Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyznaczenie do pelnienia sluzby dyzurnej
Opublikował Wiadomość
michau 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 89
Skąd: SZRP
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

Szwejk napisał/a:
michau napisał/a:
Czy ktoś coś kojarzy albo słyszał coś o tym czy żołnierze służby okresowej mogą pełnić służby?

W ogóle tak, a w szczególe w zależności od rodzaju służby dyżurnej i posiadanego stopnia wojskowego.


Podporucznik (służba okresowa) na służbę oficera dyżurnego.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

michau napisał/a:
Czy ktoś coś kojarzy albo słyszał coś o tym czy żołnierze służby okresowej mogą pełnić służby? :czytanie:


A dlaczego nie? Czyżby ktoś uzurpował sobie status "świętej krowy" :?:
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

Wg RO:
Cytat:
208. Oficera dyżurnego jednostki wyznacza się spośród oficerów, a w uzasadnionych wypadkach – spośród podoficerów zawodowych.

A więc oficera służby okresowej można wyznaczyć do pełnienia służby oficera dyżurnego (słowo "zawodowych" dotyczy tylko podoficerów).
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

Rezerwowy? Ciekawe. W tabeli służb pewnie też występuje?
Pytanie do prawników: jestem rezerwowym w grudniu. Czy mogę legalnie wypić piwo?
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11565
Skąd: -)
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

wujek dobra rada napisał/a:
Pytanie do prawników: jestem rezerwowym w grudniu. Czy mogę legalnie wypić piwo?


Oczywiście możesz.
A przełożony może ze swojej strony, co równie oczywiste, opiniować Twoją dyspozycyjność.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

Zastanawiałem się kiedy ten wątek zostanie tu poruszony. To zależy od sędziego, ten zabierając się do tego zacznie od tego jak rozumieć wyznaczenie do służby. Jak należy rozumieć plan służb na dany miesiąc etc.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11565
Skąd: -)
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

PDT napisał/a:
Zastanawiałem się kiedy ten wątek zostanie tu poruszony. To zależy od sędziego, ten zabierając się do tego zacznie od tego jak rozumieć wyznaczenie do służby. Jak należy rozumieć plan służb na dany miesiąc etc.


I ciąg dalszy w związku z tym, jak taka gotowość w rezerwie ma sie do płacenia za nadgodziny, albo na przykład, do odszkodowania w razie wypadku podczas.
Albo na przykład takie chorobowe - czy mam zgłosić chorobowe jeśli się rozchoruję będąc rezerwowym?

Z tego co ja się orientuję, to temat jest niedookreślony w cywilu (a cywile tez mają swoje dyżury, od pogotowia gazowego po komputerowców), zapewne jak sądzę, jest to niedookreślone także i w wojsku?
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
Ostatnio zmieniony przez michqq Sro 01 Gru, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

Szwejk napisał/a:
Wg RO:
Cytat:
Cytat:
208. Oficera dyżurnego jednostki wyznacza się spośród oficerów, a w uzasadnionych wypadkach – spośród podoficerów zawodowych.

A więc oficera służby okresowej można wyznaczyć do pełnienia służby oficera dyżurnego (słowo "zawodowych" dotyczy tylko podoficerów).

Z zastrzeżeniem
Cytat:
202. Osoby wyznaczone do pełnienia służb dyżurnych powinny posiadać uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli odpowiadającej klauzuli informacji, do których mogą mieć dostęp.
Biorąc pod uwagę, wątpię aby oficer służby okresowej miał dopuszczenie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

Słuszna uwaga -=Alex=-. Sądzisz, że oficer służby okresowej nie ma dopuszczenia do informacji o klauzuli "tajne"? Bo wyższej klauzuli dokumentacja OD chyba nie posiada? Może zainteresowany znowu tutaj zajrzy i odpowie na to pierwsze pytanie.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

-=Alex=- napisał/a:
Biorąc pod uwagę, wątpię aby oficer służby okresowej miał dopuszczenie.


Jako rezerwista z racji posiadanego wcześniej przydziału mobilizacyjnego odnowiłem sobie poświadczenie.

Szwejk napisał/a:
Bo wyższej klauzuli dokumentacja OD chyba nie posiada?


Poufne wystarczy.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 01 Gru, 2021   

Pewnie poufne rzeczywiście wystarczy, ale wiesz, jak to jest z nadawaniem klauzul - jedna JW daje danemu dokumentowi "zastrzeżone", a druga "tajne". Przynajmniej za moich czasów tak bywało.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

Nie przypominam sobie abym na służbie miał dokumenty o klauzuli wyższej niż poufne.
Zaś jak już się chwalić? Mam NATO Top Secret.
Tylko, że ono jest takie "Secret", iż boję się nawet o tym myśleć.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
michau 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 89
Skąd: SZRP
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

PDT napisał/a:
michau napisał/a:
Czy ktoś coś kojarzy albo słyszał coś o tym czy żołnierze służby okresowej mogą pełnić służby? :czytanie:


A dlaczego nie? Czyżby ktoś uzurpował sobie status "świętej krowy" :?:


Nikt tu nie próbuje się wymigać, nie ten typ człowieka. :gent:

A co do poświadczenia to nie problem bo ten żołnierz ma do tajnych. :viktoria:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

PDT napisał/a:
To zależy od sędziego, ten zabierając się do tego zacznie od tego jak rozumieć wyznaczenie do służby. Jak należy rozumieć plan służb na dany miesiąc etc.

Z pobieżnej analizy orzecznictwa dotyczącego przestępstwa, o którym mowa w art. 357 kk, wynika, że wyznaczenie żołnierza do służby odbywa się poprzez podanie tego faktu w rozkazie dziennym. Od siebie dodam, że warunkiem skuteczności takiego wyznaczenia jest powiadomienie o tym żołnierza z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. A więc samo ujęcie w planie służb nie jest jeszcze wyznaczeniem.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Czw 02 Gru, 2021   

michqq napisał/a:
I ciąg dalszy w związku z tym, jak taka gotowość w rezerwie ma się do płacenia za nadgodziny, albo na przykład, do odszkodowania w razie wypadku podczas.
Albo na przykład takie chorobowe - czy mam zgłosić chorobowe jeśli się rozchoruję będąc rezerwowym?
Może niech Tytan w dresie. się w tym temacie wypowie. W końcu u niego takie praktyki są wdrożone. Zapewne za bycie w gotowości i braku możliwości swobodnego dysponowania swoim czasem wolnym, znając wojskowe realia nie należy się nic (chociaż może się mylę ;) )
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group