Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo a sluzba - doswiadczenia
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13499
Skąd: ---
Wysłany: Pon 02 Sie, 2021   Prawo a sluzba - doswiadczenia

1. Pewien pan od służby finansowej stwierdził, iż nie należą mi się pieniądze za przeniesienie.
Byłem przygotowany. Wyciągnąłem i położyłem mu na biurko z pytaniem: A to rozporządzenie pan zna? Zerknął tylko na nagłówek ... podszedł do swojej szafy ... wyciągnął druk ... i powiedział mi z niesmakiem - proszę to wypełnić.

Da się? Da się.

2. Zapytałem się kiedyś pewnej pani w ówczesnej Wojskowej Agencji Mieszkaniowej: "A dlaczego tych jedenastu podporuczników pilotów znalazło się przede mną na liście do otrzymania mieszkania?"
Pani - siląc się na fachowość chciała mnie zbyć. I odpowiedziała: Gdyż jak pilot zostaje wyznaczony na kolejne stanowisko służbowe to "wskakuje pierwszy na listę".

A ja odpowiedziałem pismem:
Wyznaczenie na pierwsze stanowisko służbowe nie jest wyznaczeniem na kolejne stanowisko służbowe.

...

I zostałem pierwszym na liście.
Myślała, iż zbędzie mnie niedokładnym rozumieniem zapisów prawa.

Da się? Da się.

Tylko trzeba wymagać stosowania prawa. I nie bać się tego.

P.S. Przepraszam za to, iż zmuszony byłem wyrzuć z tematu wątku. tzw. polskie litery. Silnik Forum tego nie przyjmuje.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Repomen 
3


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2015
Posty: 119
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Pon 02 Sie, 2021   aaa

Druga połowa lat 90, znany manewr WAM, dajemy dla chętnych kwaterę zastępczą, a jak nie biorą to bach, żonaci płacą za internat (tak, tak były takie czasy, gdy żonaci odmawiając kwatery płacili za internat), do tego podrobione wezwanie od komornika (mam do dzisiaj) i płać "jelonku".

No to ja do księgarni, KPA, chyba z miesiąc pisałem odwołanie na Elwro 801, od razu do Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezesa WAM, i ..... tak, tak, WAM zaczął odróżniać kwaterę, od zastępczego lokalu mieszkalnego który to lokal postawili na równi z internatem., czyli odmowa zastępczej kwatery nie pozbawiała innych praw.

W ciągu kilku tygodni wpadłem na pierwsze miejsce do "fajnej zastępczej" i było git.
W sumie, to nawet mam gdzieś te wszystkie papiery.
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 02 Sie, 2021   

Rejonowa Wojskowa Komisja Morsko-Lekarska w Gdańsku wydała orzeczenie niezdolności do służby zawodowej w charakterze nurka. Popełniono dwie gafy, po pierwsze wykryta ułomność ortopedyczna nie została wykryta w rzeczywistości (bo została wyleczona), a jedynie przepisano ją z pierwszego orzeczenia, które robiłem kandydując do służby zawodowej 2 lata wcześniej. Po drugie pomylono grupę, z której byłem orzekany. Traktowano mnie jako kandydata na żołnierza zawodowego do służby na okrętach i w specjalnościach morskich , a tymczasem byłem żołnierzem zawodowym, kandydatem do służby na okrętach i w specjalnościach morskich. Zasadnicza różnica bo jako cywil powinno być N w przypadku nurków, a jako żołnierz zawodowy Z. Orzecznik odmówił rozmowy ze mną, poszło odwołanie do CWKL, która uznała mnie za zdolnego do służby.

Pewnie wiele spraw mógłbym tutaj wrzucić, ale z drugiej strony szkoda mi nerwów na to. :D
 
 
antracyt 
2
antracyt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Repomen napisał/a:
Druga połowa lat 90, znany manewr WAM,


Też to przerabiałem, ale WAM sam też sobie strzelił w kolano budując wcześniej bloki z mieszkaniami za dużymi dla kawalerów i za małymi o 2m2 dla żonatych. Przemieszkałem cała swoją służbę w zielonym w garnizonie w takim mieszkaniu, a później wziąłem ekwiwalent i kupiłem mieszkanie w mieście (oczywiście musiałem trochę dołożyć).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group