021   

W zasadzie i tak i nie. To jest system naczyń połączonych. O ile od umownie przyjmijmy 89 było dla KK eldorado to rządzący KK nie przyjmowali do wiadomości, że to się kiedyś skończy. Jak widać hierarchia myślała i co niektórzy dalej uważają że jakoś to będzie
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pią 09 Lip, 2021   

Skośnoocy przyjaciele chwalą się nowym superkomputerem kwantowym.

Pora odkurzyć projekt pocisków dekoherencyjnych alfa beta gamma i wolnymi neutronami z dwoma prekursorsami sztywnym i formowanym wybuchowo. Ten zakodowany na tablicach Mendelejewa..Nośnikami będą narodowe drony..
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12784
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 09 Lip, 2021   

Pamiętam u nas Odra stała. Trzeba było w 3 pomieszczeniach okna zamurować, żeby miała warunki. Może jeszcze stoi, bo kto by takie monstrum wyciągnął? Odmuruje się, odkurzy i będzie w sam raz.
Ale powstały dwa nowe wydziały prawa. Jeden Ordo Iuris a drugi w szkole więziennictwa Jakiego. Więc w sprawie podbudowy ideologiczno - prawnej Chińczyków wyprzedzimy.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Pią 09 Lip, 2021   

Cytat:
Jednak KEP jeżeli dobrze kojarzę nie ma żadnego przełożeństwa na zakony, mogą mu skoczyć

To nie jest prawda - w zakresie tego co sobie robią za zamkniętymi drzwiami własnego zakonu to KEP czy indywidualni biskupi nic nie mają. Jeżeli jednak chodzi o nauczanie wiernych "z pieczątką katolickości" to właśnie biskupi mają de iure prawo i obowiązek przyznawać (nihil obstat na SWOIM TERYTORIUM) nikt inny - w związku z czym - tolerując Rydzyka popierają Rydzyka.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12784
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 09 Lip, 2021   

No nie wiem powiem szczerze jak to jest. Wszedłem se nawet w Wikipedię w hasło „imprimatur” i stoi jak byk, że jest ono udzielane przez biskupa albo generała/prowincjała zakonu.
Już kiedyś się nad tym zastanawiałem, jak poszedłem w niedzielę do kościoła do zakonników, a tam patrzę idzie na msze Wiecha, taka konserwatystka, tradycjonalistka, z sąsiedniej gminy, co musiała ze 30 km tam przyjechać. No ale zrozumiałem, bo w tą niedzielę w kościołach czytali list ws. pedofilii, a u tych zakonników o tym ani widu, ani słychu.
Jakiś kapelan by się wypowiedział, ale dawno z Forum pouciekali, zrażeni antyklerykalizmem niektórych użytkowników. Widać tutaj nie da się ewangelizować.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Lip, 2021   

[quote="Papla"
A co do opustoszalych kosciolow... [/quote]

Msze odprawiane w rycie tradycyjnym przedsoborowym - kościoły pękają w szwach.
Jesli pasterze dusz cierpią na puste nawy to niech się dobrze zastanowią dlaczego.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12784
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 09 Lip, 2021   

Na pewno nie dlatego, że wierni chcieliby oglądać księdza w staromodnym ornacie, paplającego coś po łacinie i odwróconego d. do nich.
To tylko efekt skali. Mało mszy, dużo wiernych w kościele. Tu chodzi całkiem o coś innego.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Lip, 2021   

Paplającego po łacinie.... idz poczciwy człowieku kozy pasać... tyle wiesz, ile zjesz... Wszyscy na jednostce byli tacy prymit... tacy NOWOCZESNIE postępowo niemalże po radziecku uformowani?
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12784
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 09 Lip, 2021   

Róbcie tak dalej. Skończycie jak ten Dieterichs na Syberii. Też dobrze zaczynał, ale skończył na tworzeniu „drużyn Świętego Krzyża” i kropieniu bolszewików święconą wodą, bo mu żołnierze pouciekali z wielogodzinnych procesji.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Nie 11 Lip, 2021   

manfred napisał/a:
Na pewno nie dlatego, że wierni chcieliby oglądać księdza w staromodnym ornacie, paplającego coś po łacinie i odwróconego d. do nich.
To tylko efekt skali. Mało mszy, dużo wiernych w kościele. Tu chodzi całkiem o coś innego.


Są różne atrakcje:

https://www.youtube.com/watch?v=hkMGFW3dsOo
 
 
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Nie 11 Lip, 2021   

Papla napisał/a:
Hmm.. czy ktos sugeruje, ze po kolejnym mydleniu oczu.. nie wroc, przetasowaniu rzadu, nowym ministrem gospodarki i przemyslu bedzie Tadeusz Rydzyk? Patrzac jak pod jego kierownictwem mala parafia rozwinela sie w ciagu 30 lat, to w TVP zabraknie miejsca w paskach na wychwalenie jego geniuszu ekonomicznego.

A co do opustoszalych kosciolow... przeciez mozna zrobic abonament na msze telewizyjne i radiowe od kazdego ochrzczonego, chcesz sluchac sluchaj, nie chcesz, nie sluchaj, ale abonament plac. Ile to sie kasy zwroci jak nie trzeba bedzie remontowac kosciolow czy placic za prad. XXI wiek. MojaMsza.apk w GooglePlay obowiazkowa do kazdego telefonu.

Ja wierze w Boga.Mi to wystarcza. Nie w pieprzonego redympto.... Nie lubie sekciarzy. Dominikanie, wnikliwie mnie sluchaja.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4645
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pon 12 Lip, 2021   Re: Trzydziesci lat mineeeelo...

Szanowni Użytkownicy- dyskutanci ja w kwestii porządkowej przypominam, że treścią wątku jest:
michqq napisał/a:
30 lat temu, 1 lipca 1991 r., w Pradze podpisany został protokół o likwidacji Układu Warszawskiego.

A nie partie polityczne i ich prezesi czy przewodniczący, nie instytucja kościoła, wiara, itd.

Tak więc Szanowne Grono dyskutantów wzywane jest do natychmiastowego powrotu do głównego nurtu wątku. Jest okres urlopowy, ładna pogoda, ciepło, ogólnie miło i tak jakoś fajnie to nie psujcie humoru innym poprzez swoje dywagacje polityczno-religijne. Mm nadzieję, ze ten prosty przekaz dotrze do każdej głowy bo nie chcę w bardziej brutalny sposób uzmysławiać zastosowania w praktyce zasad zawartych w regulaminie forum. Bo mam wrażenie, ze formuła tego wątku to już dawno się wyczerpała.
Pozdrawiam

Gecko

EDIT 17.07.2021
Tak myślałem, jak trzeba było wrócić do wątku i przestać uprawiać politykę i religioznawstwo to dyskusja umarła, choć chwilę wcześniej była zażarta. Od kilku dni ani jednego nowego postu. Ponieważ temat się wyczerpał to go zamykam.
Gecko
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group