Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepienia przymusowe
Opublikował Wiadomość
Hudson 
3



Wiek: 43
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 111
Skąd: miasto:)
Wysłany: Pon 27 Lut, 2023   

Cytat:
Jak można? Ano można. Zarządzeniem operacyjnym podpisanym przez pewnego generała. W razie nie wykonania nakazu rotacja do kraju z teatru działań.
Mati, ale żeś wymóżdżył przykład...


Jest rozkaz na piśmie? To do sądu z .ujem.

W jednostce gdzie służyłem takiego odważnego nie było. Wszystko było na gębę. Ej no...weź się zaszczep bo słupki źle wychodzą.
_________________
"CIESZ SIĘ MŁODZIEŃCZE W MŁODOŚCI SWOJEJ..."|- KS. KOHELETA
 
 
Raven24 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 887
Skąd: zapomniałem
Wysłany: Pon 27 Lut, 2023   

Manfred wam wytłumaczy wszystko :gent:
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 211
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Pon 27 Lut, 2023   

Hudson,
pan generał "nakazał" w zarządzaniu które parafował.
Nie wiem czy zdrowie mi wróci, może nadejdzie taki dzień, że spróbuję poszukać radcy prawnego specjalizującego się w tematyce wojskowej i coś zadziałać.
 
 
Raven24 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 887
Skąd: zapomniałem
Wysłany: Nie 12 Mar, 2023   

https://www.youtube.com/watch?v=G9_NuV_t2V8

Czy coś jeszcze dodać?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Z aplikacji "Żołnierz RP", dzisiaj:

Pytanie: "Czy szczepienie z nowego programu szczepień ochronnych dla żołnierzy zawodowych jest obowiązkowe czy dobrowolne?".

Odpowiedź: "Szczepienia wynikające z programu szczepień żołnierzy zawodowych są wykonywane w przypadku żołnierzy narażonych na określone czynniki chorobotwórcze oraz z przyczyn epidemiologicznych. Kto i w jakich okolicznościach podlega szczepieniu reguluje załącznik do rozporządzenia MON z dnia 21 marca 2023r. w sprawie programu szczepień ochronnych dla żołnierzy zawodowych."

A gdzie odpowiedź na pytanie?!

Takich nieprecyzyjnych, wymijających i asekuranckich odpowiedzi jest wiele. Jestem zawiedziony tym FAQ.
 
 
Papla 
1
ojejku a moze bardziej



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 12
Skąd: na dole mapy
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2023   

Jak widac, zakontraktowane szczypawki nie wstrzykna sie same.
_________________
Gdy prawda jest niewygodna i w oczy kole, wykol prawdzie oczy.

Gdyby
gen. Skrzypczak
gen. Bieniek

pisali na nfow, to tez by dostali bana
 
 
Marmik 
1


Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 41
Skąd: znad wody :)
Wysłany: Pon 08 Maj, 2023   

agwit napisał/a:
Zostałem zmuszony do zaszczepienia się przeciw Covid zarządzeniem operacyjnym w czasie wykonywania obowiązków służbowych. W wyniku powikłań utraciłem węch i mam zaburzenia smaku. Tak wygląda stan na dzisiaj.

Czy ansomia i dysgeuzja ustąpiły? Czy trafiłeś na dobrego lekarza, który powiedział Ci, że na to de facto nie ma lekarstwa, ale tzw. trening węchowy przynosi obiecujące rezultaty u sporej grupy pacjentów? Najważniejsze by zacząć go w miarę szybko, ale warto próbować nawet gdy wydaje się, że nie ma już nadziei. W końcu nie ma się tu nic do stracenia.

________________________________

Z innej beczki. Jeśli komuś niezaszczepionemu, zakażonemu w trakcie wykonywania obowiązków służbowych odmówiono 100% uposażenia za kwarantannę i izolację to chętnie służę pomocą.

.
 
 
Raven24 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 887
Skąd: zapomniałem
Wysłany: Pon 30 Paź, 2023   

Temat Covid taktownie "umarł"...
Gdzie są wszyscy "szczepionkowcy"?
Podyskutujemy może o tym co teraz wiadomo i jak się co poniektórzy tu autorytarnie wypowiadali?
PS
Jak tam narcystyczno-psychopatyczny guru "dr M" ?
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Sob 04 Lis, 2023   

Zawsze można porobić screenshoty i w razie potrzeby wytknąć tym manekinom i wiernym pieskom przełożonych.
Ja od zawsze mówiłem, jak MON chce niech wyda oficjalną decyzję(rozkaz) a nie niby ochotniczo ale przymusowo i szykany w związku z tym. Ale za taką decyzję trzeba byłoby wziąć odpowiedzialność. A tak w razie czego to przecież sami ochotnicy byli.
Sam zaszczepiłem się Johnsonem tym 2w1 tylko po to bo bym awansu nie dostał. Ale jakbym wiedział że to tak szybko minie to bym sobie też dał spokój. Na szczęście nie mam żadnych skutków ubocznych ale wielu moich znajomych ma takie, szczególnie po Pfizerze.
Mam nadzieje że manekiny i wierne pieski machające ogonkami zostaną podani do sądu na drodze cywilnej za przekroczenie uprawnień nie mających podstaw prawnych i dyskryminacje. I to nie firma farmaceutyczna ani Państwo Polskie i MON tylko oni ze swoich uposażeń i emerytur zapłacą odszkodowania tym ludziom.
Pozdrawiam!
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 19 Lis, 2023   

Intendentura napisał/a:
Czołem, szczepionkowi terroryści! Odświeżajka pamięci:
https://x.com/mblaszczak/status/1423614593000169472?s=46


Minister Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej napisał/a:
Antyszczepionkowi terroryści nie mogą udawać żołnierzy Wojska Polskiego. Zakończyliśmy prace nad przepisami, które jednoznacznie zakażą noszenia mundurów przez tego rodzaju grupy i wprowadzą sankcje. Stosowne rozporządzenie kierujemy do uzgodnień międzyresortowych.


Skończyło się jak zwykle. Oficjalnego rozkazu(decyzji) nie było, tylko działania ochotniczo-przymusowe więc jeśli będą skutki uboczne to:

Cytat:
...sorry byłeś przecież ochotnikiem...


Jak zwykle zero odpowiedzialności u polityków.

[ Dodano: Nie 19 Lis, 2023 ]
P.S. Warto zrobić screenshota zanim to usunie.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Pon 20 Lis, 2023   

Minister Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej napisał/a:
Antyszczepionkowi terroryści nie mogą udawać żołnierzy Wojska Polskiego. Zakończyliśmy prace nad przepisami, które jednoznacznie zakażą noszenia mundurów przez tego rodzaju grupy i wprowadzą sankcje. Stosowne rozporządzenie kierujemy do uzgodnień międzyresortowych.

Czytam i oczom nie wierzę.
To jak ktoś jest krytycznie nastawiony do obowiązkowych szczepień to jest terrorystą?
Co za idiota to wymyślił?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sro 22 Lis, 2023   

Dobrze, że były rzecznik legionowskiego ratusza, kończy już prace na włościach MON. Tak więc te pierdoły tego Pana szybko się usunie z domeny publicznej.
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 232
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Sro 22 Lis, 2023   

Panowie tylko, że jest to wpis MON-a z sierpnia 2021 roku. Może beton juz mu skrószył się.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Sro 22 Lis, 2023   

kolega, a co myślisz że gdyby rządziło KO z przybudówkami, Lewica to byłoby inaczej?

Przypomnę, że jest tylko jedna partia, która wprost się temu sprzeciwiała.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Nie 14 Sty, 2024   

W temacie o por. rez. Powałce pojawiło się odniesienie do tzw. antyszczepionkowców.

Choć nie jestem zaszczepiony to nigdy nie byłem anty.
Zachowywałem wprowadzone na początku histerii reżimy: jednorazowe rękawiczki plus obowiązkowo maseczka.
Udało mi się nie zarazić.

Zawsze stałem na stanowisku, iż jeśli ktoś chce się szczepić to niech się szczepi.
Z drugiej strony - bulwersowało mnie wymuszanie szczepienia pod różnymi groźbami.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group