Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienie od dermatologa
Opublikował Wiadomość
Piootr0017 
1


Wiek: 27
Dołączył: 03 Wrz 2021
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   Zwolnienie od dermatologa

Witam. Szukałem tematu ale nie znalazłem.
Problem jest taki, że mam zwolnienie od dermatologa że nie mogę się golić. Mój dowódca kompanii twierdzi że trzeba pisać jeszcze wniosek do dcy batalionu. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to prawidłowo ma być?
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12830
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Zaświadczenie od lekarza zwalnia z golenia automatycznie. Nie pisze się żadnego wniosku. Ew. informuje się przełożonego, żeby został podany punkt do rozkazu, zależnie od panujących w jednostce obyczajów.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Mało kiedy zgadzam się z manfredem, ale teraz przyznaję, że ma rację. Żaden dowódca nie ma uprawnień, do podważania decyzji lekarza i nie ma prawa wydać, w odpowiedzi na wniosek, decyzji odmownej. Zatem w takim przypadku, pisanie wniosku staje się bezprzedmiotowe. Punkt do rozkazu z podstawą i po temacie.
 
 
Piootr0017 
1


Wiek: 27
Dołączył: 03 Wrz 2021
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

A czym się usprawiedliwiać bo cały czas słyszę pytania czy pisałem informacje.
 
 
tfab 
3


Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 134
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

A zrób xero i wręcz d-cy.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Zaświadczenie do personalnej i mają obowiązek podać do rozkazu.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

Dziennik rozkazów podlega archiwizacji.
Pewnie nie wszyscy dowódcy o tym wiedzą.

Znamy sprawę tylko z Twojej relacji. Skąd mamy wiedzieć, iż nie kłamiesz?

Podaj nam namiary na tego dowódcę kompanii.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
antracyt 
2
antracyt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 21 Paź, 2021   

manfred napisał/a:
Zaświadczenie od lekarza zwalnia z golenia automatycznie. Nie pisze się żadnego wniosku. Ew. informuje się przełożonego


Nie wiem gdzie jakie panują zwyczaje, ale zgadzam się z przedmówcą.

Cytat:
96.
Żołnierz - mężczyzna, ma mieć krótko ostrzyżone włosy i ogoloną twarz. Może mieć krótko przystrzyżone wąsy. Krótko przystrzyżoną brodę może nosić ze względu na wskazania lekarza odnotowane pisemnie lub za zgodą dowódcy jednostki wojskowej. Żołnierz - kobieta, na czas wykonywania zadań służbowych ma mieć włosy krótkie lub krótko upięte i nie może stosować wyrazistego makijażu oraz jaskrawo pomalowanych paznokci.


Przełożonego zawsze warto poinformować, a dalej niech robią z tym co chcą. Niech podają punkty do rozkazu, włączają do TAP kopię zaświadczenia itp.


Przypomina mi się zdziwiona mina pani z tzw. "finansówki" (jak takie funkcjonowały jeszcze w strukturze JW. Sytuacja miała miejsce w czasie jak starałem się o należności finansowe związane z przeprowadzką i przeniesieniem z innej jednostki. Owa Pani zażyczyła sobie kpl. dokumentów i wiele, wiele wyciągów na potwierdzenie złożonych wniosków. Walka trwała dość długo i już straciłem cierpliwość więc powiedziałem pani, że ma na wniosku numery rozkazu i podstawą jest ten rozkaz a nie wyciąg i jeśli jest on tak niezbędny to może sobie takowy zamówić, ale nie ma potrzeby bo juz jej szef zapoznał się z rozkazem i może to sam potwierdzić co czyni zatwierdzając mój wniosek do realizacji.

Musiałem później długo czekać na wypłatę, ale w międzyczasie dostałem sporą zapomogę głównie przez to, że mój budżet uszczuplił się kosztowna przeprowadzką. :cry:
 
 
 
zwolniony 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 196
Skąd: wląd
Wysłany: Sob 23 Paź, 2021   

A ile Ty chłopie masz służby? Jak składałeś wniosek o powołanie do służby to wiedziałeś, że trzeba się golić? Proszę o odpowiedź bo mam jeszcze kilka pytań.
 
 
Riad69 
1


Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 47
Skąd: Betoniarnia
Wysłany: Sob 23 Paź, 2021   

Mam takich młodych u siebie. Pierwsze dwa dni i już zwolnienie z golenia. Strasznie wrażliwa cerę ma ta nasza młodzież. No cóż summa summarum... Pierwsi do wyróżniania dodatkowymi zadaniami
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 23 Paź, 2021   

A niech się nie golą, byle by byli. Teraz młodzi przychodzą i po miesiącu wypowiedzenie. ;)
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3289
Skąd: z cywila
Wysłany: Sob 23 Paź, 2021   

Jak się dowiadują, że istotą służby wojskowej nie jest szkolenie bojowe - a przenoszenie szafek, szlifowanie podłóg z ważnymi kwitkami czy ogólnowojskowe sprzątanie bądź inne ważne zajęcia to nie dziwota ze odchodzą...
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sob 23 Paź, 2021   

Riad69 napisał/a:
Mam takich młodych u siebie.
Riad69 napisał/a:
Pierwsi do wyróżniania dodatkowymi zadaniami
Kobietom też wytykasz farbowane włosy, długie paznokcie, przyklejane rzęsy, sztuczne brwi, makijaż... sztuczne piersi.
Ps. Nic tak w wojsku nie wpływa na gotowość bojową jak broda...
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 23 Paź, 2021   

Lumen, u mnie akurat takich głupot nie ma. Zwalniają ich poligony. ;)
przypadeek, jak widzę takiego brodacza, to chciałbym mu zrobić sprawdzenie szczelności maski. Myślę, że osłabi jego zdolność bojową. :lol:
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sob 23 Paź, 2021   

Tytan w dresie. napisał/a:
Myślę, że osłabi jego zdolność bojową.
Sprawdzone pod kloszem. Broda nie wpływa na szczelność maski.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group