Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatek motywacyjny
Opublikował Wiadomość
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

*333* napisał/a:
dodatek został podzielony na dwie tury, pierwsza w tym roku, druga w następnym, uśredniona kwota (dzielona w stosunku 40/60%),


Uszczegóławiam.
Sprawa dotyczy jednorazowych specjalnych dodatków motywacyjnych z utworzonego na ten cel funduszu.
Podstawą ustalenia wysokości funduszu dla jednostki, stanowi - 6% z funduszu naliczeń na wypłaty w 2021 r.
Zgodnie z decyzją MON specjalny dodatek motywacyjny będzie "płatny w dwóch transzach"
w 2021 - 40 %
w 2022 - 60 %
Ciekawe zagranie MON (rządu) - 60 % przenoszą na nowy rok i "Nowy Bezwład" się kręci. Pod rozwagę, w kwestii przyszłych podatków, odliczenia składki zdrowotnej, etc ... ;)
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Maro1973 
3
Emeryt


Wiek: 50
Dołączył: 29 Wrz 2019
Posty: 112
Skąd: Pomorze
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

W projekcie ustawy jest kolejny bacik na podoficerów.
Art. 451. 1. Żołnierze zawodowi otrzymują następujące dodatki do uposażenia
zasadniczego:
4) dodatek motywacyjny – dla żołnierzy zawodowych pełniących służbę w korpusach
podoficerów zawodowych i szeregowych zawodowych za uzyskanie w opinii służbowej
oceny co najmniej bardzo dobrej;
Poprzednio wystarczyło z opinii mieć ocenę dobrą. Wygląda na to , że Wf z nowymi wytycznymi i opinia d-cy będą weryfikatorem...
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 19 Lis, 2021   

Czyli nie tylko dla podoficerów. ;)
Biegać, biegać i biegać. :lol:
 
 
Dam22118 
1


Dołączył: 30 Sty 2021
Posty: 30
Skąd: Siewie
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

focus napisał/a:
*333* napisał/a:
dodatek został podzielony na dwie tury, pierwsza w tym roku, druga w następnym, uśredniona kwota (dzielona w stosunku 40/60%),


Uszczegóławiam.
Sprawa dotyczy jednorazowych specjalnych dodatków motywacyjnych z utworzonego na ten cel funduszu.
Podstawą ustalenia wysokości funduszu dla jednostki, stanowi - 6% z funduszu naliczeń na wypłaty w 2021 r.
Zgodnie z decyzją MON specjalny dodatek motywacyjny będzie "płatny w dwóch transzach"
w 2021 - 40 %
w 2022 - 60 %
Ciekawe zagranie MON (rządu) - 60 % przenoszą na nowy rok i "Nowy Bezwład" się kręci. Pod rozwagę, w kwestii przyszłych podatków, odliczenia składki zdrowotnej, etc ... ;)


Część panowie bylo juz u was nibyy wypłacane to 40% bo u nas na jw caly czas czekamy a kasy nie ma, chociaz byly zapewnienia ze kwity poszły
 
 
dd2021 
1


Dołączył: 26 Lis 2021
Posty: 1
Skąd: Polska
  Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

A jakie są u Was w JW kryteria jego przyznawania? Bo u mnie trzeba:
1. być zaszczepionym,
2. mieć kompletne umundurowanie galowe,
3. nie chodzić na zwolnienia
4. oraz nie korzystać z rekonwersji (patrz praktyki).

Według mnie:
- pkt 1 dyskryminacja osób niezaszczepionych,
- pkt 2 OK
- pkt 3 OK (ale sprawa rozpatrywana indywidualnie a nie masowo)
- pkt 4 jakaś paranoja dowódca najpierw zgadza się na praktyki a później za to karze żołnierza nie przyznając mu dodatku.
 
 
Dam22118 
1


Dołączył: 30 Sty 2021
Posty: 30
Skąd: Siewie
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

dd2021 napisał/a:
A jakie są u Was w JW kryteria jego przyznawania? Bo u mnie trzeba:
1. być zaszczepionym,
2. mieć kompletne umundurowanie galowe,
3. nie chodzić na zwolnienia
4. oraz nie korzystać z rekonwersji (patrz praktyki).

Według mnie:
- pkt 1 dyskryminacja osób niezaszczepionych,
- pkt 2 OK
- pkt 3 OK (ale sprawa rozpatrywana indywidualnie a nie masowo)
- pkt 4 jakaś paranoja dowódca najpierw zgadza się na praktyki a później za to karze żołnierza nie przyznając mu dodatku.


Z tego co wiem to
Zaszczepienie 100%
L4 do 15 dni 100%
L4 od 16 do 30 dni 50%
Sluzba do 6msc 0%
Sluzba od 6msc do roku 50%
Powyżej roku 100%

Jakby nie patrzeć to kryteria ok, szczepienie sprawa inwidualna ale teraz sie dzieją cyrki z tymi testami itepe
Edit, jesli chodzi o l4 to tutaj tez zwolnienie z wfu dziala na takiej samej zasadzie

Ktos cos dostał juz wogole???
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 933
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

Tak,
w zeszły piątek :gent:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

Jaka to kwota?
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

Parodia westernu z liczeniem dni L4 - w roku w którym sporo ludzi chorowało na Covid i potem miało powikłania przez co przebywała na zwolnieniu lekarskim. Monoza betonoza trzyma się dobrze. Chora instytucja.
:gent:
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1722
Skąd: warm-maz
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

Jak zwykle uznaniowość dowódcy przy podziale nagród powoduje bynajmniej niesmak. Okazuje się, że dodatek, który początkowo miał być przyznawany osobom biorącym udział w ochronie granicy objął również osoby pozostałe. I co wyszło? Otóż postawiono kryteria. W mojej JW oprócz l4 poniżej iluś tam dni dołożono przebywanie na granicy min 30 dni dla osób biorących udział w tym zadaniu. I tak osoba przebywająca 25 dni na pasku dodatku może nie otrzymać a osoba, która wcale na pasku nie była wg. uznania dowódcy taki dodatek może dostać (np. za szczególne zaangażowanie...cokolwiek to znaczy). Wszystko wyjdzie w momencie wpływu na konto. Ale któż z osób nie będących na granicy przyzna się, że taki dodatek dostał :brawo:
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Dam22118 
1


Dołączył: 30 Sty 2021
Posty: 30
Skąd: Siewie
Wysłany: Pią 26 Lis, 2021   

No u mnie akurat jw nie bierze udziału w obronie granic więc tu nie powiem co i jak, podobno kwity do wogu poszły podpisane z listami więc jak tylko dostanę albo któryś znajomy to dam znac jaka to kwota/y
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13564
Skąd: ---
Wysłany: Sob 27 Lis, 2021   

Ja tam chłopakom nie zazdroszczę.
Mieć broń plus tysiąc obostrzeń.

Trudną jest sytuacja kiedy we mnie wolno wszystkim a ja nie mogę.

Zapewne oficerowie zaraz okrzykną mnie jakimś tam idiotą. Uważam, że nie powinno się różnicować w tym przypadku. Choć może i powinno. Więcej tym, którzy się narażają. Mniej tym, którzy grzeją cztery litery. Niezależnie od stopnia tych, którzy owe cztery litery grzeją.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
the naturat 
5


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 663
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 27 Lis, 2021   

i, jaki miernik przyjmujesz w kategorii "narażają się"?
Przestrzegam przed prywatnym postrzeganiem zagrożenia i stopniowaniem pieniędzy dla tych , którzy się narażają i tym, którzy owe cztery litery grzeją (jak raczyłeś bez elementarnej wiedzy w tym zakresie napisać). Może się okazać, że ta druga funkcja w obecnych uwarunkowaniach jest znacznie trudniejsza w realizacji niż "narażanie się"... Zapewniam, że w nikt na granicy nie odpuszcza i nie ma tam "łatwych" etatów... Moim zdaniem, należy się wszystkim.
_________________
Kontrola najwyższa formą zaufania
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 28 Lis, 2021   

Koledze i, chodziło raczej o żołnierzy, którzy ogóle nie zaistnieli na granicy. Przynajmniej ja tak to odebrałem.
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 777
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Nie 28 Lis, 2021   

U mnie taki dodatek dostał np. dowódca plutonu z którego wyznaczono żołnierzy na granicę. Sam na granicę nie pojechał, ale ile sie narobił z wyznaczeniem, to tylko sam on wie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group