Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pod kolor czarnej torebki
Opublikował Wiadomość
victoria 
1


Dołączyła: 09 Maj 2009
Posty: 26
Skąd: ze snu...
Wysłany: Sob 02 Paź, 2021   Pod kolor czarnej torebki

Nie zainteresowały Panów różowe Groty dla żon, to jest następna oferta. Zalety: mały, lekki, będzie działać nawet jak dziecko zakopie go w piaskownicy, pasuje do czarnej torebki. Wady... Hm... Nomen omen... :-o
_________________
Czy to jawa, czy sen?
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 02 Paź, 2021   

No nazwą to poszaleli, czyżby jakieś zachęty do pań żeby zostały wdowami? :cool:

Natomiast wspominają że będzie to cenowa wyższa półka ... to niewiem czy nie będą mieli problemu konkurować z takimi producentami jak np. BCM.

Ja tydzień temu kupiłem ałera i wybór padł na Mossberg'a MMR Tactical. Teraz czekam na przyrządy celownicze mechaniczne, bo niestety ale ta wersja to jest golas, i trzeba go sobie "uzbroić" w osprzęt.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Snake_Plisken 
4


Dołączył: 23 Maj 2021
Posty: 198
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

gathern napisał/a:
Ja tydzień temu kupiłem ałera i wybór padł na Mossberg'a MMR Tactical. Teraz czekam na przyrządy celownicze mechaniczne, bo niestety ale ta wersja to jest golas, i trzeba go sobie "uzbroić" w osprzęt.

Ja mam upatrzonego od razu w zestawie z kolimatorem Vortex Strike Fire :D
Na krótką po długim deliberowaniu, czytaniu, oglądaniu wybrałem CZ P-10C lub SC.
No ale jeszcze czekam na pozytywne rozpatrzenie tematu przez WPA. Na razie odbyłem miłą rozmowę z dzielnicowym.
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Cytat:
CZ P-10C


Polecam, mam. Świetna broń i dobry wybór.
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Poczekałbym z oceną tej komory zamkowej, bo przecież to nie jest cały karabinek, a jedynie część, do czasu wprowadzenia do sprzedaży. Na razie mamy do czynienia tylko z ciekawostką. Zresztą, to nie pierwszy AR powstały w Polsce - pierwszy był GunsHelp GH-15, drugi - wytwarzany masowo i to także w odmianie wojskowej na eksport - SVRN PAC15.

Więcej tutaj: https://milmag.pl/mspo-2021-czarna-wdowa-ze-skarzyska/
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

A PAC-15 to nie jest czasami wytwarzany na Taiwanie a w Polsce tylko składany ? I to na zasadzie że jest tylko polskim brandem i żadnej tam polskiej myśli czy modyfikacji technicznej nie ma ?
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Nie jest. Jak wszystkie współczesne klony AR (H&K HK416 czy SIG Sauer MCX także, bo przecież wszystkie elementy nie powstają w Oberndorfie czy USA) mieszanka części własnych (m.in. lufa, zamek, suwadło) z obcymi. Inaczej nie byłby opłacalny w produkcji.

Warto pamiętać, że każda "fabryka broni" to zakład mechaniczny z kompetencjami montażu finalnego i dokładania marki. Składany w Niemczech z części polskich i obcych samochód Mercedes w Twoim myśleniu przestaje być Mercedesem? ;-)
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Źle mnie odebrałeś ... po prostu czytałem na jednym z portali że PAC jest produkowany praktycznie na Tajwanie, a w Polsce tylko składany.

Dlatego zadałem to pytanie, żeby się dowiedzieć jak jest naprawdę.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 03 Paź, 2021   

Nie jest to prawdą.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11525
Skąd: -)
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

victoria napisał/a:
Nie zainteresowały Panów różowe Groty dla żon, to jest następna oferta.


A to znasz?

Block19





Firma Culper Precision zajmujca się modyfikacjami (customizacją) broni zaproponowała taką wersją Glocka. W tej chwili kustomizacja jest juz niedostępna, powiadomiona o sprawie firma Lego poprosiła żeby się z tego pomysłu wycofali.

Propozycja znikła:

https://culperprecision.com/product/block19/

Można więc go dostać tylko na rynku wtórnym, zapewne jednak za kosmiczną kolekcjonerską cenę, bo sprzedano go tylko w liczbie dwudziestu sztuk.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
victoria 
1


Dołączyła: 09 Maj 2009
Posty: 26
Skąd: ze snu...
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

michqq napisał/a:
A to znasz?

Jakoś mi umknęło. Ładny. Zrobiony trochę w stylu różowego Grota. :D
Mimo wszystko, Grot bardziej mi się podoba. Jest bardziej... Elegancki.

michqq napisał/a:
(...) sprzedano go tylko w liczbie dwudziestu sztuk.

Pewnie źle go reklamowali. Jako pistolet dla dużych chłopców. A to jest przecież pistolet plażowy. Żółte wiaderko, czerwone sitko, niebieska łopatka, zielone grabki i to cacko. Wszystko wkładamy do torby plażowej, koniecznie przezroczystej.

michqq napisał/a:
Firma Culper Precision

Pistolet Precyzji... Łza się w oku kręci... Ech, żeby tak mieć znowu dziesięć lat...
_________________
Czy to jawa, czy sen?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11525
Skąd: -)
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

victoria napisał/a:
A to jest przecież pistolet plażowy.


W Stanach ten pistolet jest "lokalnie nielegalny" - w niektrych jurysdykcjach zakazane jest żeby broń palna wygldała jak zabawka oraz odwrotnie, żeby zabawka wyglądała jak broń palna.

Z takich właśnie powodów makiety/repliki broni, broń zabawkową (kolty szeryfa...) i/lub strzeladła ASG robią, w niektórych jurystykcjach Stanów, z różową lub pomarańczową lufą.

Regulacja taka ma zmniejszyć liczbę pomyłek, w szczególności zaś pomyłek ze strony policji, która musi błyskawicznie ocenaić, wezwana do awantur jakichś, czy człowiek ma w ręku broń czy niebroń.

Firma Culper Precision jest pośród ludzi i firm znajdujących się w opozycji do tych regulacji, głosząc że każdy powinien miec prawo przyozdabiac sobie broń tak jak mu sie podoba.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group